Bloodstock festivālkonkurss maršē uz priekšu!

(Raksta Dethecrator) Šovakar (jeb 11. aprīlī) notiks Bloodstock Open Air festivāla (notiek Apvienotajā Karalistē, ja kāds vēl nezina) jauno grupu atlases konkursa Latvijas otrais pasākums klubā Nice Place. Kas vinnēs?

Pirmajā atlases vakarā mačojās četras — kā jau pieklājas šādam konkursam — mazzināmas bandas. Vakaru visai šķidros apstākļos (publika vēl nebija paspējusi sanākt) atklāja melodiskā metālkōra jaunēkļi ONCE UPON (nosaukums rakstās bez «— A CROSS» beigās). Pirmās divas dziesmas bija visai stīvas, bet tad censoņiem izdevās iekustināt publiku un paraut riņķa danci. Jāpiezīmē, ka ONCE UPON metālkōrs nebija pat pārāk formulveidīgs. Labākais gabals — «Vēl».

HAPTIC bija ne pārāk metālisks roks ar meiteni pie vokāla (balss vēl maz pieredzējusi, bet līdzīga tembra ziņā SUB ROSA vokālistei). Ar šādu mūziku sāk daudzi, un HAPTIC viennozīmīgi ir progresējusi tālāk par sākumstadiju; tagad jākļūst atraktīvākiem uz skatuves un vairāk jāpakomunicē ar publiku! Principiāli nerunāt ar tautu starp dziesmām var atļauties tikai dažas grupas — tās, kurām stāsts iekšā mūzikā (MASTODON un FIELDS OF NEPHILIM ir labi piemēri), bet pārējām der pabārstīt asprātības starp dziesmiņām. Un nav jau arī tā, ka te bija pilnīgs klusums starp gabaliem, varēja tik anekdotes par dzeršanu un spaisa kurīšanu pastāstīt vairāk.

Progesīvā trakāmāja OPIFEX no pirmā atlases vakara komandām bija vispieredzējušākā — nelaime tikai tāda, ka konkurss iekritis brīdī, kad OPIFEX atgadījusies tāda pati sportiskā bedre, kā «Dinamo» parasti ap gadumiju sezonas vidū. Proti — nez kur pagaisis otrais vokāls, bet otrā ģitāra 90% no rifiem spēlē precīzi noti notī to pašu, ko pirmā ģitāra. Tas gan, protams, netraucēja OPIFEX celt nost jumtu naispleisam!

Vēl vieni metālkōristi BLINDED MEMORY uzstājās bez basista un atzina, ka sastāvā notiks arī vēl citas pārmaiņas. Mūzika — kvalitatīvs, žanram atbilstošs metālkōrs ar labu soloģitāru, turklāt šī bija vienīgā grupa, kas kaut nedaudz izmantoja otru vokālu. Žūrija novērtēja pozitīvi to, ka BLINDED MEMORY nepiečakarēja organizatorus un nospēlēja pat bez basista, lai tikai nelauztu norunu!

Kopējā vērtējumā pirmajā vakarā labākie izrādījās ONCE UPON — daļēji tāpēc, ka varēja redzēt viņu cenšanos iekustināt vēl visai paplāno publiku, spēlējot pirmajiem, un viņiem tas izdevās! Vērtētāju vidū ir četri ar smago mūziku ikdienā saistīti un tajā pieredzējuši cilvēki, kā arī publika — tā balso ar savām ieejas biļetēm par kādu no konkursantiem. Kā rāda pieredze ar konkursantiem citos pasākumos «Melnajā Piektdienā», tad parasti tieši publikas balsojums izrādās izšķirošais.

Šovakar notiek nākamā atlasāmo grupu dozas noklausīšanās un noskatīšanās. Sākot no 20:00, uz skatuves pamazām gorīsies virsū DARRVA, SYMBOLIC, DEHEAD, THE NIBBLE (jebšu grupa ar visnožēlojamāko nosaukumu Latvijā — KUMOSIŅŠ), un kur tad nu bez NIGHTTALES!

Finālā uzvarējusī grupa būs spiesta spēlēt uz Bloodstock Open Air skatuves, kā arī saņemšot kādus rubuļus, ar kuriem vismaz ceļanaudai pietikšot. Tādā ziņā it kā labāk par Wacken Metal Battle konkursu — toties tur uzvarētājs Vakenas lielajā finālā iegūst līgumu ar Nuclear Blast, kas nozīmē skaidras naudas avansu no izdodamā albuma. Bloodstock konkursu rīko Edgars Rakovskis no RELICSEED, kurš caur konkursu droši vien cer nozvejot arī kādas bandas savam kūrētajam rokfestivālam KLUNK! Ķekavas novadā, Klaņģu kalnā.

Konkursa vēstis: https://www.draugiem.lv/m2tm/news/?p=11040773#/m2tm/news/?p=11667592
Ieeja Klaņģu kalnā: https://www.ticketshop.lv/site/events/view/813

Komentāri: