Aealo

Brigāde: Rotting Christ | Gads: 2010

Disks no siltajām zemēm, tā sacīt...

Dziesmu nosaukumi...

1. Aealo
2. Eon Aenaos
3. Demonon Vrosis
4. Noctis Era
5. dub-sa?-ta-ke
6. Fire Death and Fear
7. Nekron Iahes...
8. ...Pir Threontai
9. Thou Art Lord
10. Santa Muerte
11. Orders from the Dead

Ja tā pavisam godīgi, tad skatu šim albumam pievērsu tamdēļ vien - komanda būs galvenā šā gada pašmāju "Metalshow Open Air 2010". Un vietējos cilvēkos šīs bandas segvārds jau laiciņu rullējas no mutes mutē.

Caurvijoties caur šo riņķi - dalītas jūtas. No vienas puses: paši no Grieķijas, kurus līdz šim mēs zinājām kā caurspīdīgas estrādes dziesmu karsētājus, bet rādās... ka arī mūsu mūzikas krastu bandas tur mitinās. Pirmajā brīdī ir intriga, ko tad siltās zemes slavenākā trakmetāla vienība nu dara. Intriga patiešām saglabās arī tad, kad nu šis disks ir izklausīts.

Jau paša albuma nosaukums "Aealo", kas sengrieķu valodā zīmējas kā "iznīcība, haoss", rada tādu fatalitātes veidolu. Veči arīdzan caur dziesmu tekstiem prezentē "lielās iznīcības sākumu". "Kur pāri iet kara cirvis, tur akmens uz akmeņa nepaliek"...

No otras puses: viss lieldarbs dalās divās daļās. Lielākoties mūzika ir uzprišināts "death". Nu nekādas pārgalvīgas eksplozijas visa albuma laikā tā arī nesagaidīju. Nu jautrojas ar "iznīcības" vārdiem mutēs. Šo rindu autoram skudriņas pāri mugurai netek, kad jāklausās šīs dziesmas. No pelēcības visu glābj "otrā puse", kas veidota tādā kā ambient stilā - ar vokalīzēm, ar kori. Ar rīkļu sabalsojumiem... "Demonon Vrosis" skaņdarbā dziedājumi paspilgtina sānus ārpus ģitāru brutāliem uzbraucieniem. "Nekron Iahes..." arīdzan 100% balsu uzdziedājums, kad pieaicina sieviešu kora pārstāves. "Orders from the Dead" mums parāda - mūziķiem nav sveša arī uzdrīkstēšanās tīrajā ambientā...

Bet visumā papliki skan, prasīt prasās gruntīgāka otrā ģitāra. Kādi "taustiņu ielāsmojumi" arī sapņojas. Lai nav tāda shematiska trak-melodiju pārfrāzēšana no viena stūra uz otru. Manīsim, kā tad būs dzīvajā Latvijas pusē.

Cipari: mūzika 7.1 no 10; noskaņa (pēc ilgām pārdomām) 7.0 no 10; vāciņš 8 no 10; kopējais vērtējums 7.3.
====
Šai Saules riņķī reiz uzlūkotie albumi - 2010. gada nepabeigts tops
* Troll - Neo-Satanic Supremacy, vērtējums 8.5
* Valkyrja- Contamination, vērtējums 8.2
* Stramonio Velenoso – Capitolo III, vērtējums 8.1
* Abigail Williams - In The Shadow Of A Thousand Suns, vērtējums 8.0
* Dark Fortress - Ylem, vērtējums 7.9
* Burzum - Belus, vērtējums 7.9
* Sigh - Scenes From Hell, vērtējums 7.8
* Gännondorf – Throne Through Time, vērtējums 7.7
* Ihsahn - After, vērtējums 7.3
* Rotting Christ - Aealo, vērtējums 7.3
* Antares Predator - Twilight Of The Apocalypse, vērtējums 7.2
* Throwdown - Deathless, vērtējums 6.4

Uzrakstīja sametis @ 13.03.10 - 21.15

Komentāri: