Aivars Brīze - vienmēr Lāčplēsis un Dzelzsgriezējs latvju rokmūzikā

Mūziķis (1962.28.01.-2013.22.10.) pēkšņi aizgājis aizsaules ceļos. Mjāa... Eksaltēto un biezo balsi mēs nesajauksim ne ar vienu, taču balss īpašnieks jau šodien noraugās uz mums no biezas negaisu mākoņu malas. Balss un cilvēks - negaiss un reizē Lācplēsis lai ir masīvā piemiņā.

Aivars Brīze un LĪVI kopumā - mums ienesusi latvju roka vēsturē pamatīgu cirtienu. Bez minētiem - mums latvju roks būtu savādaks, ticami ... arī plānākās un neizteiksmīgākās notīs. Protams, tas ir spekulatīvi spriedelēt "kas būtu tad, ja būtu tā...". Vienkāršos vārdos: LĪVI ar visiem tās dalībniekiem no vēstures arā nedzisīs. Japiekrīt teicienam: latvieši šai saulē būs tik ilgi, kamēr (cita starpā) būs arī LĪVI.

Un Aivars Brīze ar savu neatkārtojamo - forsēto un vareno - pavisam cēli nosaucams par rok- Lācplēsi (zināmajā "Lāčplēsī" Likteņtēvs gan lēma galaveno varoņlomu citam no LĪVU saimes...). Aivars Brīze vienmēr uz mūzikas lietām gāja ar Lāčplēša tverienu, bez kompromisiem, ar maksimālo maksimālismu. Un - patiesi!

Aivars Brīze bija vēl vakar, šodien tur ir ... nevis tukšums, bet dvēseles atspulgs. Kas nu būs mūsu atmiņās. Visi LĪVIsti aiziet... - lai paliktu mūžam neatkārtojamos domu gaņģos. Rokmūziķu darbs ir padarīts, mūzikas stafeti nesīs nākamie.

Ir skumji, ja jāaiziet Dzelzsgriezējam. Sirdi un dzelzi dārdinošā balss tagad skanēs vairs tikai ierakstos. Varbūt kādā tehnologiskā uzplaukā daži žiperīgi censoņi uzdabūs Aivaru uz skatuves hologrammas vai video ierakstu formātā. Pārskries skumjas, un kādiem sagribēsies kādu koncert-biznesiņu uzveidot.

"Nezāles nenīkst", to tagad teiksim ne tikai Jāņa Groduma pēcvārdā, to teiksim - arī Aivaram Brīzem nu jau minot aizsaules ceļus. Šīs NEZĀLES būs ... jaunie mūziķi un grupas (bandas), kas turpinās leģētās mūzikas lielceļu. Turpinas blietēt nākamo skaņu pienesumu turpmākajā velvē.

Nekrologus nerakstīsim, rakstīsim jaunas dziesmas, jaunu mūziku. Un gaidīsim jaunus Dzelzgriezējus, par kuriem pavisam noteikti priecātos (priecāsies no Aizsaules vārtiem) Aivars Brīze!!!

http://www.youtube.com/watch?v=EIuBc9bo1oA

karametals.lv

Komentāri: