13. martā LAIBACH pasniegs muzikālā avangarda lekciju LU aulā!

Svētdien, 13. martā leģendārā slovēņu grupa LAIBACH savas 30 gadu jubilejas tūres ietvaros sniegs vienīgo koncertu Baltijas valstīs – Rīgā, LU Lielajā aulā.

LAIBACH ir slovēņu avangarda mūzikas grupa, īpaši asociēta ar industriālās un neoklasiskās mūzikas stiliem. Tā izveidojās 1980. gada 1. jūnijā Trbovljē, Slovēnijā (tajā laikā vēl Dienvidslāvijā) un kopš tā laika kļuvusi par vienu no spilgtākajām žanra pārstāvēm un daudzu citu populāru mūziķi iedvesmas avotu. Vārds "Laibach" ir cēlies no Slovēnijas galvaspilsētas Ļubļanas nosaukuma vācu valodā.

Šis noteikti ir ievērojams notikums Latvijas muzikālajā dzīvē, jo LAIBACH Rīgā viesosies pirmoreiz, martā dodoties savas 30 gadu jubilejas koncerttūrē. Koncertos grupa spēlēs savu pirmo albumu un vecāko, jau par klasiku kļuvušo dziesmu "Država", "Brat moj", "Mi kujemo bodočnost", "Krvava gruda – plodna zemlja" modernākas versijas, kas iekļautas arī drīz izdodamajā LAIBACH dubultalbumā "Laibach revisited".

LAIBACH uzstāšanās ik reizi tiek uztverta kā laikmetīgās mākslas perfomance un Latvijas Universitātes aula, pēc grupas dalībnieku sacītā, to īpaši izcels.

###

No 8. februāra, biļetes uz koncertu pieejamas visās "Biļešu serviss" kasēs un klubā NABAKLAB - Z. A. Meierovica bulvārī 12. Tikai pirmo nedēļu (līdz 15. februārim) biļetes pieejamas par 12 latiem.

Grupas vietne: www.laibach.nsk.si

Info: www.nabaklab.lv un www.lu.lv

Komentāri: