25 gadi, 25 dziesmas: PIENVEDĒJA PIEDZĪVOJUMU lielkoncertu apskats

(Raksta Dethecrator) «Izpārdots!» — tā 24 stundas līdz pirmajam no šajā rudenī plānotajiem PIENVEDĒJA PIEDZĪVOJUMU jubilejas lielkoncertiem ziņoja mediji. Un izrādījās, ka ažiotāža ir pilnīgi attaisnojusies…

Līdz ar šo koncertu ierindā stājusies jauna koncertzāle «Hanzas perons» — pie Hanzas ielas krustojuma ar Pulkveža Brieža ielu esošais vecais, savu laiku sen nokalpojušais un gadu gadiem tukšs stāvējušais noliktavu komplekss tagad nojaukts, toties atstāts un par koncertzāli pārbūvēts spīķerveidīgais bezlogu mūra nams, kas acīmredzot bijis vienīgais rekonstruēšanas vērtais objekts šajā ielu stūrī. «Hanzas peronam» ir iespēja aizpildīt vidēja izmēra koncertvietas iztrūkumu, kāds Rīgā izveidojies kopš «Sapņu fabrikas» maksātnespējas un pārdošanas azartspēļu biznesa darboņiem — tagad vairs nebūs situācija, kurā koncertu rīkotājiem ir pieejami izīrēšanai vai nu «Melnās Piektdienas» un «Palladium» izmēra klubi, vai arī «Arēna RĪGA»: jaunais «Hanzas perons» atrodas tieši pusceļā starp arēnu un «Palladium» (ne tikai ietilpības ziņā, bet pat ģeogrāfiski!).

Pirms grupai kāpt uz skatuves, tautu izklaidēja DJ Artis Volfs un Uldis Rudaks, apstiprinot: PIENVEDĒJA PIEDZĪVOJUMU publikas gaume vairāk virzās uz «smagā gala» pusi — skanēja RAGE AGAINST THE MACHINE un KORN, nevis komercradio dīdžeju iecienītais repertuārs. Paši PIENVEDĒJA PIEDZĪVOJUMI sāka ar negaidīti triphopīgām skaņām, vēlāk pārejot uz savu raksturīgo alternatīvā roka, «grunge» un pagrīdes skaņu sajaukumu. Lai arī «25 gadu jubilejas koncerti» sava nosaukuma dēļ uzdzen tādu Raimonda Paula smaciņu, publikas reakcija parādīja klausītāju attieksmi: vislielākā lēkāšana un līdzi bļaušana izcēlās nevis kādu veco hitu laikā, bet pie dziesmas «Viss kārtībā», kas ir pirmais singls no jaunā albuma «Nelaiks» — interesanti, ka disks kļuva pieejams tikai nedēļas divas pirms konkrētā koncerta, bet tauta jau zināja vārdus no galvas! (Tas varētu būt izskaidrojams ar faktu, ka dziesmas klipam ir jau tuvu pie 100 tūkstošiem skatījumu.)

Video: https://www.youtube.com/watch?v=MgaalJtAQMs

 

Programma kopumā sastādīta ar izcilu rūpību: jaunās «Nelaika» dziesmas mijas ar klasiskajiem gabaliem, tādiem kā «Jel», «Elektra», «Maniaks», «Tu un es» utt., pievēršot uzmanību visiem PIENVEDĒJU albumiem, un vienlaikus ātrie gabali mainās ar mierīgajiem, smagāki Alda Lundes rifi piedziedājumos pēc brīža krustojas ar iepriekš saprogrammētām elektroniskām skaņām, turklāt vairākās vietās galveno vokālu dzied ne vien Māris Žigats, bet arī bundzinieks Pēteris Lunde tādā MASTODON-veidīgā manierē. Karametāls.lv pirms koncerta ar vienu aci pablenza ģērbtuvē, ieraugot PIENVEDĒJA PIEDZĪVOJUMU dalībnieku un izpalīgu starpā dzirkstam lielāku enerģiju, aizrautību un nepacietību mijiedarboties ar publiku, nekā to daždien var redzēt aizskatuvē pie trīsreiz jaunākām grupām. Galu galā ZZ TOP parāda, kā trīs vīri nemainīgā sastāvā un līmenī var spēlēt arī 40 un vairāk gadus, iegūstot arvien jaunus un jaunus fanus.

Šopiektdien PIENVEDĒJI spēlē Valmierā, tālāk sekos lielkoncerti Liepājā un citur, taču uzmanieties: biļetes var beigties arī tiem! Cerams, ka tūrei tiks pievienoti vēl kādi datumi.

Recenzija par jauno albumu «Nelaiks»:
https://karametals.lv/zinas/bez-steigas-apstaties-pienvedeja-piedzivojumi-nela-996/

 

Komentāri: