Cērtoties cauri “Latvijas Metal Mūzikas” balvām

Nupatās aizritējusi vēl viena “Latvijas Metal Mūzikas” balvus pasniegšanas spirāle. Par aizvadīto 2013. gadu. Rezultāti zināmi- es neatkartošos. Tomēr dažas domas vejojas kapsētas aizvēnī, kad nedaudz nogurušā stāvoklī nolikti malā kaujas ieroči.

Protams, ka priecē- ka mums tāda balva ir. Kā savādāk atzīmēsim tās LV bandas, kas dara karametālmūzikas laukā. Tas lauks mums ir gan ne visai liels- atbilstoši mūsu mazajai Latvijai. Bet Latvija ir maza ne jau teritorijas un iedzīvotāju skaita ziņā, bet gan pašmāju provinciālisma pēc...

Mūsu provinciālisms izpaužas vien tādi, ka:

- visu nez kādu mārrutku pēc darām angliski. Aizsenaie mīti: 1) uz balta zirga atjās menedžeris ar lielu naudas maku un kādu bandu savāks pasaules apritei; 2) ka TUR, kur viss ir angliski – zina labāk, mums ir lemts tikai visu atkārtot un kopēt; un aizvien palikt tiem otrajiem.

- katrā “Metal Balvā” ir savas aktuālās komandas, kas dodas skatuves virzienā. Tāds uzdevums minēšanai- cik no tām būs apritē un tuvējā atmiņā pēc gada, kad pienāks kārta nākamajai “Metal Balvai”? Tur jau tā lieta, ka mums tā duka ir īsa. Varam sakopoties un mobilizēties uz vienu albumu un dažiem koncertiem, bet ne vairāk. Pēc tam t.s. māksliniecisko nesaskaņu dēļ pačākstam prom uz visām pusēm. Ļoti daudzos “bandu gadījumos” izpaliek konsekventa menedžera klātiene.

- arī menedžeri, kā suga, nedzimst uz katra stūra, bet gan kaldinās un pakāpeniski izaug smagā, sviedrainā, neprognozējamā savas komandas bīdīšanas darbā. Kas atkal ne kuram katram pa kaulam.

Vēl arī jāpasaka - “Metal Balvas” pasākums ir sava veida ceļavējš uz nākamību. Precīzāk: katrā Balvas reizē iezīmējas kādas jaunas tendences. Šajā reizē pie 2013. gada rezultātu apkopošanas izsecinās: kļūstam tā bisķi latviskāki. Priecē, ka virs apvāršņa parādās KAPAKMENS, DARRVA, WAGARS, ELKUPE... jau tīri Valsts valodā. Gribas cerēt- šī tendence turpināsies.

Bet tam arīdzan- paiesies jauns Saules Riņkis, tostarp vasariņa ar ārienes festivāliem. Grūti jau sacerēties, ka šogad un kārtējā liesajā gadā būs sava “Metalshow Open Air°2014”. Taču Latvijā un dažā tuvējā aizrobežā dažādi saieti būs gan. Kur kādai nākamajai aktīvajai bandai būs iespējas kaldināt “labākās koncertgrupas” titulu. Festivāli dzīvās trakmūzikas veicējiem ir kā svaigs gaiss (tiešā un pārnestā nozīmē), un rudens dienās tālāk varam soļot ar šo vasaras mūzikas rūdījumu.

Jā, un “Metal Balva” - galu galā: ir apkopojums par aktuālo pašmāju trako mūzikas birumu. Birums šīs ir biezāks vai plānāks. Bet tomēr birums. Par ko priecāsimies (ka nav mums tuksnesis tāls).

Komentāri: