Baltijai tuvojās rūcoša metāla četrpaka

Svētdien, 12. februārī, Tallinā notiks viens no svarīgākiem 2017. gada pasākumiem. Tallinas “Rock Cafe” klubā uz vienas skatuves sakāps  neuzvarāmie vācieši KREATOR, leģendārie brazīlieši SEPULTURA, zviedri SOILWORK, kam ir milzīga ietekme mūsdienu metāla skatuvas attīstībā, kā arī maniaki no Belģijas ABORTED.

 

Vācieši KREATOR, jau 30 gadu garumā, priekš daudziem smagās mūzikas cienītājiem, ir īsta, negausīga un enerģiska  “thrash metal”  stila paraugs. 

Astoņdesmito gadu beigās KREATOR zīmols kopā ar Metallica, Iron Maiden un AC/DC bieži rotāja vairāku ēku sienas, skolnieku burtnīcu vākus un skolas solus.

Grupa tika dibināta 1982. gadā vācu pilsētā Esenē. Trīs skolas draugi ik pa laikam savācās kopā, lai spēlētu mūziku, kas tīk visiem trim. Pēc kāda laika puiši saprata, ka māk sacerēt arī savas dziesmas, kas nav sliktākas par pašu elku darbiem. Par ofciālo grupas dibināšanas gadu tomēr uzskata 1985., kad tikai 10 dienu laikā KREATOR ierakstīja savu pirmo albumu “Endless Pain”, no kura dziesma “Flag of Hate” kļuva par īstu hitu.

Šī gada 27. janvārī nāk klajā grupas jaunais ieraksts “Gods of Violence”. Divi singli no gaidāmā albuma “Gods of Violence” un “Satan is Real” jau ir pieejami globālā tīmeklī. Esiet droši, ka koncerta laikā grupa iepriecinās gan ar klasiskiem grāvējiem, tā arī ar pēdējo albumu hitiem!

 

Vēl viens kolektīvs ar ne mazāk nozīmīgu vārdu metāla mūzikas skatuvē – SEPULTURA. Svaigi uzceptais albums “Machine Messiah” jau ir pieejams kopš 13. janvāra.

Faktiski grupai ir 30 gadi, bet daudzi tomēr to neuztver par to pašu leģendāro SEPULTURA no 80.-90. gadiem, pamatā biežu sastāva maiņu dēļ. Tiesa gan, ka oriģinālsastāvā ir palicis tikai bassģitārists. Toties savos koncertos grupa nekad nav apdalījusi savus fanus un vienmēr izpildīja savus leģendāros grāvējus no 90-tiem - "Roots Bloody Roots", "Ratamahatta", "Refuse/Resist".

Šodien SEPULTURA ir spēcīgs mūsdienīgs “thrash metal” kolektīvs ar savu seju un īpatnējo eksotiku. Sākumā publikā visai negatīvi uztvertais jaunais vokālists Deriks Grīns (Derrick Green) tikai palielināja grupas jaudu un pienesa vēl vairāk harizmas. Par to varēja pārliecināties daudzi, kam gadījies kaut reizi redzēt grupas koncertu. 

 

Par publikas iesildīšanu rupēsies zviedru SOILWORK, kas izpilda “melodic death metal” un “death metal” spēlējošie ABORTED no Belģijas.

 

Uz Tallinas koncertu organizējas brauciens no Rīgas.

Vairāk informācijas par braucienu šeit: https://www.facebook.com/events/1945346732358805/

vai šeit: http://www.eventtravel.lv

Nepalaidiet garām vienu no jaudīgākiem pasākumiem 2017. gadā!

Komentāri: