Amerikas sludge mamuti MASTODON Rīgā

20. jūnijā koncertzālē Palladium uzstāsies, iespējams, šī brīža labākā metāla mūzikas grupa MASTODON. 2000. gadā ASV, Atlantā dibinātās grupas pēdējais albums vairāku amerikas mūzikas žurnālu vērtējumā ir labākais pagājušā gada albums. Grupa pēdējos gados ir uzstājusies gandrīz visos lielākajos mūzikas festivālos pasaulē.

Biļetes jau “Biļešu Serviss” kasēs. Biļešu cena no Ls 19.

Kopš savām pirmajām turnejām grupa MASTODON spēlējusi tādos lielākajos mūzikas festivālos kā Download, Coachella, Bonnaroo, Big Day Out, Rock Werchter un daudzos citos. Pašlaik viņi ir pašā slavas virsotnē un populāri ne tikai smagās mūzikas cienītāju vidū. 2011.gadā izdotais piektais albums The Hunter, tika atzīts par gada labāko ne vien žanriski ierobežotajā žurnālā Metal Hammer, bet arī plašāku rokmūzikas spektru aptverošajos žurnālos Classic Rock un Rock Sound, bet Rolling Stone viņus ir pavisam apbēris ar zelta lietu”, nodēvējot par labākajiem savas paaudzes metālistu vidū, kuriem līdzās neturas neviens.

Roskildes festivāla afišā MASTODON vārds tika drukāts ar treknākajiem burtiem līdzās Kings Of Leon, M.IA un Arctic Monkeys, kopā ar Iron Maiden un Motorhead viņi spēlēja Sonisphere festivālā Varšavā, uz kurieni devās arī fani no Latvijas. 2007. un 2012. gadā Mastodon nominēti Grammy balvām, šī paša gada sākumā ir nospēlējuši izpārdotus koncertus Anglijā.

http://www.youtube.com/watch?v=lAihDAJX8Ow

Par lielu MASTODON fanu sevi uzskata mūziķis un populārā Vecrīgas muzikālā Kroga Aptieka saimnieks Kristaps Krēsliņš, kurš pat apsvēris iespēju viņu koncerta dēļ lidot speciāli uz dzimto Vašingtonu, jo nebija pat cerējis viņus kādreiz sagaidīt Latvijā. "Biju baigi aizrāvies ar stoner rock žanru – High On Fire un Kyus, kad draugi ieteica, ka man vajadzētu šo grupu paklausīties. Koncertā Baltimorā viņi mani galīgi izsita no sliedēm! Man vienmēr ir paticis metāls – mūzika ir dikti spēcīga, bet tur parasti dzied tikai ar tādu kliegšanu, it kā kaklā būtu žiletes, savukārt astoņdesmitajos gados grupu solisti dziedāja tik augstos reģistros, ka tas man likās smieklīgi. Un tieši Mastodon mūzikā beidzot dabūju tādu komplektu, kas mani uzrunāja - ir tas spēks, episkums, dziesmas nav veidotas pēc principa - pants, piedziedājums, pants, piedziedājums, tur ir drusku iepīta psihedēlija un ļoti labas harmonijas, turklāt līdzās metālam raksturīgajam vokālam, solisti dzied arī normālās, tīrās balsīs."

Žanriskās robežas ir svešas arī pašiem mūziķiem – aprīlī iznāks divas mazās vinila platītes, vienā no kurām, Mastodon izpilda kanādiešu dziedātājas Feistas dziesmu A Commotion un Feista – Mastodon dziesmu Black Tongue, bet otrā Mastodon spēlē amerikāņu popa psihedēliķu The Flaming Lips dziesmu A Spoonful Weighs A Ton. Mastodon līdzās Tool un Pink Floyd ir viena no retajām pasaulslavenajām grupām, kas savos koncertos galveno uzsvaru liek nevis uz tās dalībnieku personībām, bet uz mūziku – skatuves fonā aiz bungu komplekta parasti ir ekrāns, uz kura notiekošās darbības novērš no mūziķiem uzmanību, kaut skatuves tēls arī ir visai iespaidīgs – viņi izskatās kā tikko no kalnu cīņām pārradušies bārdaini vikingi, kuri kara cirvjus nometuši un nomainījuši pret ģitārām tikai aizkulisēs.

http://www.youtube.com/watch?v=hwgqenxNUfs

Latviešu rokgrupas Soundarcade ģitārists Lauris Ābele viņu uzstāšanos ir redzējis un dēvē to ne tikai par meistarības paraugstundu, bet arī rituālu pieredzi. "Taču, no otras puses, man personīgi nedaudz traucē grupas citreiz it kā nenopietnā "jautrīšu" pieeja attiecībā uz citām savas mūzikas izteiksmes sfērām kā video klipiem, intervijām utt."

MASTODON komplicēto skaņdarbu saspēle ir attīstījusies un augusi kopš pašiem pirmsākumiem, jo grupas pamatsastāva kvartets palicis nemainīgs:

Troy Sanders – basģitāra
Brent Hind – ģitāra
Bill Kelliher – ģitāra
Brann Dailor – bungas, balss

www.mastodonrocks.com

Komentāri: