Axioma Ethica Odini

Brigāde: Enslaved | Gads: 2010

Mūžīga cīņa mūžamežos līdzās kapsētām ...

Dziesmas sekojošas...

1. Ethica Odini
2. Raidho
3. Waruun
4. The Beacon
5. Axioma
6. Giants
7. Singular
8. Night Sight
9. Lightening

Banda, kas ne tik sen arī Rīgā pabijusi, dod jaunu un ilgi gaidītu riņķī. Pazīstami kā “viking” trakzāģeri. Visi profesionāli apbružājušies mūzikas zinātāji par “vikingu” stilu jau zina no “a” līdz “z”, bet šo rindu autors te velta dažas asociatīvas rindas. Vienvārdsakot- šāda skaņu rullēšana, drebinot karatakas cirvjus, saistās ar smagu – grūtu- sviedrainu darbu. Kur rezultātu atzāģējumi tik pa drusciņai nākas azotē.

Skaņu velmējumos tas jaušas kā vēl un vēl atkātojušies rullējumi, visi piesātināti līdz augšai ar salītu gaļu, ko nakts cīnītāji ēd kopā ar tikpat sālītu putru. Putra gatavota, protams, mūžamežos uz dūmaina ugunskura zem lietainām debesīm (kuras tikai daļēji aizsedz 1000 gadīgas egles zari).

Pēcāk, atkal jādodas garā un nogurdinošā cīņā, lai tad līdz kādām aizjūras zemēm (kas joprojām ar lediem un akmeņiem klātas) nokļūtu. Turklāt cauri vēlajām novembra miglām, kas tā vien vāliem gāžas pāri satrunējušiem kokiem, no kuriem arī tā fatālā liellaiva būvēta. Uz kuras šie vikingi naktīs vējojas caurajās miega stundās.

Kā savureiz norvēģu senči devās uz nezināmu pasauli, tā arī mūsdienu pēc...pēcteči šis vīzijas iedzīvina diskā. Šis albums ir kārtējais lieldarbs, salīdzinot ar dažu iepriekšējo – varbūt rimtāks, varbūt mierīgāks. Taču šis mierīgums ir mānīgs, jebkurā brīdī te atkal visi ceļas cīņā un atdzimst kā Fēnikss no pelniem daždien.

Acīmredzot te jau tiešā inkarnatīvā saite izpaužas no aizvēstures, no kurienes nāk tas vispārējais cilvēku dzimums. Reiz mēs tur bijām, un reiz mēs tur (katrs atsevišķi ņemot) atkal reiz būsim. Iespējams, kad “savas darbadienas beigās” iesim atpakaļ uz Otro Pasauli caur melno sienu, tad ausīsm dzirdēsim ko līdzīgu šajā diskā sastopamo.

Cipari: mūzika 8.0 no 10; noskaņa 8.2 no 10; albuma vāks 8.0 no 10; kopējais vērtējums 8.1
====
Kopējo 2010. Saules Riņķa nepabeigto topu: skatāmies http://karametals.lv/z... .

Uzrakstīja sametis @ 27.09.10 - 20.45

Komentāri: