Necilvēks

Brigāde: Grondh | Gads: 2011

GRONDH beidzot pēc ilgiem pūliņiem un dažas nesaprašanas gada viducī aplaimo ar savu uzzāģējumu...

Dziesmas...
1. Bads
2. Refleksija
3. Akmenī cirsts
4. Tēlnieks
5. Nešķīstība
6. Kodekss
7. Atgriešanās
8. Izvadīšana

Kā saka, savs riņķis noiets. Banda pazīmējās koncertos lokālā veidā Latvijā, tomēr noslēdzās ar disku. Latvisku, tātad – vēlreiz pašmāju nelielajam "undergrounnd" tirdziņam Visam rudenim, daļai ziemas. Ne peļņai, bet lai pateiktu "ka arī mēs varam".

Protams, ka varam. Nepavisam nav bieža parādība, kad nu LV trakmētāla aprindās uzdziedāšana notiek etniskajā mēlē. Nepastarpināti, kā jau pie nepieradinātiem necilvēkiem – kā pie velniem pavisam citā pasaulē, kur karsts un piķa katli vārās. Sātaniskās vārsmas letiņu mēlē, vai ne? Reta atblāzma pie melnajām velvēm. Diemžēl- kāda cita lieta ir pat parāk bieža...

...jā, pārāk bieža. Tā ne visai gribas, kad kas tamlīdzīgs risinātos vai, precīzāk, nerisinātos GRONDH gadījumā.

Runāšu vispārīgi, nesaucot vārdus – uzvārdus. Latvijā ir "tendence"-> uz nepastāvību. Kāda komanda garāžā novācas, iestudē dziesmas uz pusstundu. Kāda gada garumā pakoncertē kādos klubos un pāris vasaras festivālos. Ar mainīgām sekmēm draudzējas ar medijiem, kur reportieri arī pamanās uzcirst jūsmīgus pāris rakstus. Reizēm izdodas pat par "dienas varoni" kļūt, lai pēc tam uz reizi iekristu aizmirstības kapsētā. Vien uz vienas rokas pirkstiem saskaitamiem matainiem (un plikpauriem) dotā muzicējošā vienība iekrīt atmiņu rievās ilgāk par vienu gadu.

Ja sagadās labvēlīgi apstākļi un mēreni vēlīgi sponsori, tad uz vienu albumu varam mobilizēties, sakoncentrēties un visu apkārtējo dzīvi piekārtot. Tad, kad attiecīgais riņķis ir tautās, tad atslābināmies... Reizēm dodamies sēnes lasīt uz Lielbritāniju. Vai zemenes uz Norvēģiju. Un pieklust, parāk ātri iedusējoties lauru zārkā.

Un ja vēl visam pa vidu gadās – "ne to pateica, ne tā paskatījās", un solistam īsā laikā jānomainās vēl ierakstu priekšvakarā? Vai tur basģitāristam ir fatālas nesaskaņas ar soloģitāristu. Kad nejūtas "stingrā saimnieka roka" menedžera veidolā, kas šos pārcentīgi mākslinieciskās personības satur kopā vienas bandas ietvaros.

Ja kādas vienības vēsturē pirmais disks ir tāda notikumu kaprīze, tad eventuālais otrais disks saliek visu pa vietām. Otrais disks, tā jau lielāka cerība – kad nu komanda tomēr ir domubiedru grupa ar pretenzijām uz ilgāku pastāvēšanu. Vai GRONDH gadījumā pēc laika būs otrais studijas iecepums? Šāda iespējamība patreiz ir pavisam pelēkā miglā tīta.

Mazāk pieķeros mūzikai, vairāk vispārīgām lietām. Bet šajā gadījumā tas ir svarīgi, šo rindu autoram piegriezušies visai biežie gadījumi Dzintarzemē, kad tā vai cita grupa pašķīst pēc pirmā mūzikas iecepuma...

Patreiz vēl tas viss ir zēvelīgi, un kā ar brizantu un nepieradinātu kaulzāģi pa smadzeņu podu!

--------

Turklāt šo rindu autors bezgalīgi maldījās visuvisādos "death", "grind", "war...", "putried..." šaurajos stila apzīmējumos, lai arī šo brūvējumu kaut kur iespiestu kādās bībelei līdzīgos iekrustījumos. Nesanāca, šī vienkārši ir kara māksla - kas ellei domāta. Pa tiešo, kur "Bada" dziesmas nr. 43-ajā taktī tās vājajā daļā septakords neatrisinājās seksakordā, kā tam būtu jāizriet pēc klasiskās harmonijas likumiem.

No elles nākuši visi esam, uz elli gājuši caur skuju taku. Un, iegriežot šo albumu – tad nu cauri ātram ritma zāģējumiem aiziesim tur, kur tā pastarā tiesa vētīs pa kauliņam.

Vispirms divkosigais "Bads" – kas iezvana visu asinkārīgo riņķi. Atzēvelējums, šķietas, iedod toni visam garadarbam kopumā. Tāds ne no šās saules, citā saulē - kur dažas grēcīgas dvēseles nokļūst vietās kur cilvēki ir izstrīpoti un ir viena necilvēku valsts. Kādā pavadošā vēstulē bija rakstīts "uzdziedam par dzīves problēmam"... Tad nu jāsaka, ka visa dzīve jau aizsenis ir noslēgusies, pirms vēl pirmais akords no trakā riņķa atskan. Bada tēma jaušas cauri visiem atgrauzumiem.

Vēl nekā nesapratāt? Nu tad dzīves parafrāze ellīgos uzšķūrējumos, kad nu jumts aizbraucas pa tīro.

Jautājums par mātes latviešu valodu? Samērā reta parādība šajā slīkšņā, kur visi māžojas anglo-sakšu izlocījumos, cerot - kad nu uz balta zirga atjās menedžeris no turienes un atnesīs rīt uz brokastu galda kontraktu par miljonu... Nekā nebija, te cer - ka uz GRONDH koncertu (sazin gan kādā nākotnē šāds sekos?) atnāks 500 un nopirks krekliņus ar ragaino "Necilvēku" (ir tādi saražoti?).

Atkal bezgalīgi tiek stiepts līdz galam, spīdzinošā manierē - lai kauli dreb.

Nu jūs jau sapratāt - smacelīgi ellīgs. GRONDH – galu galā (gandrīz kā no krievu valodas ir "grom") pērkons pie debesīm. Un te nekas nav domāts godīgiem cilvēkiem. Laikam kaut ko aizmirsu pateikt... Patreiz pamanīju tikai izbadējušu velnu.

Cipari: mūzika 7.8 no 10, noskaņa 8.2 no 10, vāks – 7.8 no 10; kopējais 8.0

==========

Vēl iepriekš jau šajā Saules Riņķī ievērtēti...

8.8 - BELPHEROR: Blood Magick Necromance (2011):
http://karametals.lv/a...
8.3 - BURZUM: Fallen (2011)
http://karametals.lv/a...
8.2 - BLUT AUS NORD: 777 Sect(s) (2011)
http://karametals.lv/a...
8.1 - BORN OF OSIRIS: The Discovery (2011)
http://karametals.lv/a...
8,0 – DECAPITATED: Carnival Is Forever (2011)
http://karametals.lv/a...
7.9 - NECRONOCLAST: Ashes (2011):
http://karametals.lv/a...
7.8 - DEICIDE: To Hell with God (2011)
http://karametals.lv/a...
7.7 – ULCERATE: The Destroyers Of All (2011):
http://karametals.lv/a...
7.3 - SAMAEL: Lux Mundi (2011)
http://karametals.lv/a...
7.0 - MORBID ANGEL: Illud Divinum Insanus (2011)
http://karametals.lv/a...

Uzrakstīja sametis @ 27.08.11 - 12.24

Komentāri: