Daugavpils kapos līķiem labi neguļas: SAINTORMENT — «Well of Sins» 

(Raksta Dethecrator) Kauliem grabot, no Daugavpils kapiem ārā slāj skeleti, dodas iekšā pagrabā, grābj ģitāras un mikrofonus, sēžas pie bungām — un dod vaļā tā, ka zobi klab! 

No Latgales ar apskaužamu regularitāti parādās enerģiskas grupas, kuras ierodas koncertēt pārējās Latvijas malās jau kā gatavas, nobriedušas vienības ar acis un ausis priecējošu jaudu. Svaigākā no tām ir SAINTORMENT — cik var nojaust, tās dalībnieki māku iepriekš slīpējuši citās grupās (ja Karametāls pareizi saklausīja, tad viena no tām ir bijusi Wacken Metal Battle Latvija uzvarētāja ASTHMA), un tā nu ir pašsaprotami, ka jaunā formācija no sevis dod ārā tikai un vienīgi «Latgalthrash» ritmos ieturētas skaņas! 

Albuma «Well of Sins» ievadošais gabals «Introthrashion» laikam ir pats enerģiskākais no visiem instrumentālajiem ievadgabaliem, kādi Latvijas metālmūzikā jebkad tikuši sacerēti. Uzreiz pārejam pie «In Denial», «Witch's Promise» un «Son of the Wasteland», un šīs dziesmas seko cita citai kā lodes patronjostā. Ja citas latviešu tresītājas grupas attīstījušas moderno «thrash» metālu (RELICSEED, SIA RADIKAL, SACRAMENTAL, tā pati ASTHMA), tad SAINTORMENT ar abām kājām stingri stāv astoņdesmito gadu «thrash» metālā — albuma sākumā paralēle velkama ar WHIPLASH, savukārt dziesma «Freaks» izklausās gluži kā ņēmusi iedvesmu no METALLICAS debijnieka «Kill 'Em All». Un kāpēc gan ne? Tā pie mums neviens nebija darījis kopš HUSKVARNAS pirmsākumiem! Vēl nedaudz tālāk «Move in Time of Groove» jau skanējuma ziņā tuvojas mūsdienām, pie kam šeit pie solo spēlēšanas tiek arī basists. «Well of Sins» noslēdzas ar ļoti saintormentisku dziesmu «For the Long Time» (nozīmē to, ka tajā savienotās visas augšminētās kvalitātes) un noslēdzošo melodiski instrumentālo «Freedom of Eternity». 

SAINTORMENT debijnieks ir īpašs albums ar tādu aspektu, ka tas ir ieturēts stilistiski diezgan vienādos toņos, līdzīgos ritmos un dziesmu struktūrās, bet tas nevienu brīdi nekļūst garlaicīgs. Grupa paspējusi atrādīt arī enerģisku dzīvo šovu (gan nesaprotamu iemeslu dēļ spēlējot daudzus kaverus, ne tikai savas kompozīcijas), un nākamā uzstāšanās reize būs jau piektdien — Wacken Metal Battle atlasē! 

Vērtējums: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ (8 galvaskausi)! 

«Bulldozing Metal» oficiālais video.


Wacken Metal Battle: 

http://www.melnapiektdiena.lv/events/06052016

Komentāri: