Scream

Brigāde: Ozzy Osbourne | Gads: 2010

Kā reizēm mīl izsacīties trakmetāla cienītāji - Vecais Suns joprojām kož!

Kopumā albums - aizvien no jauna pierāda: mākslinieks pulveri nav izšāvis visu. Cilvēks - kuram atvērusies ne tikai rok-, bet arī popmūzikas pasaule. Tā teikt, pasaule pie kājām.

Par mūzikas izteiksmes līdzekļiem. Īsā tekstā - eksaltēts hārdroks. Visas toņkārtas pamatā iecentrētas zemajos stāvos, tā ierādot mums kopējo cieto rokmūzikas pamatu, uz kuriem ir uzbūvēti daži smalkāki virsstāvi. Apvirpinātas jau vairākās desmitgadēs iepazītās pirmatnējās smagās mūzikas fiškas un apgriezieni. Jaunpieņemtais ģitārists Gus G., pat ļoti labi "aizvieto" atlaisto Zaku Vaildu, organiski savu locījumu uz stīgām iekomponē kopējā albuma skaņu mākslā. Lai lieldarbs nebūtu pārāk vienveidīgs, tas veidots pēc aploces formas: no abām malām smaga cīņa, bet vidū dažas liriskas nopūtas - lai skaidrāk varētu sajust paša solista samtaino un nedaudz saldsērīgo dziedājumu. Citviet ir paspilgtinājumi ar dažādiem skaņu efektiem, apmēram kā pipari pie nedaudz vājprātīgas zupas.

Dziesmas izrādījās visai dažādas, lai nu ir iesisti kādi vārdi par katru...
-> Let It Die. Tehnokrātisks un melns ievads, jau reizē ar labi atpazīstamo balsi iejauc pamatīgu mīklu. Viss melnajā...
-> Let Me Hear You Scream. Seko ritmisks un enerģisks ģitārr-smag-rokenrolls. Joprojām fatālā balss neatstāj nekādus stūrīšus smeldzīgām atmiņām. Tik uz priekšu.
-> Soul Sucker. Vēl lielāka šizofrēnija, iesākumā caur "slīdošiem" efektiem ierāda - ka nu reiz darīšana ar pavisam lieliem atskaldāmiem gabaliem...
-> Life Won't Wait. Sērīga un daļēja pat melodiska īslaicīga atpūta starp smagiem uzbraucieniem.
-> Diggin' Me Down. Lai jūs nemāna iemidzinošās un laiskās ģitāras skaņas iesākumā, jau nedaudz tālāk ...atkal seko skaldāmais āmurs, kurš nu atkal visus apkārtējos iezārkos. Līdzīgi kā dziesmu nosaukumā, kuras aptuvenais tulkojums varētu būt "norokot mani dziļumā".
-> Crucify. Domīgāks sēciens uz ierakumu malas kauju starplaikā.
-> Fearless. Un tad jau otrā zalve, bez tur kādiem ievadiem. Ņemam drošās rokās kaujas karogu un droši uz priekšu.
-> Time. Pārdomu iespraudums lēnākos ritmos. Laikam jau tādēļ, lai visiem būtu vismaksimālākā iespēja izbaudīt neatkārtojamo Ozija samtaino balsi.
-> I Want It More. Un jau atkal turpinājums aizsāktajai kara takai, smagie ģitāru pavilcieni smagi smacē pa smadzeņu spraugām. Laikam jau vissmalkākais, visātrākais un visuzsvērtākais soloģitārista Gus G. pavilciens.
-> Latimer's Mercy. Reiz jau bija šizofrēnija, tagad tā atkal ir klāt kā nepiesaukts sniegs uz galvas. Viss skābā un indīgā, reizē smagā mērcē skan. Sūcot asinis no klausītāju ausu bungādiņām.
-> I Love You All. "Es mīlu jūs visus"! Gluži kā piedošana par iepriekš sadarīto. Heee... pavisam īss opuss tikai akustiskā pavadībā. Bet balss noskaņa gan ir tāda... ejiet uz "trim burtiem" vai kur citur. Un "es joprojām palieku savā vietā".

Albums, kas īstajā laikā nonācis pie faniem, protams, ir laba lieta. BET - ne jau tikai diskā ir tā darīšana. Un ne jau man stāstīt apkārt: Ozijs ir ikona. Ozijs savu plašo vietu jau izcīnījis visriņķī satrauktajā rokmūzikas pasaulē. Viņam būtu iespēja šodien kā tādam "bijušajam" pensionāram kaut kur Kalifornijas dižciltīgo villu rajonā kopt savu piemājas dārziņu, barot sunīti un jūsmot par putniņiem visapkārt, kas nu piepilda dabu ar savām dziesmām. NĒ! Viņam jāturpina smagi strādāt, katru nākamo riņķi palaist kā smagu šovu - kur viena aplī sajaucas gan mūzika, gan tērpi, gan dažādas jestras izdarības, gan intervijas visiem un daudziem, gan nepārtrauktā atsviedrējošā tūre un nepārtrauka visa cita atgādināšana par sevi. Viņa balss, ko nevaram sajaukt ne ar vienu citu (kā Merkurijs no QUEEN, kā Lemmijs no MOTORHEAD, kā Grodums no LĪVIEM) atkal un atkal atgriežas pie mums. Vecais suns joprojām kož!

Cipari: mūzika 7.0 no 10; noskaņa 8.0 no 10; albuma vāks 7.7 no 10; kopējais 7.4.
===

Šai Saules riņķī reiz uzlūkotie albumi - 2010. gada nepabeigts tops
* Troll - Neo-Satanic Supremacy, vērtējums 8.5
* Abigor - Time is the Sulphur in the Veins of the Saint, vērtējums 8.3
* Ov Hell - The Underworld Regime, vērtējums 8.3
* Valkyrja - Contamination, vērtējums 8.2
* Skyforger - Kurbads, vērtējums 8.2
* Stramonio Velenoso – Capitolo III, vērtējums 8.1
* Carach Angren - Death Came Through A Phantom Ship, vērtējums 8.1
* Abigail Williams - In The Shadow Of A Thousand Suns, vērtējums 8.0
* Dark Fortress - Ylem, vērtējums 7.9
* Burzum - Belus, vērtējums 7.9
* Imperium Dekadenz - Procella Vadens, vērtējums 7.9
* Enthroned - Pentagrammaton, vērtējums 7.9.
* Sigh - Scenes From Hell, vērtējums 7.8
* Gännondorf – Throne Through Time, vērtējums 7.7
* Immolation - Majesty & Decay, vērtējums 7.5
* Avsky - Scorn, vērtējums 7.5
* Triptykon - Eparistera Daimones, vērtējums 7.5
* Ozzy Osbourne - Scream, vērtējums 7.4
* Ihsahn - After, vērtējums 7.3
* Varg - Blutaar, vērtējums 7.3
* 1349 - Demonoir, vērtējums 7.3
* Antares Predator - Twilight Of The Apocalypse, vērtējums 7.2
* Darkthrone - Circle the Wagons, vērtējums 7.2
* Negator - Panzer Metal, vērtējums 7.0
* Throwdown - Deathless, vērtējums 6.4
=========================

Uzrakstīja sametis @ 16.06.10 - 14.13

Komentāri: