BEHEMOTH līderis saslimis ar leikēmiju

Vispazīstamākās Polijas metal grupas vokālists/ģitārists 33 gadus vecais NERGAL (jeb īstajā vārdā Adam Darski) nesen ticis steidzami ievietots Gdaņskas slimnīcā, kur viņam ir atklāta akūta saslimšana ar ļoti smagu slimību - leikēmiju.

Visi koncertu plāni ir atcelti uz nenoteiktu laiku - plānotā ASV turneja ar Watain novembrī, kā arī sen gaidītie koncerti Baltijas valstīs septembrī / oktobrī.

Diemžēl ir apstirinājušas sliktākās aizdomas un slimība ir progresējusi tiktāl, ka ķīmiskā terapija nevar vairs palīdzēt un ir nepieciešama kaulu smadzeņu transplantācija. Nergal līgava poļu popdziedātāja Doda ir solidarizējusies un nodevusi savas kaulu smadzenes, bet pagaidām nav zināms vai abu DNS sakritīs un to varēs izmantot ārstēšanai.

Nergals saka: "Šis ir ļoti spēcīgs pretinieks, bet esmu pārliecināts, ka ar savu pozitīvo domāšanu varu to uzveikt."

KARAMETĀLS sūta 665 sveicienus Nergalam šajā grūtajā laikā un novēl drīzu izveseļošanos!

NELIELA UZZIŅA PAR LEIKĒMIJU:

Leikēmija ir balto asins šūnu vēzis. Tas sākas muguras smadzenēs, kur viena asins cilmes šūna sāk patoloģiski ātri dalīties un nespēj nobriest. Nenobriedušās vēža šūnas izplatās asinīs, limfmezglos, liesā, centrālajā nervu sistēmā, kā arī citos orgānos.

Leikēmija ir sarežģīta slimība ar daudziem tipiem un apakštipiem.

Tautā šai slimībai izmanto arī citu apzīmējumu– asins vēzis. Baltās asinis ir precīzāks termins, jo slimības rezultātā asinīs palielinās leikocītu (balto asinsķermenīšu) skaits. Aplūkojot slimnieka asins paraugu, dažreiz redzams virspusē nostājies balts slānis – leikocīti. Ļoti bieži diagnozi slimniekam var noteikt jau pēc pirmās asins analīzes.

Leikēmija iedalās limfātiskā un mieloīdā leikozē. Katrs no šiem leikēmijas paveidiem var būt akūts un hronisks.

Akūtas leikēmijas gadījumā slimība attīstās ļoti strauji, 1-2 mēnešu laikā slimniekam samazinās sarkano asinsķermenīšu skaits, parādās asiņošana, sākas dažādas infekcijas.

Hroniskas leikēmijas gadījumā slimība attīstās lēni, pašsajūta bieži vien ilgu laiku ir laba, un ir gadījumi, kad izmaiņas asinīs tiek atrastas pavisam nejauši.

Vairāk: www.leikemija.lv

Saites:
www.behemoth.pl

Komentāri: