Dark Domination: kauli ir jāsadedzina, nevis jāierok (mūsu intervija)

Dark Domination sniedza vienīgo koncertu šajā gadā Latvijā. 4. decembrī Dark Domination atvālēja tikai savu otro vakaru Latvijā savas karjeras vēsturē un "Melnās Piektdienas" klubā, piedaloties arī speciālajiem viesiem Sekhmet (Čehija), Sojaruun (Igaunija), Vīrastus (Igaunija), Grondh (Latvija). Mūsu rīcībā nu ir intervija ar pašiem Dark Domination mūziķiem - neilgi pirms koncerta, vienības vārdā uz jautājumiem atbild līderis Lord Messir. Tātad...

111. Tad kāds ir katras jūsu uzstāšanās/koncerta mērķis? Ko gaidam no publikas, ko vēlētos sagaidīt no tieši no gaidāmā (4. decembra) koncerta Latvijā? Jautājums tā kā ikdienišķs, bet - tomēr...
Dark Domination: Mērķis vienkāršs, gūt pieredzi koncertējot. Ko gaidam....lai atnāktu cilvēki, kuriem šāds pasākums būtu tiešām interesants, + mēs uzaicinājām uz šo pasākumu mūsu draugus, parcik mēs it kā esam parādā, jo mūs viņi aicināja uz saviem koncertiem, un ne vienu reizi vien, tagad ir mūsu kārta.

222. Saites ar neredzamo pasauli ir katram no mums. Kādas ir tieši jūsējās (visiem Dark Domination) mūziķiem? Šķiet, arī nosaukums jūsu vienībai ir - saistība ar Tumšo Pusi kādu? Varbūt tieši caur tumšo enerģiju jūsējie gūst pārtransformāciju savā mūzikā?
Dark Domination: Visiem ir, atbildēšu gan tikai par sevi. Saites ir, bet es nesauktu tās par tumšām, jo kādam tās ir tumšās (tiem, kas brīvdienas pavada baznīcā), bet kādam nav. Es to nosauktu vienkārši par paralēlo pasauli. Protams, mūzika, īpaši black metal, vislabāk der lai paustu tāda veida domas un idejas.

333.Varētu pastāstīt, kādu attieksmi jūtat no Latvijas iedzīvotājiem (jūsu koncertu apmeklētājiem)? Varbūt kāda doma - kamdēļ vispār Latvijā ir jāspēlē šāda mūzika (nelabvēļi runā - nav tirgus, nav pieprasījums)... vai jūsu muzikālām aktivitātēm vispār kāds sakars ar reālo pasauli?
Dark Domination: Kādu....es domāju, ka tie, kas nāk uz koncertiem, attiecas pozitīvi, un vienmēr patīkami redzēt tādus cilvēkus zālē, otra attieksme, domāju, ka ir negatīva, kas arī ir pareizi, jo nevar visiem viss patikt...žēl, ka black metal nav LV tik populārs kā kādreiz, piemēram Robinsona laikos. Bet Dark Domination ir izvēlējis priekš sevis šo celju, un pieturēsies pie tā, neskatoties uz to, ir tas modē vai nē.

444.Bet kā tad jūsējie vispār nonākuši līdz šādai trakai un melnai (tas gan tikai mans viedoklis - R.S.). mūzikai? Ir kādas ietekmes, man gribas zināt... Kā jūs paši saucat to, ko spēlējat?
Dark Domination: Normāla mūzika! Kā jau teicu, mani uzskati ir, ka black metal ir pats piemērotakāis stils, lai paustu antireliģiozas un okultas domas. Ietekmējušas protams, ka norvēģu grupas. To ko mēs spēlējam, mēs saucam Latvian Black Metal.

555.Agri vai vēlu mēs visi atgriezīsimies Citā Pasaulē, tad... ko jūsējie vēlēsies atstāt uz Zemes nākamajām paaudzēm (mūziku, dzīvesziņu...)? Varam vispārīgi paviedēt- ko cilvēkiem pēc sevis vispār vajadzētu atstāt...?
Dark Domination: Pēc sevis mēs atstāsim kaulu čupu, kura ir jāsadedzina, nevis jāierok zemē! Katram ir savas domas par šo tēmu, jautājums pārāk plašs, atbildēt uz to pagaidām nav jēga.

666.Un galu galā - jūsējie rada/veido/ceļ vai - gāž/grauj/nojauc...(šo vārdu plašā nozīmē)??
Dark Domination: Tas ir mūsu uzskats par to, kāds var būt black metal.

Un tikai atkārtošanas pēc...

Dark Domination pastāv no 1996. gada, un nešaubīgi tiek dēvēta par pieredzes bagātāko Latvijas black metal grupu žanrā. Dark Domination laiduši tautās trīs pilnmetrāžas albumus, kas izdoti Krievijas un Francijas ierakstu kompānijās. Francijā izdots grupas koncertvideo „God’s Tormentors”, kā arī grupas kompozīcija iekļauta Grieķijā izdotajā metal mūzikas kompilācijā „...Of Hate & Blood”.

Jaunākais grupas veikums ir EP "Reign of the Fallen One", ko 2008.gadā izdevuši Sabbathid Records Japānā. Neraugoties uz koncertiem Lietuvā, Čehijā, Igaunijā (šoruden veikta zibenstūre pa Igauniju) un citur, vairāk nekā 10 gadu grupas pastāvēšanas vēsturē šī ir tikai otrā Dark Domination uzstāšanās reize pašu mājās.

Vienības vietnes: http://www.dark-domina... un http://www.myspace.com...

Komentāri: