Burzum: "The White God" albums - pavasarī

Varg Vikernes (a.k.a. Count Grishnackh), Burzum vienīgais pārstāvis, pavēstījis - jaunā albuma nosaukums oriģinālā veidā skan "Den Hvite Guden" ("Baltais dievs"), un tam lemts klajā nākt pavasarī 2010. gadā.

Arīdzan pastāstījis - "ka nav draugos ar tradicionālo t.s. black-metal kultūru". Bet visu savu mūziku velta baltajiem dieviem, ko citi saprotot ar mītiskajiem vārdiem Apollon, Baldr, Belenus, Belus, Bragi, Byelobog, Jarilo, utt. "Un man ir tikai dažas ārējās izpausmes, kuras varētu salīdzināt ar metālmūziku. Vairāk nekā kopīga nav. Albumā ir daži pavisam veci "treki" pat no 1989. gada, dažiem pārveidoti vārdi. Es vairs neesmu ieslodzīts kā cietumnieks anti-norvēģiskajā režīmā. Kas tad ir Burzum? Jā, esmu mūziķis, kas taisa mūziku, kur var un kā var. Vai jūs mīlat Burzum? Ja liekas, ka jā, tad mīlat. Ja liekas, ka nemīlat, tad nē. Manā gaidāmajā albumā būs atspoguļoti mīti, kas bija mīti vēl pirms mītiem. Arīdzan būs seno reliģiju izpausmes, kas ņemtas no manas vēl nenopublicētās grāmatas "Trolldom og Religion i Oldtidens Skandinavia" ("Mīti un reliģijas senajā Skandināvijā")".

Pēc paša vārdiem - albums gaidāms apmēram martā/aprīlī 2010. gadā. Patreiz mākslinieks mitinās Bo mazpilsētiņā, Telemarkas rajonā Norvēģijā. Kā zināms, 16 gadus bija spiests pavadīt cietumā par Mayhem ģitārista Oystein Aarseth (a.k.a. Euronymous) slepkavību. Varas iestādes inkriminēja arī trīs baznīcu dedzināšanu, kas gan nav līdz galam pierādīts. Četras reizes lūdz izlaist brīvībā, tas gan notikās tikai 2008. gada pavasarī. Patreiz atrodas policijas uzraudzībā, un viņam ir kustēšanās ierobežojumi.

Saite: http://www.burzum.org/

Komentāri:

  • zivs (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

    Kaut kā biju palaidis garām viņa iznākšanu no cietuma ...

  • black_data (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

    "Kustēšanās ierobežojumi" spārda dirsu! :)