All Shall Fall

Brigāde: Immortal | Gads: 2009

Trakākā mūzikas komanda no Norvēgijas saka - nekad nepārstāsim vicināt kara cirvi. Pat tad, ja uz laika pašķiramies. Šis lieldarbs ir ziemeļzemes mūzikas motorzāģeru brigādes astotais lielais kuiļa rūciens. Iepriekšējais 2002's "Sons of Northern Darkness" bija ikona visās patiesās kapsētas mūzikas cienītāju tuvākajos plautiņos un sirdīs. Kad šie bija pašķīrušies, daudziem likās- zārka vāks bija aizvēries virs viņu galvas uz mūžiem. Īsumā: mainīgā nemainība.

Un tomēr, no pelniem atdzimuši. "All Shall Fall" mūzikas saraksts ir sekojošs:
01. All Shall Fall
02. The Rise Of Darkness
03. Hordes To War
04. Norden On Fire
05. Arctic Swarm
06. Mount North
07. Unearthly Kingdom

Kopējā noskaņa, tā teikt, pašiem sev apnikušies. Vīlējot caur smadzenēm šo disku, redzam- kādam nu varētu būt pat vilšanās. Visi no "nemirstīgajiem" gaidīja bungu dribla skeletu, uz kura kabinātas būtu virsū blekmetāla "augšas" kombinācijā ar totāli izvelmētu vokālu. Sanāca šai reizē - mēreni savādāk.

Pasaules vadošās melnā metāla komandas - apgūst jaunas "teritorijas", t.i. savās rindās iesaista citus instrumentus, sacīsim - no popsas "aizgūtos taustiņus", no simfoniskajiem orķestriem "paņemtās" vijoļu grupas, reizēm pat kādas fanfāras ieskanās pie leģētajām debesīm. Immortal veči: nogājuši apmēram pusceļu jauno skaņu kapsētisko velmējumu virzienā. Skaņdarbos vairāk izlocījumi, vairāk eksperimenti. Nu sacīsim, tai pašā "Norden On Fire" pamanāms pagarš ievads akustiskā zēģelējumā. Arī parējās dziesmas šai reizē skan ar drusku nogludinātākiem stūriem. Dažs nelavēlis, šos garāmejot klausoties, nodēvējis pat par "heviķiem" (šķiet, teicienu atvasinot no "heavy rock" - kas bija tā smagākā mūzika 70'to iesākumā reizē ar Deep Purple vai Black Sabbath jaunību).

Grūti pateikt, kur sākas augšupeja, kur sākas sevis atražošana. Taču: man pašam domāt - šis disks iesāk kādu jaunu sējumu Immortal gaitās (paši mūziķi nav sevi tā pozicionējuši- atšķirībā no Satyricon brāļiem, par kuriem rakstīju citā galā šai pašā saitē). Tā vai citādi, mūsu aplūkojamā komanda neļaus saviem faniem iegrimt nostaļģijā. Kādā intervijā mūzikas bandas vadošais Abbath Doom Occulta sacījis (bet intervijas šamējie sniedz ekstremāli reti): "mēs nedzīvojam nostaļģijai, mēs dzīvojam mūžībai. Tamdēļ atkal un atkal nāksim kopā un radīsim mākslu". Stagnācija bojā smadzenes, un par to- atkal caur smagsvara nošu rullējumiem mūs vēlreiz un vēlreiz pārliecina Immortal šķēpneši.

Ne visas lietas ir tik ļauni, "All Shall Fall", "The Rise of Darkness" un vēl jo vairāk - "Hordes of War" atkal vedina domāt: šiem pulveris ir sauss un nav izšauts pa tukšo. Panesas jau no melnajiem aizlaikiem labās atmiņās iecentrētais dribls. Iespējams, ka šādai mūzika vajadzīgs speciāli sagatavots klausītājs. Nu vismaz ne ar vājiem nerviem vai nelīdzsvarotu psihiku. Šo rindu autors nu noteikti rekomendētu, pirms uz mājas atskaņotājiem palaižam šo disk-riņķi, pārliecināmies - vai kādas nenosvērtas personas nemitinās tuvākajā apkaimē. Mazos bērnus vajadzētu aizlaist gulēt, nedaudz lielākos... pastaigāties pa Vecrīgu un pie viena kādā ārzemju lielveikalā (pie pavisam citas fona mūzikas, kas nu tādās būdās parasti skan) iegādāties pienu. Vēl jo mazāk šādu riņķi vajadzētu rullēt skaļumā pēc plkst. 23:00, jo apakšējiem kaimiņiem liksies- pērkona negaiss ir klāt un pie viena izsauks pašvaldības policiju. Bet: baudām to. Te ir pārmaiņas, kas saleģētas kopā ar nemirstīgu nemaiņu un nemaņu.

Mūzika: 9.5 no 10; noskaņa 9 no 10; vāciņš 9.7 no 10
KOPĀ: 9.4 no 10

Par vienību joprojām uzzināsim: http://www.immortaloff...

Uzrakstīja Church_Burner @ 02.11.09 - 01.17

Komentāri: