Daži secinājumi no Fresh Blood

(Raksta Dethecratror) Apsveicam STAGNANT PROJECT ar uzvaru šīgada Fresh Blood! Un skatāmies, kādus secinājumus vēl varam izdarīt.

Konkursā, kura iznākumu nosaka princips — uzvar tie, kuri spēj visvairāk savējos klasesbiedrus, kursabiedrus, pudelesbiedrus utt. atvest uz konci un piedabūt viņus nobalsot par īsto grupu, STAGNANT PROJECT uzvara priecē, jo šī grupa ir no tādām, kas bija uzvaras cienīga arī tad, ja uzvarētāju būtu noteikuši kādā objektīvākā veidā. STAGNANT PROJECT tehniski nostrādātā desa ar industriālās mašinērijas ritma piesmaku (man atsauca atmiņā tipa ne TORTURE KILLER, tipa ne DÅÅTH — droši vien stādaties priekšā) mēs turpmāk sekosim ar interesi, ja to nedarījām jau līdz šim!

Lielākais pārsteigums bija RISE INSIDE — līdz tehniskākajām niansēm nostrādātais priekšnesums lika atcerēties, ka Liepāja ir ne tikai vēju pilsēta, bet arī mūsu metalurģijas galvaspilsēta. Izskatā nepretenciozs, saturā graujošs strādnieku šķiras miroņnieks — prieks, ka Kurzemes puse spējusi dzemdēt ne tikai kārtējo «liepājroka» grupeli (a la YOUNG GUNZ vai WILLOW FARM stilā, ja kāds vēl tādus atceras). Pieņemu, ka RISE INSIDE mēs vēl dzirdēsim bieži un pamatīgi!

Par augsto otro vietu izcīnījušo grupu, kuras nosaukumu AS I CALLED MY BAND WITH AS IN FRONT OF THE NAME OF MY BAND visprecīzāk izteicās koncerta gaismotājs: «Man ir tāda fakaina sajūta, ka tur uz skatuves pašlaik spēlē multenes «Eģiks, Eģiks un vēl viens Eģiks» tēli.» Ja es būtu valodnieks, šīs grupas dēļ izdomātu jaunu žanra nosaukumu — atejkōrs. (Kā jau jūs saprotat, tad šī grupa iet TABESTIC ENTERON smirdošajās pēdās, un dara to ar pienācīgu apzinīgumu!)

Branga agrīnā KORN stilā (bet ne līdz pašreizējam LIMP BIZKIT nolaižoties) spēlēja ROOT, kas acīmredzot neko nezin tālāk par pašu daiktiem un (cerams, ka vismaz neapzināti) ir nospēruši nosaukumu no leģendārās «pirmā viļņa» čehu blekmetāla vienības ROOT. Tomēr pie mūzikas nebija kur piesieties — viena šāda grupa valstī vajadzīga ir! Turklāt viņu spēlētais bija no konkrētā žanra labākā plaukta noskatīts, tā kā ir OK, vienīgi nosaukuma dēļ būtu bijis vērts piepūlēt pusotru smadzeņu šūnu.

Līdzīgi arī BEGOTTEN dala nosaukumu ar vēl vismaz pāris līdzīgām grupām. Ieradušies, šķiet, no D-pils, BEGOTTEN bija faktiski vienīgie, kas bija aizdomājušies līdz tādam elementam kā skatuves tēls — tērpi atgādināja BEHEMOTH, ģīmji nobalsināti pienācīgi. Mūzika — attiecīgi galīgs bleķis.

P.S. Ja kādu aizskāru, ejiet pie Velna. Tur arī tiksimies! ;)

pps.
Rezultāti (pirmās 5 vietas):
1. STAGNANT PROJECT - 41
2. As I Called My Band With As In Front Of The Name Of My Band - 37
3. BLINDED MEMORY - 15
4. NINTH CIRCLE - 14
4. BLIZZARD - 14

Komentāri:

  • beo-vilks (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

    Rēcīga recenzija, vajadzēja aiziet. Dodiet albumus!