Fear Factory

FEAR FACTORY KONCERTS RĪGĀ, 19. JŪNIJĀ!

Ar koncertu 19. jūnijā klubā «Melnā Piektdiena» Latvijas smagās mūzikas fanus aplaimos vieni no mūsdienu industriālā metāla būtiskākajiem smagsvariem — Fear Factory.

Biļetes iepriekšpārdošanā no 24. aprīļa “Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās un internetā
: www.bilesuparadize.lv
Pirmo 100 biļešu cena Ls 12.


Iepriekš Latvijas klausītājiem bija iespēja klausīties īsu Fear Factory (ASV) uzstāšanos (nepilnu stundu), ievadot Metallica koncertu pirms vairākiem gadiem Arēnā «Rīga». Šoreiz Fear Factory spēlēs pamatīgu koncertu vismaz divu stundu garumā. Žanra cienītājiem interesants un ievērības cienīgs fakts – pie bungām redzēsiet leģendārās grupas Death bundzinieku Gene Hoglan, kurš piedalījies divu spēcīgāko Death albumu – Individual Thought Patterns (1993) un Symbolic (1995) – ierakstīšanā.

Astoņu studijas albumu un divdesmit gadu garumā Fear Factory ir bijuši pionieri, kas lielā mērā izveidojuši mūsdienu mūziku tādu, kāda tā ir. Vokālists Bārtons Bells (Burton C. Bell) kā pirmais no visiem dziedātājiem sāka dziesmu laikā vairākkārt pārslēgties no brutālā vokālā uz tīro, darot to praktiski katras dziesmas ietvaros. Savukārt ģitārists Dino Kazaress (Dino Cazares) Fear Factory daiļrades pamatā licis vienotu «mehanizācijas» konceptu, kurš tematiski tiek attīstīts no albuma uz albumu: cilvēki arvien vairāk apaug ar dažādu elektroniku, datoriem, iekārtām, digitālām ierīcēm, tīkliem utt. Mēs kļūstam atkarīgi no šīm lietām, kas drīz jau būs gudrākas par mums pašiem, un sabiedrības mijiedarbība ar tehnoloģijām ir kļuvusi abpusēja.

Fear Factory tiek minēta kā viena no grupām, kas kopā ar Ministry un Godflesh palīdzējusi nostabilizēt industriālo metālu kā atsevišķu žanru. Vienlaikus Fear Factory ietekme ir vēl lielāka — viņi ir pionieri arī remiksu albumu un EP padarīšanā par atsevišķu mākslas veidu, sākot jau ar 1993. gada «Fear Is the Mindkiller» ierakstu, kurā bija remiksētas debijas albuma «Soul of a New Machine» dziesmas. Kopš tā laika Fear Factory izlaidusi pa remiksu ierakstam gandrīz pēc katra albuma.

Tomēr Fear Factory neguļ uz lauriem — katru gadu grupa dodas tūrē, un šogad iznāks jaunais konceptalbums «The Industrialist». Ja iepriekšējā koncertā Arēnā «Rīga» Fear Factory spēlēja dziesmas no tobrīd iznākušā ieraksta «Mechanize», tad šoreiz uzsvars būs vienlīdz uz «The Industrialist» gabaliem un vecajiem hitiem — «Resurrection», «Shock», «Edgecrusher», «Replica», «Self Bias Resistor», «What Will Become?» un citiem.

DISKOGRĀFIJA

Soul Of A New Machine, 1992
Demanufacture, 1995
Obsolete, 1998
Digimortal, 2001
Concrete, 2002
Archetype, 2004
Transgression, 2005
Mechanize, 2010
The Industrialist, 2012

Komentāri: