Balvas ar - kapsētu zvaniem...

Nē, nē, nepārprotiet - neviens nav miris, un neviens netiek gaidīts ... miris. Šā raksta brīdī: esam starp divām "Balvām". Tikko kā aiz muguras ir "Latvijas mūzikas ierakstu Gada Balva", bet ar dažu dienu atstarpi arīdzan priekšdienās ir "Latvijas metal mūzikas Gada Balva". Uzjautājiens: tad kura atzinība nu būs t.s. svarīgāka un "smagāka" pašmāju mūzikas attīstības ceļā? Dažas pārdomas.

"Mikrofona Ierakstu" uzrīkojumu neaiztikšu, rezultāti zināmi, uzvaras sadalītas un reportieru dežūratsauksmes uzrakstītas. Tik vien uzmanību vēršu uz: Skyforger ar Auļiem, kuri uz lielām bungām rībināja savu pērkon-skaņdarbu. Nu vismaz kāds sīks mierinājuma prieciņš - viena procenta ietvaros "tur" pamanīts arī Latvijas trakmetāls.

Atliek tikai virināt uz svariem, tad - kura balva ir "smagāka". Patreiz mēs esam tādi paši, kā visur mūsu līdzinieki varen plašajā pasaulē. Popmūzika prevelē, un tamdēļ arīdzan dažas "balvas" ir populārākas par citām. Trakmetāla skaņas veicēji visamz pagaidām ir tādā elitārā/underground stadijā. Vēl jo vairāk: daļa šīs šnites mūziķi tieši tādi vēlas arīdzan būt - atpazīstami būt tādās nu ļoti šaurās aprindās (kas reizēm aprobežojas 6+6+6 tuvākiem draugiem).

Tad, kad esam caurlasījuši iepriekšējo rindkopu - domājam, kāds tad nu "labums" no tā: ka reiz kādu spraunu zārkmetāla komandu zina vien ierobežots draugu pulciņš. Un, ka nu reiz arī par kādas mūzikas balvas esamību zina vien 665ar pus biedru plus matainie karsēji? Savējie, un neviens cits aiz "savējo" robežstaba. BET: varbūt reizi visi pieliekam savu roku- lai reiz profesionālās rokmūzikas kausu pasniegšanas fakts būtu reiz arī Notikums Nr.1 rokscēnā (Latvijā, un pēcāk arī aiz šās valsts robežām).

JO: kaut vienreiz gadā mēs sapulcējamies un pasniedzam atzinības "rakstus", tad arī pašiem mūziķiem reiz uzrodas vēlme būt plašāk pazīstamiem. Un ja jau reiz plašāk pazīstamiem, tad iekustinām visas sviras. Tad ir vairāk koncertu, vairāk festivālu un vairāk ierakstu, galu galā arī vairāk dažādas rosības. Finālā - arī piepaceļas visas mūzikas dzīve!

Tad - pacīnisimies par Savu Balvu? Protams, kā gan savādāk...

www.karametals.lv

Komentāri:

 • Church Burner 665 + 1 (Church_Burner) @ 24.12.2011 - 03.33

  I am dying god - coming into human flesh...

 • Karlis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Par Skyforger - skaņotāji kā vienmēr labi pastrādāja - visi vidi tika nogriezti. Pieļaujami tuc un pop, bet ne metālam. Un viss tas tikai vienam nabaga BBC žurnālistam ar latviešu kameras vīru un vidēja lieluma kameru, kura noteikti vēl nekvalitatīvāk spēja notvert skaņu, nekā tā jau bija

  Un neesam pa vidu nekādām 2 mūzikas balvām. Trim - vēl jau Lielās mūzikas balva, turpat baltajā namā.

  ---------------------------
  Un atvainojos jau iepriekš, bet redzu, ka ne pirmo reizi kļūdies - "pašreiz" , nevis "patreiz"