Atzāģējumi - 31. maijs 2010

Mūzikas ziņas - aizvien rullējas. Pasaulē noskumuši arī par SLIPKNOT basģitārista Pola Greja (Paul Gray - attēlā) pēkšņo nāvi. Filmas par Deivu Masteinu (no MEGADETH) pirmizrāde. Joprojām pieminam Roniju Džeimsu Dio - to dara zviedru pusē.

Nu jā...
* Pirms dažām dienām pazīstamās "nu-metal" grupas SLIPKNOT basģitārists Pols Grejs tika atrasts miris viesnīcas istabā ASV pilsētā Demoinā, kas Aijovas štatā. Policija, veicot pirmo apskati, nekādas vardarbīgas nāves pazīmes neatrada. Mirušā 38 gadus vecā vīrieša mirstīgās atliekas aizvestas uz ekspertīzi, taču pirmās autopsijas analīzes arī nekādas norādes par nāves versiju nedeva. Tamdēļ līķis nodots papildus dns ekspertīzei, kas gan turpināsies kādas 4-6 nedēļas... Grupa SLIPKNOT atradās savas kārtējās ASV tūres viducī, taču pēc fatālā notikuma visa koncertdarbība ir pārtraukta. Līdzjūtības aizgājēja tuviniekiem un kolēģiem mūzikas grupā izsacījuši daudzi pasaulē pazīstami rokmūziķi. "Aizgājis liels talants, un mēs darīsim visu, lai atmiņas par nelaiķi būtu daudzu gadu garumā", tā par Polu Greju sacīja arī "Grammy" pasākuma organizējošās firmas prezidents Nils Portnojs. http://www.myspace.com...

* Deivs Masteins (Dave Mustaine), kā zināms, ir slavenās MEGADETH vienības frontmens. Šī vienība arī šajos laikos aktīvi uzdarbojas, rīkojot koncertus visriņķī (tostarp arī "Lielā četrinieka" uznācienā , kas gaidāms 16. jūnijā Polijas galvaspilsētā Varšavā). Nupatās kļuvis zināms - filma ar segvārdu "Don't Thank Me, Thank AA: The Dave Mustaine Story" tika parādīta Austrālijā no 25. līdz 30. maijam notikušajā "St. Kilda Film Festival" filmu festivālā (http://www.stkildafilm...), kas reizē ir arī šīs lentes pasaules pirmizrāde. Tajā ir pastāsts par mūziķa personības visām pusēm. Kā anotācijā rakstīts: "domas par saskarsmes ar nāvi un par picas gabalu". Liela daļa lentes uzņemta koncertā, kad 2009. gadā MEGADETH kopējā tūrē ar SLAYER viesojās Austrālijā.

* Turpinās piemiņas pasākumi saistībā ar 16. maijā aizgājušo Viņsaulē Roniju Džeimsu Dio. Zviedrijā vairāki heavy un trakmetāla mūziķi pavēstījuši par piemiņas koncerttūri uz kruiza kuģa. Šā gada 7. oktobrī no Stokholmas Zviedrijā uz Ebo pilsētu Somijā ceļos "Sweden Rock Cruise" (atpakaļceļā nākamajā dienā), kur dalību ņems daudzi pazīstami mūziķi. Galveno koncertu sniegs LION'S SHARE vienība, bet piedalīsies arīdzan ...

- Mikael Åkerfeldt (OPETH)
- Joacim Cans (HAMMERFALL)
- Björn Gelotte (IN FLAMES)
- Ian Haugland (EUROPE)
- Messiah Marcolin (ex-CANDLEMASS)
- Johan Edlund (TIAMAT)
- Mike Wead (KING DIAMOND, MERCYFUL FATE, BIBLEBLACK),

un arī grupas TIAMAT, NIFELHEIM, ALIEN. Sagaidāma mūzika no Dio repertuāra, bet pašā finālā visi mākslinieki vienosies HEAR 'N AID's projekta "Stars" dziesmā. Vēl 1985. gadā skaņdarbs tika ierakstīts, tajā piedalījās daudzas smagās mūzikas zvaigznes (Dio ieskaitot), no singla pārdošanas iegūtie naudas līdzekļi tika ieskaitīti fondā trūcīgajiem Āfrikā. Bet šajā braucienā ikviens varēs ziedot arī Dio laulātās draudzenes Vendijas Dio tagad dibinātā fondā "Stand Up And Shout Cancer Fund", kas izveidots atbalstam cīņā pret vēža slimību. "Sweden Rock Magazine" medijs jau pavēstījis - kruiza laikā šajā fondā ieskaitīs 25 000 zviedru kronas... Par visu vairāk uzzināsim, kā arī biļetes varam rezervēt: šajā vietā .

Komentāri: