Cannibal Corpse jau piekto reizi Rīgā! (18. augusts, atceramies)

Ultra ekstremālā ASV death metal grupa Cannibal Corpse 2010. gada Eiropas tūrē atkal iekļāvusi Rīgu un Latvijas klausītājiem prezentēs jaunāko albumu „Evisceration Plague” (2009)!

Provokatīvo brutal death metal pamatlicēju uzstāšanos klātienē varēs baudīt 18. augustā klubā „Melnā Piektdiena”. Rīgā Cannibal Corpse uzstāsies jau piekto reizi, un katra no tām grupas cienītājiem bijis neatkārtojums muzikāls piedzīvojums.

Biļetes iepriekšpārdošanā „Biļešu Paradīzes” kasēs, cena no 12 Ls: www.bilesuparadize.lv

Pieejamas arī sēdvietas VIP zonā. To cena iepriekšpārdošanā no Ls 15.
Biļetes iepriekšpārdošanā (pasākumu laikā) varēs nopirkt arī kluba "Melnā Piektdiena" kasē.

Nevar apgalvot, ka jaunais albums pārsteigtu ar kaut ko nedzirdētu, taču profesionāli ierakstītais materiāls, lieliski noslīpētais skanējums un grupai piemītošais rokraksts neatstāj izvēli žanra cienītājiem. Lai gan jaunā albuma materiāls ir zaudējis daļu sava haotiskuma, kļuvis nedaudz lēnāks un vieglāk uztverams, tas ne uz brīdi nezaudē eksplozīvi brutālo agresivitāti un pašu noteiktās žanra tradīcijas, kas aizrauj ar jaunu sparu, lieliskiem ģitārrifiem un melniem tekstiem un kārtējo reizi pārsteidz, ja vien kanibāli ar to vēl kādu spēj pārsteigt.

Lai atceramies, ka tieši perversie dziesmu teksti bija galvenais iemesls, kādēļ "Cannibal Corpse" bija aizliegto mūziķu topa galvgalī Austrālijā, Jaunzēlandē, Korejā un vēl joprojām pirmo trīs albumu dziesmas aizliegtas Vācijā! Miermīlīgāk noskaņotus pilsoņus mūziķi mēģina pārliecināt, ka tas nav domāts gluži nopietni: „Mēs mūsu dziesmās neaizstāvam vardarbību un tamlīdzīgas lietas. Tie ir tikai šaušalīgi stāstiņi izklaidei”.

Nedaudz no ekstremālās mūzikas vēstures annālēm:

Apvienība "Cannibal Corpse" dzimusi pašās 80. gadu beigās, un jau 1990. gadā ierakstīja savu pirmo albumu „Eaten Back to Life”, ko sākotnēji mūzikas kritika, šausminoties par tekstiem un pussapuvušu līķi uz albuma vāka, vai ar zemi nolīdzināja, bet alternatīvi noskaņotā publika uztvēra ar sajūsmu, ko cenzūras aizliegumi Eiropā tikai un vienīgi pastiprināja. Jau nākamie albumi „Butchered at Birth” (1991) un „Tomb Of The Mutilated” (1992) pacēla mūziķus kulta grupas statusā. Albumiem sekoja arī pirmie koncerti Eiropā un Krievijā. 1994. gadā iznākusī plate „The Bleeding” guva vēl lielākus panākumus – to pamatoti var uzskatīt par vienu no pārdotākajiem death metal albumiem.

Taču šis albums iezīmē arī zināmu lūzuma punktu grupas darbībā. Proti, ieraksta laikā aizsākušās nesaskaņas noveda pie tā, ka, sākot darbu pie nākamā albuma, ar kolēģiem konfliktēja un no grupas aizgāja tās līdzšinējais līderis Kriss Bārnss. Viņa vietā stājās Džordžs Fišers (pirms tam spēlējis „Monstrosity”). Lielā steigā tika ierakstīts albums „Vile” (1996), kas arī nedaudz atspēlējās uz tā kvalitāti. Pēc gadu ilgas aktīvas koncerttūres, tajā iekļaujot arī Japānu, tiek ierakstīts „Gallery of Suicide” (1998), vēl gadu vēlāk – „Bloodthirst”. 2000. gadā tiek izdots lielisks koncertierakstu albums „Live Cannibalism”, kam seko „Gore Obsessed” , „Worm Infested”, „The Wretched Spawn”, un 2007. gada „Kill”.

Kopumā jāsaka - lai arī gadi aiziet, bet "kanibāļi" ir joprojām death metal neapstrīdamie karaļi. Tiekamies 18. augustā!

Resursi internetā:
www.cannibalcorpse.net
www.myspace.com/cannib...

Komentāri:

  • kitsons (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

    vai kaads nezin, kaadas grupas veel buus viniem liidzi?

  • Bormans (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

    Putni apkārt čivina, ka Kanibāļus iesildīs somi Torture Killer.

  • Neonz (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

    + LASSIE THE CAT