Behemoth līderim "Nargalam" - draud divi gadi aiz restēm

Jau ziņojām: Behemoth frontmens un ģitārists Adamss "Nargal" Darskijs kādā 2007. gada septembra koncertā no skatuves katolisko baznīcu nosauca par "pašu nāvīgāko kultu uz Zemes", pie tās pašas reizes publiski saplēsa arī vienu bībeles eksemplāru. Lietai tagad ir turpinājums...

Šā gada dienā, ko citkāt reizēm svinam kā "sieviešu", t.i. 8. martā dziedātājam un ģitāristam izvirzīta oficiāla apsūdzība. Mūziķis jau 2008. gadā tika nopratināts zem izmeklētāju "krustugunīm". Tai pašā gadā Rikads Novāks, Vispolijas komitejas cīņā pret sektām vadītājs, apvainoja "Nargalu" par sātanisma propagandu. Ap to pašu laiku tika iesniegta tiesā pirmā sūdzība "par reliģisko jūtu aizskaršanas faktu" attiecīgajā koncertā. Tad tiesa šo lietu neizskatīja, taču sūdzības turpina pienākt aizvien pieaugušākā apmērā. Tamdēļ izmeklēšana turpinās. Adamss Darskijs gan visas apsūdzības noliedz, uzsverot- ka pašam esot visas tiesības izpausties koncertā kā pašam ir vajadzīgs.

Bet reliģiskais eksperts (no tiesas puses pieaicinātais) uzskata- katrs bībeles eksemplārs ir svēta lieta, tā iznīcināšana aizskar ticīgo jūtas. Un, ja tiesa pieņems notiesājošo spriedumu - tad "Nargalam" pēc Polijas likumiem var draudēt arī divi gadi cietumā.

Turpretī Behemoth mūziķi vairākās intervijās (saprotams, slaveni kļuvuši pēc šāda izgājiena) sakās esam: "Tas, ko darījām koncertā - darījām arī pirms tam. Mums ir izbrīns par reakciju. Visi, kas zina Behemoth, zina mūsu dziesmu tekstus, zina - kas tiem "apakšā". Tamdēļ, ja ir atnākuši uz mūsu koncertiem, tad nāk cilvēki uz to, ko zina...".

Vairāk varam izlasīt arī:
http://muzyka.interia....
http://www.gazetaprawn...

Grupas vietne: http://www.behemoth.pl...

Komentāri: