Worship Music

Brigāde: Anthrax | Gads: 2011

(Raksta Dethecrator) Pēc astoņu gadu pauzes ANTHRAX beidzot paspīdējuši ar jaunu albumu. Vai bija vērts gaidīt?

No visām «Lielā četrinieka» komandām ANTHRAX pēc šī gadsimta iestāšanās līdz šim bijusi vismazražīgākā, tāpēc ne viens vien fans bija nobažījies — vai tikai vīri, pamazām tuvojoties piecdesmit gadu jubilejām, būs saglabājuši asumu un prasmi dziesmu rakstīšanā. (Kā nekā METALLICA saglabāt asumu, ņemot vērā viņu karjeras ilgumu, lielākajā daļā no karjeras periodiem ir izdevies tikai ar grūtībām.)

Pie mikrofona atkal palaiduši Joey Beladonna, ANTHRAX ir savā elementā: tehnisks, melodisks thrash ar teju vai vislabāko vokālu no visām «vecajām» thrash grupām — un pamatīgu humora devu! Jau sākot ar albuma nosaukumu, humora nots ir teju vai noteicošā tādās dziesmās kā «Earth on Hell», «Fight ‘Em ‘Til You Can’t» un «Revolution Screams». Dzīvelīgs dzīvesprieks dziesmās par dzīvajiem miroņiem — apmēram tāds ir vadošais priekšstats par «Worship Music». Laikā, kad dominējošie liriskie temati smagajā mūzikā ir reliģijas lamāšana, politikas lamāšana, vēstures lamāšana un slavēšana, visa veida perversijas un cilvēces kā sugas lamāšana, ANTHRAX jaunais albums rada līdzīgu iespaidu kā savulaik Frenks Zappa uz LED ZEPPELIN fona.

Diemžēl jāpaziņo arī par darvas devu. Dziesma «I’m Alive» ir vienkārši nekaunīgi primitīvs plaģiāts no RAMMSTEIN 2005. gada singla «Keine Lust». Savukārt dziesma «In the End» drīzāk piestāvētu A.F.I. vai 30 SECONDS TO MARS repertuārā, bet «The Giant» izklausās pēc diezgan iepriekšparedzama metālkōra, turklāt tāda, kur –kōrs ir vairākumā, bet metāls — mazākumā (tipa ARCHITECTS). «Crawl» atkal atsit STAIND, un tamlīdzīgi. Ja ANTHRAX vēlas rakstīt mūsdienīgu mūziku, tad viņi acīmredzot ir ņēmuši vērā tos acīmredzamākos paraugus, kas peld bezgalīgajā mūzikas okeānā pa pašu virsu.

«Lielie» mūzikas žurnāli, kā «Metal Hammer», salikuši 9 zvaigznes no 10 un tamlīdzīgi. Nebūtu tā RAMMSTEIN smaka tik izteikta tajā vienā gabalā, piekristu — bet tagad liksim 8!

Mūzika: 8, noskaņa: 9, vāks: 7 KOPĀ — 8!
====================
Vēl iepriekš jau šajā Saules Riņķī ievērtēti...

8.8 - BELPHEROR: Blood Magick Necromance (2011):
http://karametals.lv/a...
8.3 - BURZUM: Fallen (2011)
http://karametals.lv/a...
8.2 - BLUT AUS NORD: 777 Sect(s) (2011)
http://karametals.lv/a...
8.1 - BORN OF OSIRIS: The Discovery (2011)
http://karametals.lv/a...
8,0 – DECAPITATED: Carnival Is Forever (2011)
http://karametals.lv/a...
8.0 – GRONDH: Necilvēks (2011)
http://karametals.lv/a...
7.9 - NECRONOCLAST: Ashes (2011):
http://karametals.lv/a...
7.9 – SEPULTURA: Kairos (2011)
http://karametals.lv/a...
7.8 - DEICIDE: To Hell with God (2011)
http://karametals.lv/a...
7.7 – ULCERATE: The Destroyers Of All (2011):
http://karametals.lv/a...
7.3 - SAMAEL: Lux Mundi (2011)
http://karametals.lv/a...
7.0 - MORBID ANGEL: Illud Divinum Insanus (2011)
http://karametals.lv/a...

Uzrakstīja sametis @ 29.09.11 - 01.06

Komentāri:

  • Aldis Bērziņš (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

    Visā visumā lielisks ripulis, noteikti viens no gada labākajiem albumiem. Prieks arī par Belladonnas atgriešanos dziedātāja postenī.

    Runājot par darvas karotēm. Noklausoties "I'm Alive vs Keine Lust" var tikai saprast vienu - recenzijas autors laikam ir sapīpējies kautko sliktu. Tur kopumā nav nekādas līdzības, nekāda plaģiāta. Okkey, ir sākumā līdzīgs tas dudu du du dudu du dududu du dudu du du, maximums uz kādu pusminūti bet tas ar viss. Abas dziesmas pēc tam attīstās pēc abzolūti citādiem scenārijiem. Rammsteiam tur vispār sintezators dominē.

    "In the end" savukārt ir viens no albuma centrālajiem hitiem, veltījums nelaikā aizgājušajiem DIO un Dimebag Darrelam, tīrs metāls. Kur te kāda saistība ar pieminētajiem pophipsteriem 30 Seconds To Mars?

    Metalcors arī te nav saskatāms par ar palielināmo stiklu. Wtf Liepiņ, goin crazy?