Fallen

Brigāde: Burzum | Gads: 2011

(Raksta Dethecrator) Iznācis no cietuma, bēdīgi slavenais Vargs Vikerness ir acīmredzami nocieties uz labas mūzikas radīšanu — pagājušā gada pavasarī izlaistajam kritiķu un fanu augsti vērtētajam «Belus» jau šobrīd sekojis nākamais albums «Fallen».

Lai arī nosaukumā banāls, skaniski «Fallen» rāda — BURZUM skaņa turpmāk būs tāda pati kā deviņdesmito gadu sākuma albumos, tātad pilnvērtīga skanējuma atgriešanās jau albumā «Belus» nebija nejauša. Tā nenoliedzami faniem ir laba zīme, jo cietumā sēžot sarakstītie albumi «Hliðskjálf» un «Dauði Baldrs», kuru tapināšanā bez sintezatora neko citu nopelniem bagātais mākslinieks/slepkava/ļaunprātīgais dedzinātājs nedrīkstēja lietot, tomēr neskanēja tik pilnvērtīgi kā brīvē tapušie.

Ar vai bez ģitārām un īstām bungām, BURZUM joprojām skan drīzāk meditatīvi un domīgi, nevis klaji agresīvi (kā black metal vairums) vai klaji depresīvi (kā black ambient vairākums). Mūzika ir pārdomāta un nostrādāta visos sīkumos: ir gan dinamika, gan atmosfēra. Manuprāt, visas dziesmas ir pelnījušas, lai iTunes pleijerī tās atzīmētu ar četrām vai piecām zvaigznēm, izņemot diezgan pliko intro.

Vargs stāsta, ka šis albums, salīdzinot ar iepriekšējo, ir personiskāks un eksistenciālāks, taču mitoloģiskā stīga nekur nav pazudusi. Par teksta kvalitāti gan grūti spriest — kā nekā norvēģu mēle mums pasveša. Bet droši vien tā ir taisnība — pie velna, pat angliskie dziesmu nosaukumi uz albuma vāka veido atsevišķu dzejoli gluži vai Roberta Laksa vai Arama Sarojana minimālisma līmenī:

From the World Tree
I Am Falling
Fallen
Madness
Each Man to His Own
The Message
To Hel and Back Again

Mūzika: 8.5, noskaņa: 8.9, vāks 7.5
KOPĀ — 8.3

Vākam pamaz tāpēc, ka izmantota ne pārāk iederīga franču romantisma norieta laikmeta glezna.

===============

Vēl iepriekš jau šajā Saules Riņķī ievērtēts...

8.8 - BELPHEROR: Blood Magick Necromance (2011):
http://karametals.lv/a...
7.9 - NECRONOCLAST: Ashes (2011):
http://karametals.lv/a...
7.8 - DEICIDE: To Hell with God (2011)
http://karametals.lv/a...
7.7 – ULCERATE: The Destroyers Of All (2011):
http://karametals.lv/a...

Uzrakstīja sametis @ 17.03.11 - 01.27

Komentāri:

  • boris (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

    Labs albumiņš. Tā ir, pārdomu pilns.