BLACK LABEL SOCIETY koncerts (apskats)

Otrdien Rīgā beidzot notika ilgi gaidītais amerikāņu heavy metal grupas BLACK LABEL SOCIETY koncerts. Ilgi gaidītais un ievērojams, jo tas bija pats pirmais smagais koncerts koncertzāles PALLADIUM vēsturē.

Saistībā ar to - piedāvājam divas koncerta recenzijas!

Varētu šo koncertu zināmā veidā nosaukt par PALLADIUM ugunskristībām smagajā frontē. Pēc būtības agrāk vai vēlāk kādiem metālistiem bija jāatklāj šī skatuve, un pēc manām domām, BLACK LABEL SOCIETY bija vienkārši ideāli kandidāti. Slavena grupa, labas dziesmas, līdz sīkumiem izkopts metāla rokeru imidžs. Protams, galvenais faktors, kas aicināja ierasties uz koncertu bija iespēja dzīvajā  skatīt harizmātisko grupas līderi Zaku Vaildu, kurš daudzus gadus bijis MTV mega zvaigznes Ozija Ozborna līdzgaitnieks un galveno viņa hitu autors.

Pēc mūsu vietējiem iesildītājiem SANCTIMONY (starp citu, kuri uzstājās ļoti pārliecinoši un ar lielisku apskaņojumu) bija laiks viesmākslinieku uznācienam. Izrāde sākās tieši 21.00 ar lielu šovu amerikāņu labākajās tradīcijās – skan velnišķīgs intro, šaudās gaismu starmeši, krīt priekškars ar slaveno BLS logotipu, un te jau viņš ir visā godībā – viens no pasaules labākajiem ģitāristiem Zaks Vailds, tērpies kuplā Amerikas indiāņu galvasrotā. Jādomā, ka daudziem tas bija pārsteiguma moments redzēt viņu šādā izskatā. Jāatzīstas, nostrādāja.

Uzsāka ar "Crazy Horse" no pēdējā albuma "Parade of the Dead", kas uzreiz nonstopā pārgāja masīvajā spārdeklī "Funeral Bell". Koncerta setliste bija sastādīta pareizi, iekļaujot visus galvenos hitus, kas rullējās viens pēc otra nepārtrauktā kaulzāģa lentas secībā. Pa vidu, lai dotu apmeklētājiem iespēju nedaudz atpūsties, sekoja sirsnīgā balāde-veltījums "In This River" 2004.gadā koncertā nošautajam brigādes Pantera ģitāristam Dimebag Darrell. Jāpiebilst, Zaks ar viņu esot bijuši lieli draugi, un ne reizi vien esot sacentušies, kurš ir labākais ģitārists Amerikā.  Tagad tā ir jau tikai vēsture… bet lai nu kā, cilvēki dzīvo tikmēr, kamēr kāds par tiem atceras un runā. Un Zaks Vailds ar saviem uzticamajiem grupas biedriem to dara katru vakaru, izstāstot mums šo skumjo stāstu par pāragri zudušo metālistu brālību.

http://www.youtube.com/watch?v=Hrhre1mL1GA

Pēc tam koncerts turpinājās ar publikai labi zināmo "Fire It Up" un citiem skaļiem skaņdarbiem, un kopumā setliste izskatījās šādi.

Crazy Horse                   
Funeral Bell                  
Bleed for Me               
Demise of Sanity        
Overlord                         
Parade of the Dead         
In This River                  
Fire it Up                       
- aptuveni 10 minūtes garš ģitāras solo
Godspeed Hell Bound   
The Blessed Hellride      
Suicide Messiah              
Concrete Jungle             
Stillborn  

Noteikti jāparunā arī par pašu klubu PALLADIUM. Apskaņošana ir lieliskā līmenī, jauda bija pietiekoša, lai gan pēc tam daži nepieredzējušāki interneta komentos paguva pažēloties, ka esot bijis par skaļu. Gribētos aizrādīt - if it’s too loud, you’re to old! Kopumā zālē pulcējās krietns pulks BLACK LABEL SOCIETY mūzikas piekritēju, kuri uzvedās kā jau ierasts – brīvi un atraisīti, vienā rokā turot alus glāzi un ar otru rādot ragainas zīmes!  Vienā brīdī pūļa vidū pat izveidojās pat neliels moshpit, kas tikai apliecina, ka arī Rīgā mums ar faniem ir viss kārtībā!

http://www.youtube.com/watch?v=sW1r--GGC0Q

Ja kādam interesē, tad alus cenas bija 1.50 par kausu alus, rindu praktiski nebija, jo bārmeņi strādāja gana operatīvi. Bija pieejami arī dažādi stiprinātie dzērieni un kopumā nekādus neapmierinātos nemanīja. Pieklājīgi apsargi, nelielā pīpētava godam tika galā ar uzticēto uzdevumu, un kā neliels novērojums, ka klubs rūpējās par klientiem – labas sieviņas tualetēs vienmēr laikā ievietoja jaunus roku dvieļus.

Kopumā sakot, pats klubs ar saviem 2 balkoniem (šoreiz gan nebija atvērti) ir lieliska vieta roka un heavy metal koncertiem. Liels paldies koncerta rīkotājiem un klubam PALLADIUM par sarīkotajiem svētkiem, un jācer, ka tas atvērs durvis uz citiem, līdzīgiem heavy pasākumiem nākotnē! 


┼ ┼ ┼ ┼ ┼ ┼   ┼ ┼ ┼ ┼ ┼ ┼   ┼ ┼ ┼ ┼ ┼ ┼

RECENZIJA NR. 2 (rakstīja Church Burner) - Zaks Vailds ar Black Label Society Rīgā
(koncerta piezīmes).

15. maija novakarē Rīgā kopā ar savu pavadošo brigādi ieradās pasaulē atzītākais hārdroka ģitārists Zaks Vailds. Man pašam personīgi šī bija pirmā vizīte atjaunotajā PALLADIUM koncertzālē. Teikšu - tā - ne par lielu, ne par mazu priekš šāda mēroga pasākumiem, tāpēc dubults prieks, ka Palladium ir vērusi savas durvis arī leģētās mūzikas māksliniekiem un to piekritējiem.

Tauta jau iepriekš bija sākusi pulcēties, lai palutinātu savas ausis ar mūsu pašu SANCTIMONY radītajām toņkārtām. Pavēroju, paklausījos, zināmas dziesmas, gan arī jauns repertuārs. Manai uzmanībai nepaslīdēja garām paaudžu nomaiņa, ko piedzīvojusi šī brigāde, bundzinieks, ritma ģitārists - rādās, ka jauni un zaļi gurķi, taču to devums grupas skanējumā atstāja profesionālu un pieredzējušu mūziķuiespaidu. Par to prieks un cieņa!

http://www.youtube.com/watch?v=lyA4nh7SQ7k

Pēc krietnas pusstundas plosīšanās Sanctimony pamet skatuvi un tūlīt jau pa to sāk rosību BLACK LABEL SOCIETY pavadošais skatuves darbinieku orķestris - tiek atritināts milzu priekškars, lai itkā apslēptu auzmugurē notiekošās manipulācijas, taču no sāniem viss tāpat ir redzams un ir visnotal interesanti pavērot angliski runājošos vīrus darbībā.

Uznes instrumentus, nomēģina mikrofonus, apskaņojumu un jau redzams Zaks Vailds, kurš parādījies no aizskatuves kambariem "beiksteidža" un gatavs doties uz skatuves lai iekarotu arī Latvijas skatītāju un klausītāju simpātijas.

Bet atgriežoties pie galvenā - nu jau uz skatuves kāpj arī vakara galvenais uzgrāvējs un skaļi piesaka sevi ar smagajiem ģitāru rifiem (skaņa ir zema un masīva - atstāj ja ne grūstošas sienas, tad vismaz kārtīga buldozera iespaidu) uz galvas uzlicis kārtīgu indiāņu galvas rotu - nē, nebīstieties - šajā vakarā neviens skalps noņemts un paturēts par piemiņu netika. Lai gan šo rindu autors vēlās iestarpināt, ka mūziķu uzdevums ir nest savu kultūru un viedēt par to klausītājiem visā plašajā pasaulē - līdzīgi, kā to nenogurstoši dara mūsu pašu Skyforger.
 
Savu uzgrāvienu BLS gluži kā tādi satrakojušies zirgi sāka ar jaunāko singlu "Crazy Horse", pēc tam gluži kā indiāņu ugunskuru apmetnes vidū kurināja arī ierakstus no vecākiem albumiem 1919 Eternal, Parade of the Dead kā arī savas komerciāli veiksmīgākās plates "Mafia". Hīti burtiski nāk viens aiz otra - Suicide Messiah, Bleed for Me utt. Īpašs brīdis, ko publika sagaidīja ar šķiltavu liesmiņām, kad ģitārmonstrs Zaks noņēma savu ģitāru un lai sēstos pie klavierēm un nospēlētu savu lirisko gabalu "In this River", kuru mūziķis veltīja savam draugam un bijušajam Pantera ģitāristam Darrelam Daimbegam, kuru 2004 gadā uzstāšanās laikā ASV nošāva kāds psihiski nelīdzsvarots armijnieks. (jāsaka gan, ka smagās metalurģijas pasaulē tas bija visnotaļ ievērojams zaudējums)

Uztāšanās laikā visi brigādes mūziķi ļoti aktīvi komunicēja ar publiku gan savstarpēji mainoties ar vietām, gan sveicinoties ar publikas izstieptajām rokām.Jā - tāds lūk dvēseliski juteklisks ir tas smagais metāls.

http://www.youtube.com/watch?v=-zAnu0lA9vg

Ak jā - par publiku īpaša piezīme - pūlī bija manāmas izteikti daudz sieviešu kā arī daudz publikas, kura parasti heavy-metal pasākumus neapmeklē. Acīmredzot Zaks bija iekarojis pietiekoši daudz sirdis savā iepriekšējās uzstāšanās laikā iesildot un arīdzan asistējot kā ģitāristam pašam Ozijam Osbournam "Arēnā Rīga" 2007. gadā. Publikā arī manāms krietns daudzums labi zināmu pašmāju ģitāristu, un pat vecmeistars Armands Alksnis.

Uzstāšanās laikā Zaks pamanījās izdzert četrus puslitra kausiņus ar alu (gaišo gan), kas domājams uz šādas miesasbūves vīra smadzenēm nespēja atstāt nekādu ārēji redzamu iespaidu, jo skaidri jaušams tas cik labi brigāde ir saspēlējusies. Kārtējo reizi nākas secināt - amerikāņi tomēr ir rokmūzikas kvalitātes standarts.

Tiekamies turpat MASTODON koncertā, 20. jūnijā!

www.blacklabelsociety.com | www.palladium.lv

Komentāri: