Darbību atjauno deviņdesmito gadu kulta leibls «Beverīna»; jauni ieraksti 

(Raksta Dethecrator) Kopš oktobra aktīvo ierakstu izdevēju statusā atkal nonākusi «Beverīna» — pagrīdes kasešu leibls, kurš kopš 1996. gada izdeva daudzas (tolaik) jaunas, nezināmas grupas no visvisādām valstīm. Tagad leibls atsācis to pašu! 


«Beverīnas» vecās kasetes jau sen kļuvušas par kolekcionāru retumu. Tās nebija reāli nopirkt ne tolaik, ne tagad: deviņdesmitajos bija jāzina «Beverīnas» Sonnenmensch personīgi, lai kaut ko no viņa dabūtu, bet vēlāk fiziskās kopijas paklīda pa puspasauli un tagad tikai izretis uzpeld internetā. «Beverīnas» pirmie izdevumi, ja var ticēt datubāzēm, bija «Onto a Long Glory» izlašu sērijas pirmā kasete, POCCOLUS/LA HELA/SKYFORGER koncertieraksta splits, sekoja tādi atradumi kā volgogradiešu DER GERWELT brīnums «Nordlich Sturm», visādas izlases utt. «Beverīna» bija pirmais ārzemju leibls, kas jebkad izdeva Harkivas megatalanta Romāna Sajenko mūziku — HATE FOREST demo «Scythia» iznāca 1999. gadā, kļūstot par pirmo kilometra stabiņu tajā garajā ceļā, kurā Romāns Sajenko mūs visus aizvedis ar tādām grupām kā DRUDKH, BLOOD OF KINGU un daudzām citām. Bet pati pirmā «Beverīnas» produkcija esot bijusi pagrīdes mūzikas žurnāls «Tales of Beverīna». 

Tālāk «Beverīnas» sarakstā nonāca visvisādas grupas, ieskaitot LOITS, MUST MISSA un DARK DOMINATION — pēdējo debijas albuma «Blasphemy» kasete 1000 eksemplāru tirāžā tieši «Beverīnas» versijā (izdota vēl otra versija — portugāļu «Hallucination Zine» variantā) ir tāds retums, ka šodien «Beverīnas» izdevums nav atrodams pat grupas dibinātāja Lorda Messira personīgajā ierakstu lādē, tikai portugāļu versija. Lielākā «Beverīnas» darbības īpatnība tomēr bija tāda, ka šis nevienu brīdi nebija parastais «izdosim-pāris-sūdainus-ieraksteļus-saviem-pudelesbrāļiem-par-prieku» leibla izstrādājums; «Beverīna» neturējās pie šauri sektantiskas izpratnes par mūziku un apzināti izlaida ierakstus no daudzām valstīm un dažādiem žanriem, kas «Beverīnu» kā nevienu citu no Baltijas pagrīdes kantoriem, ja nu vienīgi vēl «Ledo Takas», ir padarījis par kulta leiblu. Pamazām pārejot no kasetēm uz diskiem, šeit iznākuši «black ambient» ieraksti (URUK–HAI, ELISABETHA u.c.), elektronika un eksperimentāla industrija (SILVERTHREAD/CARTHAGRA splits, STN–09 u.c.), kā arī neofolks (VINTERRIKET, ALLERSEELEN). Cik patlaban zināms, Sonnenmensch pats pielicis roku KRIEGSTURM ierakstā «Eternity» kopā ar Lordu Messiru — šis 2008. gadā izdotais, bet stipri agrāk ierakstītais CD uzskatāms par pirmo latviešu ierakstu neofolka žanrā. 

Pēdējos desmit gadus «Beverīna», kā varam konstatēt, darbojusies vien epizodiski. Iemesls — Sonnenmensch pārcēlās uz Austriju, kur kļuva par pilnas slodzes darbinieku «Steinklang Industries» leiblā (dibinātājs — Markus Prešs no RASTHOF DACHAU, STURMPERCHT un citiem kolektīviem). Zem «Beverīnas» vārda iznāca vien daži sporādiski diski, kā 2012. gada kompilācija «FatheR:LanD» (veltīta Sonnenmensch tēva piemiņai) vai poļu troglodītu splits «Ogień Wilczych Serc» pāris gadus vēlāk. 

Bet šoruden «Beverīna» atjaunojusies pilnā mērā — iznācis krievu BIRDS' WAY S/T EP «Путь Птиц», ORDER OF VICTORY un THULE–SENSUCHT IN DER MACHINEN–ZEIT splits «Third Rome», kā arī ALKONOST albums «Tales of Wanderings». Pēdējais ir krievu folkmetālistu ALKONOST 2013. gada albums «Сказки Странствий», pārdziedāts angliski un remāsterēts. Tam pretī stāv pārizdots ukraiņu DUB BUK albums «Мертві Сорому Не Ймуть» ar tādām dziesmām kā «Київський Райх» un «Тумани Майбутніх Часів», kam blakus tajā pašā albumā ir arī gabali krieviski — «Сверхчеловеку Мораль Не Нужна», «Сожаление — Грех» un «Цену Смерти Спроси у Мертвых…». Kā tas viss turas kopā, to var izskaidrot vienīgi ar faktu, ka šī albuma pirmizdevums iznāca vēl Janukoviča laikos… 

Tagadējā «Beverīna» ir evolucionējusi atbilstoši XXI gadsimtam — visi šīgada ieraksti izdoti uz viniliem. Vienīgais izņēmums — VELNEZERA otrais ieraksts «Pagātnes Raktuves», kas pieejams kā bezmaksas digitālā lejupielāde. Klausāmies! 

Papildus:

Piektdienas, 20. novembra "Radio Naba" raidījumā plkst. 22:00 “Vārnu Laiks” viesos Juris Šilders.

Intensīva un saturīga saruna par mūziku, kasetēm un metālistiem 90-tajos gados.

Juris Šilders, personība, kas mūzikas entuziastu aprindās zināms kā viens no Latvijas pirmā metālistu žurnāla “Tales Of Beverina” veidotājiem, kasešu izdevniecības - hobijleibla “Beverina” šefs, mūzikas izlašu “Unto A Long Glory” veidotājs, savulaik darbojies arī kā radio “Naba” instruktors smagās mūzikas lauciņā.

Šobrīd dzīvo Austrijā, laimīgs cilvēks, kas ikdienā strādā mūzikas izdevniecībā “Steinklang Industries” , vasarās palīdz rīkot festivālu “Kilkim Žaibu” Lietuvā.

Raidījumā pārrunāsim šībrīža aktualitātes mūzikā, kā arī notikumus pašmāju mūzikas pagrīdē vismaz 15 gadus senā pagātnē.

Šo raidījumu vadīs Jānis Jansons.

Raidījumu arhīvs rodams: http://naba.lsm.lv/lv/naba/raidjumi/varnu-laiks/

Vietne Facebook: www.facebook.com/VarnuLaiks

-----------------

VELNEZERS:  http://beverina.bandcamp.com/album/velnezers-pag-tnes-raktuves-2015

Iepirkt:  http://www.steinklang.at/shop/index.php?main_page=advanced_search_result&search_in_description=1&zenid=aqti2k2724pnnu8dbla8lea3g97pu96h&keyword=Beverina

ALKONOST — «Sword of Fate» 

 


https://www.youtube.com/watch?v=X0Eq-zqfIhA

Komentāri: