Belus

Brigāde: Burzum | Gads: 2010

Te pieskaramies mūžīgajām vērtībām. Tādām, kas jāizzāģē cauri katram sevī dziļi individuālā versijā. Vai arī... jābēg pa gabalu, un jāturās prom lielgabalšāviena attālumā. Visumā: intraverta padarīšana, saprašana no ārienes - pēc katra paša (ne-)vēlēšanās.

Dziesmas...

1. i. Lukans Renkespill (Introduksjon)
2. ii. Belus Doed
3. iii. Glemselens Elv
4. iv. Kaimadalthas Nedstigning
5. v. Sverddans
6. vi. Keilohesten
7. vii. Morgenroede
8. viii. Belus' Tilbakekomst (Konklusjon)

Šo rindu autors nolēmis dotā albuma sakarā - par šajā reizē atreferēto mūziku nerunāt ne vārda. Ja nu vienīgi: fatāli nomācoša, arī tāda smeķīga un piesātināta ar maksimālu dramatisma piedevu. Cietums nocietinājis mākslinieka sirdi...

Bet jāparunā par ko citu. Vēl aizsenajos pagānu mūžamežos, pirms ievazātās un caur dzelzi+uguni (iesākuma gadsimtos) uzspiestās kristietības visos Baltijas jūras krastos dzīvoja cilvēki. Un starp viņiem bija - teicēji. Šķiet, tā nebija profesija par naudu, bet gan ... aiz tīras sirds atvērtības, savienojot sevī gan cilvēku dzīvesziņu, gan dabas apjausmas maksimālu savērpumu. Teicēju uzdevums bija vēstīt līdzcilvēkiem patieso dabas un dvēseļu kārtības pastāstus. Teicēji veidoja visu pārējo iedzīvotāju viedokli par pasauli visapkārt.

Teicēji tad - nabadzīgi, basām kājām, ar spieķīti un vienkāršu tarbiņu ap kaklu (kurā iekšā maizes riecieniņš ikdienas paēdienam) devās no viena ciema uz nākamo. Vienmēr naktis pavadīja šķūnītī, uz salmu gubiņas. Bet vakaros atkal pie skalu vai sveču liesmas stāstīja par dvēseļu pārceļošanu, par to, ka dvēsele ir katram kokam, upei un pat akmenim. Un klausītāji pēc šādiem runas vakariem jutās attīrīti, pacilāti un šķīstīti. Baznīcas, kur iesākumā visiem piespiedu kārtībā (kā 20. gadsimtā - komunistiskajā partijā) bija jāiet ... šajās atsvešinātajās koka lielbūdās ar tikpat svešu krustu uz gara torņa. Vēlāk bija jālūdz Kristus, kas arīdzan nekad nav bijis letiņu laimes kalējs - jau smagajās mūra celtnēs, kas gan no iekšpuses zaigojās ar svešādām zeltā rotātām inkrustācijām.

Bet tas jau bija krietni vēlāk... Teicējiem "kristus laikā" bija jāpazūd. Jo par pagāniem (tamdēļ ar dzelzi un uguni iznīcināmiem) tika skatīti. Teicēji tika aizliegti gadsimtu garumā. Šodien: jūtams deficīts pēc teicēju viedā vārda. Viss šodien komercializēts. Ja vien būtu iespējas, daļa mūsu ļautiņu pat savas miesīgās mātes pārdotu. Nederīgās/"nepārdodamās" - ar ragaviņām uz attālu pansionātu, ka tik prom no acīm, lai netraucētu šodien kādam "taisīt naudu".
Teicēja vārds pietrūkst...

Un te nu nonākam pie Burzum'a patiesās jēgas... Teicējs ir piedzimis. Pagaidām norvēģu mēlē. Teicējs pat aiz čuguna aizkariņiem pasēdējis. Teicējs ar savu viedējumu, teicējs ar savu tālo atbalsi kalnos un simtgadīgajos kokos. Pie Teicēja jaunā albuma ir jānonāk katram, un ne jau ar pirmo reizi. Vairāk priekšā neko neteikšu...

Cipari: mūzika 7.0 no 10, noskaņa 7.7 no 10, vāks 8.8 no 10
KOPĀ: 7.9 no 10 http://www.burzum.org/

====

Šai Saules riņķī reiz uzlūkotie albumi - 2010. gada nepabeigts tops
* Troll - Neo-Satanic Supremacy, vērtējums 8.5
* Valkyrja- Contamination, vērtējums 8.2
* Stramonio Velenoso – Capitolo III, vērtējums 8.1
* Abigail Williams - In The Shadow Of A Thousand Suns, vērtējums 8.0
* Dark Fortress - Ylem, vērtējums 7.9
* Burzum - Belus, vērtējums 7.9
* Sigh - Scenes From Hell, vērtējums 7.8
* Gännondorf – Throne Through Time, vērtējums 7.7
* Ihsahn - After, vērtējums 7.3
* Antares Predator - Twilight Of The Apocalypse, vērtējums 7.2
* Throwdown - Deathless, vērtējums 6.4

Uzrakstīja sametis @ 07.03.10 - 23.04

Komentāri: