The Seventh Date Of Blashyrkh

Brigāde: Immortal | Gads: 2010

Karametāla karātavu klasika. Koncerts "Wacken Open Air 2007", kas reizē ievelmēts gan 'cd', gan 'dvd' formātā...

Dziesmas...
1. The Sun No Longer Rises (Live)
2. Withstand The Fall Of Time (Live)
3. Sons Of Northern Darkness (Live)
4. Tyrants (Live)
5. One By One (Live)
6. Wrath From Above (Live)
7. Unholy Forces Of Evil (Live)
8. Unsilent Storms In The North Abyss (Live)
9. At The Heart Of Winter (Live)
10. Battles In The North (Live)
11. Blashyrkh (Mighty Ravendark) (Live)

Tā saucamās dziesmas visiem savējiem zināmas līdz pašai zārka nomalei. Un reizē standarts visai draudzīgi melnajai karametālistu saimei.

Ir atšķirības starp "koncertnieku" un studijas ierakstu. Ja studijas mājā katru mūzikas iecirtienu iespējams vēl un vēlreiz apslīpēt, tad uz skatuves nošu gargabali rullējas pirmo un pēdējo reizi, katru reizi savā neatkārtojamā variantā. Līdzīgi kā mūsu senčus par virāliem grēkiem stiepa uz ešofotu tikai pirmo un galīgi pēdējo reizi (ja reiz pamanījas masīvi sagrēkoties). Kļūdīties nekur nevar!

Un IMMORTAL tai konkrētā uznācienā nekļūdījās, katra dziesma atdārdinājās pazīstamajā brizantājā zāģermanierē, atkal - BEZ KOMPROMISIEM - un minimālajā ("krīzes", hehe, trijatā) sastāvā. Blekmetāls vienvirziena uzbraucienā še vēl trakāks, vēl ātrāks, un vēl vairāk jumtu noraujaušs. Plusā ar masīvas skatuves izjūtām, ir taču dzirdamas visādas atbalsis no tāliem Vakenas uzkalniem un mežiem, pa vidam skatītāju pūlis rēc. Visi kopā ir elektrizēti. Un bungu dārdoņa - arīdzan vienreizēja, vienreizējas pārejas, kuras pats sitamo instrumentu karsētājs diezin vai otrreiz izvālēs nākamās dienas rītā. Diezin vai to spēs arī pārējie kolēģi no melnās trijotnes uz saviem instrumentiem.

Un vēl - trakmetāla standarts ir reizē tāds kā ceļa rādītājs nākamās paaudzes zāģerkomandām. Kuras varbūt reiz pēc gadiem kāps uz "Wakena's..." nākamajās reinkarnācijas un ne tikai tur. No vienas puses: līdz šādai skaņu mākslai ir jānonāk. Iespējams, caur smagiem fiziskiem treniņiem daudzu stundu garumā, dienās un gadiem. Ne tikai Norvēģijā, bet arī citos mūžamežos. Caur koncerttusiņiem vietējos klubos, republikas "iekšējos" festivālos un nedaudz lielākos nu jau aiz valsts robežstabiem.

No otras puses: te varētu rasties izejas materiāls tam, lai citu bandu sastāvā uz trakmetāliskā skeleta lipinātu savas "melodijas" uzvārošā manierē. Pievienojot, sacīsim, taustiņinstrumentu, saksofonu vai kādu citu skanošo verķu (viss saistībā no individuālās samaitātības pakāpes) skanējumu. Radot savu pienesumu un turpinot IMMORTAL slavas ceļu. Priekā 665+!

Cipari: mūzika 8.5 no 10; noskaņa 8.0 no 10; albuma vāks 7.9 no 10; kopējais vērtējums 8.3.
====
Kopējo 2010. Saules Riņķa nepabeigto topu: skatāmies http://karametals.lv/z... .

Uzrakstīja sametis @ 11.08.10 - 18.53

Komentāri:

  • Neonz (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

    huh... I'm impressed!
    Viens no labākajiem koncertniekiem, kādus esmu redzējis.

  • Helvijs Fleiss (Throner) @ 24.12.2011 - 03.33

    ir ir:)