Atzāģējumi - 3. februāris 2010

Mūzikas dzīve gada ieskaņā turpina ieskrieties aizvien trakākos tempos. Ziņas ienākas. Diemžēl - atrastas Metallica koncertu fanes Moranas Heringtones mirstīgās atliekas. Whitesnake: "šajā gadā - nekādas tūres, bet albums būs 2011tajā". Metallica'i - vētrainas dienas Dienvidamerikā. AC/CD (attēlā) - veidos filmas "Iron Man2" skaņu celiņu. Te vēl pieminētas ziņas no Ihsahn, Slayer, Megadeth, Testament, Immortal, "Grammy Awards", Džimijs Hendriksa, bet Džonijs Deps varbūt spēlēs Oziju Osbornu.

Tātad...
* Jau ziņots... Morgana Heringtona pazuda 2009. gada 17. oktobrī pēc Metallica's koncerta apmeklējuma Ohaijo štatā (ASV). Bija daudz bēdas, bija daudz meklēšanas. Daudzi cilvēki ziedoja finansu līdzekļus, lai 20 gadīgo stundenti atrastu. Bez rezultātiem. Ziedoja 30 000$ arī pašas Metallica's mūziķi. BET: nupatās nomaļā vietā atrasti cilvēka kauli, pēc kuras (veicot DNS analīzes) tie identificēti kā šās reiz bijušās meitenes mirstīgās atliekas. Pagaidām nav versijas, kā meitene aizgājusi bojā. Saprotams, notiek izmeklēšana - kas novedīs pie kādiem rezultātiem.

* Rokmūzikas veterāni - Whitesnake sava frontmena Deivida Koverdeila personā pavēstījuši: "viss, ko par mūsu bandu runā - IR NEPAREIZI. Pareizi tas, ka šajā gadā tūres nebūs - bet būs albums nākamajā...". Ir vēstīts, prominentais solists šajā laikā paņēmis kādu "atvaļinājumu", kas gan saistīts ar ārstēšanos. Iemesls vienkāršs - sastaipītas balss saites garajās un gandrīz nepārtrauktajās tūrēs. Tostarp arī 2009. gadā kopkoncertos ar Judas Priest, no kuriem daļu nācās šā paša iemesla dēļ atcelt. Viņu iepriekšējais disks "Good to be Bad" realizēts zem saules 2008. gadā, un tas mēreni veiksmīgi (vairāku miljonu eksemplāru skaitā) pārdots visā zemeslodē. www.whitesnake.com

* Metallica's zēni - pirms došanās uz Eiropas pusi - "pavada" mūsu auksto ziemas laiku ar tūres riņķi pa Dienvidameriku. Tur laiks jūtami karstāks arīdzan pārnestā nozīmē. Tā, piemēram, 26. janvārī superbanda sniedza koncertu Čīles galvaspilsētā Santjago. Uz to devās arīdzan ap 50 000 šīs vienības fani. Saprotams, tai tautai asinis ir krietni karstākas, kā mums, ziemeļniekiem. Un tamdēļ: galvaspilsētas varas iestāžu iepriekšējas bezdarbības un neizdarības (slikta satiksme pilsētā, dažādu blakus servisu trūkums) dēļ fani saniknojās. Tostarp daudzi centās tikt pie saviem elkiem arī bez biļetes, tā vienkārši šķērsojot koncertvietas nevājo nožogojumu. Policijai nācās pielietos drastiskus līdzekļus, tostarp arī ūdensmetējus, lai atvēsinātu iekarsušos cilvēkus. Finālā 1 policists guvis nopietnus ievainojumus, bet ap 120 karstasenīgie fani arestēti. Ir ziņas par nekārtībām koncertā dažas dienas iepriekš Peru galvaspilsētā Limā, kur turienes fani jau laiciņu pirms koncertvakara bija ierīkojuši gaidīšanas telšu pilsētiņu. Protams, neko nesaskaņojot ar varas iestādēm. Tamdēļ vēl pirms koncerta sākuma izcēlās "vietējs kariņš" caur to, ka policijas spēki centās šo "pilsētu pilsētā" nojaukt. Protams, fani neļāvās, un atkal bija nekārtības. No Santjago ir arī kāda brīnišķīga vēsts, attiecīgo koncertu Čīlē apmeklējusi arī kāda 76 gadus nodzīvojusi vecmāmiņa!
www.metallica.com

* Nesen jeb precīzāk - 26. janvārī - uzzināts: AC/DC grupa būs no mūzikas puses galvenie, kuru skaņu māksla būs pārstāvēta "Iron Man2" filmā. Pirmizrāde gaidāma 28. aprīlī, bet attiecīgais skaņu celiņš 'cd' veidā tautai visā pasaulē atrādīsies 18. aprīlī. Dziesmas tajā gaidāmas sekojošas (un labi atpazīstamas)...

1. Shoot to Thrill
2. Rock ‘N’ Roll Damnation
3. Cold Hearted Man
4. Guns for Hire
5. Back in Black
6. Thunderstruck
7. If You Want Blood (You’ve Got It)
8. Evil Walks
9. T.N.T.
10. Hell Ain’t a Bad Place to Be
11. Have a Drink on Me
12. The Razor’s Edge
13. Let There Be Rock
14. War Machine
15. Highway to Hell

Bet pirmais video no gaidāmā lieldarba ir "Shoot To Thrill", kurš nofilmēts dzīvajā - AC/DC "Black Ice World Tour" laikā 2009. gada Buenosairesas koncertā. Klipā redzami arī ekskluzīvi skati arī no "Iron Man2" filmas sižeta. Gaidāmais "AC/DC: Iron Man 2" tiks izdots vairākos formātos: deluxe (cd+dvd), kā arī vinilā. Vēl jāpiemin: vienības 5. jūnija Horsenas (Dānijā) koncerts ar 30 000 vietām - ir izpārdots 46 minūtēs. Kārtējais rekords ir kabatā!
www.acdc.com

* "After" - Emperor (pajukusi, lai gan par to oficiāli nav paziņots) vienības līdervokālists Ihsahn, kā zināms, jau šai gada ieskaņā laiž albumu ar šo nosaukumu. Tas viss jauki. Vēl jo vairāk: ar skubu tiek izmantotas jaunās tehnoloģijas. http://www.plugdtunes.... - saitē dzirdams disks absolūti par velti. Izejam dzīvajā:) Mūzika ne pa jokam, kā nekā - jaunajā albumā piedalās arī bundzinieks Asgeirs Mikelsons, basģitārists Lars K.Norbergs (abi no Spiral Architect), kā arī saksofona spēlmanis Jorgens Munkebijs (no Shining).
www.ihsahn.com

* Slayer, Megadeth, Testament koptūre "American Carnage" tūre caur Ziemeļamerikas kontinenta no jauna nozīmēta šā gada jūlijā, augustā un septembrī. Kā zināms, Slayer mūziķa Toma Araijas radikulīta smagā formā dēļ šī pati tūre no šā gada sākuma tika atcelta. Attiecīgie datumi nu ir sekojoši (ja vien esam ASV un sagadāmies tur tuvumā):

Jūlijs 23 - Pavillon de la Jeunesse, Quebec City, QC CANADA
Jūlijs 24 - Heavy MTL, Parc Jean-Drapeau, Montreal, QC CANADA
Jūlijs 26 - Metro Centre, Halifax, NS CANADA
Jūlijs 27 - Moncton Coliseum, Moncton, NB CANADA
Jūlijs 29 - Molson Amphitheatre, Toronto, ONT CANADA
Jūlijs 30 - John Labatt Centre Center, London, ONT CANADA
Augusts 11 - Glens Falls Civic Center, Glens Falls, NY
Augusts 12 - Izod Center, East Rutherford, NJ
Augusts 14 - Tsongas Arena, Boston, MA
Augusts 15 - Susquehanna Bank Center, Camden, NJ
Augusts 16 - Chevrolet Theatre, Wallingford, CT
Augusts 18 - Tower City Amphitheatre, Cleveland, OH
Augusts 19 - Joe Louis Arena, Detroit,MI
Augusts 20 - UIC Pavillon, Chicago, IL
Augusts 21 - Roy Wilkins Auditorium, Minneapolis, MN
Augusts 23 - Cap Fed Park @Sandstone, Kansas City, KS
Augusts 25 - Magness Arena, Denver, CO
Augusts 26 - Tingley Coliseum, Albuquerque, NM
Augusts 27 - Dodge Theatre, Phoenix, AZ
Augusts 29 - Cricket Wireless Amphitheatre, San Diego, CA
Augusts 30 - Long Beach Arena, Long Beach, CA
Augusts 31 - Cow Palace, San Francisco, CA
Septembris 01 - Arco Arena, Sacramento, CA
Septembris 03 - Wamu Theatre, Seattle, WA
Septembris 04 - Washington County Fairgrounds, Portland, OR

* Arī Dimmu Borgir mūziķi izmainītā un vēl nepaziņotajā sastāvā strādā pie sava jaunā albuma. Ģitārists Silenozs (Sven Atle Koperuds) saka: "jaunās lietas būs stingrākas, un domājam, ka no jaunās mūzikas visiem "acis būs uz kātiņiem"". Aprakstot jauno mūziku, tiek lietots teiciens: grand, huge, epic and primal. Turklāt Silenozs piebilst: "mēs nesasteidzam mūziku, lai atrastu laiku koncertiem. Mēs agrāk to darījām, un tas neattaisnojas. Tagad mēs katrai lietai sasprindzināmies par 110 procentiem". Vairāk ziņas gaidāmo lieldarbu netiek izpaustas. Kā arīdzan vēstīts agrāk: Dimmu Borgir vēl 2009. gadā "tika vaļā" no taustiņnieka Mustis'a un bassista-vokālista Vortex, kā cēloni minējot mākslinieciskās nesaskaņas un dziesmu autorības nesadalīšanu.
www.dimmu-borgir.com

* Ziņa rokmūzikas klasikas mīlētājiem... 9. martā Experience Hendrix LLC un Sony Music Entertainment Legacy Recordings izlaidīs albumu "Valleys of Neptune” (Jimi Hendrix Catalog Project 2010 ietvaros), kurā ietilps 12 pilnībā pabeigti, nekad iepriekš neizdoti Džimija Hendriksa (Jimi Hendrix) dziesmu ieraksti.
Dziesmas sekojošas...

- Stone Free
- Valleys of Neptune
- Bleeding Heart
- Hear My Train A Comin
- Mr. Bad Luck
- Sunshine Of Your Love
- Lover Man
- Ships Passing Through The Night
- Fire
- Red House
- Lullaby For The Summer
- Crying Blue Rain
www.jimihendrix.com

* 31. janvārī "Staple Centre" (Losandželosā, ASV) notika kārtējais "Grammy Awards" balvu pasniegšanas ikgadējais liel-pasākums. Arī smagās mūzikas pārstāvji tur atzīmēti. Jau pieminētie AC/DC saņēma uzvaru nominācijā "Best Hard Rock Performance" par dziesmu "War Machine" no diska "Black Ice". Savukārt Judas Priest skaņdarbs "Dissident Aggressor" saņēmis atzinību sadaļā "Best Metal Performance".
Pilnā nominantu liste ir: http://www2.grammy.com...

* Immortal - pavēstījusi savas ASV “Blashyrkh in North America 2010″ datumus. Īsumā...

03.27.10: Toronto, ON – CANADA @ Opera House
03.28.10: Montreal, QC – CANADA @ Metropolis
03.30.10: Brooklyn, NY @ Masonic Temple
04.02.10: Los Angeles, CA @ The Avalon

Ja sanāk, biļetes varam iegādāties te...
Toronto http://www.ticketmaste...
Montreal https://ww4.ticketpro....
Brooklyn http://www.ticketweb.c...
Los Angeles http://www.livenation....

* Un... nupatās tiek vēstīts. Patreizējais "topa" aktieris Džonijs Deps varbūt tēlos slaveno Oziju Osbornu filmā, kurais darba nosaukums ir "I Am Ozzy". Jau ziņots - 2010. gada sākumā klajā nākusi grāmata ar šādu nosaukumu, kurā mākslinieks autobiogrāfiskajā gaisotnē vēstījis visu savu dziesmoto mūžu. Kas attiecas uz filmu- detaļas vēl netiek izpaustas. Taču šo aktieri par galvenās lomas tēlotāju "nominējis" pats Ozijs. Izsakoties: "Džonijs Deps labi pārzina rokenrollisko dzīvesveidu, kā arī var runāt ar pietiekami labu anglisku akcentu".
http://www.digitalspy....

Komentāri:

  • Arnolds (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

    Tak Hendriksam tie visi ir vecie gabali. Droši vien - kautkādi agrāk neizdoti koncert/studijas ieraksti vai versijas.

  • knaggis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

    iron man nu labs kinogabals -bet kāpēc adei dacei viss ir jāsabojā?
    man šķiet alerģija jau tagad pret to filmu rodas... nolāpīts....
    mirsti vienreiz vecā ace dace jel.