Black Label Society

BLACK LABEL SOCIETY KONCERTS RĪGĀ, 15. MAIJĀ!!!!!

Amerikāņu heavy metal grupu 1998.gadā izveidoja ģitārists un dziedātājs Zaks Vailds (Zakk Wylde) un viņš arī palicis vienīgais nemainīgais grupas dalībnieks un pārliecinošs līderis. Biļetes no Ls 19 “Biļešu Serviss” kasēs un internetā.

Kopš 1987.gada Vailds bijis ilggadējs roka vaterāna - Black Sabbath dalībnieka Ozija Osborna sabiedrotais gan studijā, gan viņa solo turnejās. Vailds tika apstiprināts par Osborna ģitāristu divdesmit gadu vecumā pēc tam, kad bija nosūtījis viņam savu ierakstu. Nereti Black Label Society spēlēja Osborna koncertos kā iesildītāji un arī Rīgā Vailds reiz nodemonstrēja apskaužamu izturību, nospēlējot divus koncertus pēc kārtas – vispirms ar savu grupu, kurā viņš ir līdervokālists, soloģitārists un spēlē arī taustiņinstrumentus, bet pēc tam kā ģitārists kopā ar Osbornu. Arī šīs vasaras Eiropas turnejas grafiks ir saspringts - koncerti notiek gandrīz katru dienu un pirmais ir lielākajā ceļojošajā rokfestivālā Sonisphere Varšavā kopā ar Metallica, Machine Head un Gojira. Zaks Vailds ar savu atraktīvo spēles stilu, ko viņš sācis izkopt četrpadsmit gadu vecumā un reizēm tam veltījis pat divpadsmit stundas dienā, ir viens no mūsdienu atzītākajiem ģitāristiem, kurš iedvesmojis neskaitāmus mūziķus visā pasaulē – arī viens no Latvijas vadošajiem heavy metal ģitāras meistariem Jānis Levits ir pārliecināts Zaka Vailda fans.

Grupas kontā ir deviņi studijas albumi, bet viņu sniegums dzīvajos priekšnesumos fiksēts koncertalbumā Alcohol Fueled Brewtality un trīs video albumos.
Grupas rūdījums ne vienam vien mūziķim devis stabilu pamatu turpmākajai karjerai - Black Label Society īsi pirms pāriešanas uz mega populāro grupu Metallica ir spēlējis arī basģitārists Roberts Trujillo, kurš pirms tam arī bija izpelnījies godu spēlēt Osborna grupā, tāpat kā vēl viens basgitārists – Maiks Inezs (Mike Inez) no Alise In Chains.

Pašlaik grupas Black Label Society sastāvā kopā ar Zakk Wylde spēlē John DeServio (basģitāra), Nick Catanese (otrā ģitāra) un Chad Szeliga (bungas).

DISKOGRĀFIJA

Sonic Brew, 1999
Stronger Than Death, 2000
Alcohol Fueled Brewtality, 2001 live album
1919 Eternal, 2002
The Blessed Hellride, 2003
Boozed, Broozed & Broken-Boned, 2003 dvd
Hangover Music Vol. VI, 2004
Mafia, 2005
The European Invasion - Doom Troopin' Live, 2006 dvd
Shot to Hell, 2006
Order of the Black, 2010
The Song Remains Not the Same, 2011

www.blacklabelsociety.com

Komentāri: