2012tais – arī zem leģētām velvēm

Tad nu reiz esam vienu saules riņķi pirms nosauktā 2012. gada. Daudzi gaida pasaules galu, daudzi arī jautrojas par filmu ar šādu pašu nosaukumu. Maiji paredzējuši vispārēju pasaules beigas/ "the end". Ko mēs paredzēsim? Trakmūzikas uzkrautuvēs?

Varam nesatraukties, Rīgas nami masīvā zemestrīcē nesagāzīsies. Rīgas jūras līcis aridzan turpat vien būs. Jāaaa.... bet dažās mūzikas aktivitātēs gan norībēs zeme kā daždien pie 7 balles pasaules drebināšanās

Uzmanīgi vērojam situāciju jau tagad. Vispirms par koncertiem. Masīvās tūres – turpina veikt tās mega metāla brigādes, kas šādu aktivitāti iesākušas vēl pirms interneta laikmeta. DEEP PURPLE, IRON MAIDEN, KISS... kas reizē noveco ar saviem faniem. Kuriem tagad pārsvarā ir gadu skaits aiz muguras, mērāms 40-50 gadskaitļos un vairs nesaskan ar "jaunības" segvārdu. Tādas tradīcijas vien ir – ceļot koncertos vēl un vēlreiz riņķī pa visiem kontinentiem. Jaunajiem un pusjaunajiem, kuriem tā uzlēkšana virs kapa malas notikusi reizē jau PĒC "tīmekļa" masīvas ieviešanas – nekas TĀDS vairs nespīd. JO, tagadējiem mūzikas tērētājiem ... ir pavisam cits dzīves stils. Jautrošanās visiem zināmajos sociālajos tīklos, sazināšanās ar "savējām metālgalvām" neizejot no dzīvokļa. Turparī mūzikas atrašana - un klausīšanās. Un šāda mājās dzīvošanās – ir pavisam ikdienišķa lieta.

Kas tad bandām atliek ko darīt? Doties uz festivāliem! Lai arī cik tas dīvaini neliktos – tāda vienreizēja kopā saiešanās... vienalga, vai tas norisinās "Hellfestā" vai "V.O.A." vai Latvijas "Fonofestā" ... kļūst par aizvien populārāku padarīšanu. Kamdēļ tad masīvi katras rokvienības menedžmentam tērēties caur koncertu organizēšanu, reklamēšanos, tranporta gādāšanu un vajadzīgo preses relīžu izsūtīšanu attiecīgās valsts mūzikas korespondentiem... utt? Ja varam vienreiz vai 12reiz gadā saieties visiem kopā – daudzām komandām uz vienas skatuves un turpat arī "metālgalvām" vienā garā masā pakačāt frizūru. Tamdēļ jādomā – pārskatāmā piecgadē / līdz 2015. Saules riņķim, šāda kustība būs populārā gan tuvējā Eiropā, gan arī citviet pasaulē.

Festivāli, protams, ir laba lieta. Taču masīvājos pasākumos ne tuvu ne katru uz ģitārām grabinošu censoņu pūlīti aicina. Pavisam jaunie "gurķi", kuri vēl tikai ar vienu kāju izkāpuši no garāžas "līmeņa", var ņemties caur to pašu "tīmekli". Aizvien vieglāku roku veidojot savus profilus vietnēs, no kurām populārākās ir myspace.com, facebook.com... Latvijā draugiem.lv . Un tad jau viens solis līdz tam: kad sāksies "online" sacensības starp šādiem profiliem.

Vēl tālāka nākotne: reiz visādi tīkla censoņi varēs salikt kopā savos blogos, mājas lapās šo bandu profilus visdažādākos topos. Un jaunu "topu" armādas aizies kā no piedurknes. Komandām pēc brītiņa nāksies algot tīkla menedžerus (kas līdzīgi kā reālajiem – kas nodarbojas ar savas aizbilstamās grupas koncertu organizēšanu) jau kā pavisam nepieciešamo piedevu jaunajā realitātē.

Kaut kur pavisam pazūd vecās lietas. Tostarp disku izdošana. Šodien albumus uz āru dragāt – skaitās ikdiena, bet ne rītdiena. "Tīkls" cd/dvd izdošanu caur bezmaksas lejupielādes iespējām – šo determinēto biznesu nolikvidējusi kā sugu. Daži mākslinieki vēl cenšas savas dziesmas iediskot, taču – tas vien laika jautājums, kad tādā pašā "disku" kvalitātē mūzikas skaņas varēsim dabūt caur vadiem...

Uh... kaut kur aizpinos nākotnes vīzijās. Taču viss neatvairāmi virzās uz priekšu, un caur "2012to" gaļas mašinu cauri tiksim. Bet tā jau būs jauna realitāte.

http://karametals.lv

Komentāri:

  • Blķis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

    Varbūt varētu kādu useru top10 šī gada (2011.gada albumi) saveidot? Teiksim kādu sadaļu, kur varētu ko tādu brīvi sarakstīt. Būtu interesanti ievērtēt, ko tad tauta tagad klausās, vabūt pamanīt ko jaunu, vērtīgu.