DEMONAZ (no IMMORTAL) maršēs ar savu pirmo solo albumu

Atkal pūš auksti vēji no ziemeļu puses. Slavenais IMMORTAL ex-ģitārists DEMONAZ iziet uz kara takas ar savu pirmo solo albumu, kurš sauksies "March Of The Norse".

Karagājiens Eiropā sāksies 1. aprīlī, Amerikā 17. maijā, ieročus piegādās caur Nuclear Blast. Albums iznāks 3 veidos: CD digipaka, parastā plate LP un picture-disc LP.

DEMONAZ cīņu biedri pagaidām netiek afišēti, bet 2007. gadā sastāvs bija šāds:

# Demonaz jeb Demonaz Doom Occulta (balss) - IMMORTAL un I dziesmu tekstu autors
# Abbath (bass) - IMMORTAL un I vokālists, ģitārists
# Ice Dale (ģitāras) - ENSLAVED, I
# Armagedda (bungas) - IMMORTAL pirmais albuma bundzinieks, I

Albuma "March Of The Norse" dziesmu saraksts:

1. Northern Hymn
2. All Blackened Sky
3. March Of The Norse
4. A Son Of The Sword
5. Where Gods Once Rode
6. Under The Great Fires
7. Over The Mountains
8. Ode To Battle
9. Legends Of Fire And Ice
10. Dying Sun (bonus)

Pasūtīt albumu: http://www.nuclearblas...

Klausīšanai izlikts pirmais singls: ALL BLACKENED SKY

Kas gan īsti ir šis DEMONAZ? Mazliet no vēstures...

Īstajā vārdā viņš ir Haralds Nevdals, dzimis 1970. gadā. Kopā ar Abbath viņi satikās savās pirmajās grupās OLD FUNERAL un AMPUTATION (Abatam tad bija tikai 15 gadi), paeksperimentēja ar death metālu un izdeva pārīti demos, bet saprata, ka tas īsti nav tas, ko vajag. Abbath jau no mazām bērnu dienām dievināja KISS un gribēja sasniegt mūzikā kautko līdzīgu, protams savā veidā. Tā 1990. gadā Bergenā abi nodibināja slaveno black metal brigādi IMMORTAL.

No citiem līdzīgiem black metal formējumiem kuri stāvēja naidīgā opozīcijā baznīcai, "nemirstīgie" iedvesmojās no dzīvības pamestās apkārtnes un Norvēģijai raksturīgajās skarbajām dabas ainavām, it īpaši tuvējiem septiņiem kalniem, kas DEMONAZ lirikā rezultējās ar vēl nekad nedzirdētām tēmām par pašizdomātu valstību Blashyrkh, kur valdošajā aukstumā spēj izdzīvot tikai izredzētie. Arī black metal termins "grim and frostbitten" ir žanra klasika, pirmo reizi sastopama "Battles In The North" albumā.

Jau no grupas sākuma DEMONAZ uzņēmās ģitārista funkcijas, bet Abbath ir multi-instrumentālists; iespēlēja kad vajag gan basu, bungas un stāvēja pie mikrofona, un tādā veidā izlaida slavenos albumus Pure Holocaust (1993) un Battles in the North (1995). Pirmajā albumā Diabolical Fullmoon Mysticism (1992) bungas gan vēl iedauzīja Armaggeda, bet uz Blizzard Beasts (1997) ieradās Horgh, kas ir stiprina ritma sekciju līdz pat šai dienai.

Problēmas sākās vēlāk. 1997. gadā kādā mēģinājumā Demonaz sajuta stipras sāpes rokās un vēlāk ārsti konstatēja akūtu locītavu iekaisumu jeb tendonītu. Par iemeslu tam bija pārāk bieži mēģinājumi un toreiz Demonaz ziemā strādāja atklāta lauka celtniecībā, līdz ar to traumējoties cīpslām ieguva neizārstējamu roku slimību. Par ģitārspēli bija jāaizmirst... tas bija smags trieciens, ja grupa ir visa tava dzīve. Pārdomu rezultātā Abbath pārkvalificējās par ģitāristu, bet basista amatam vēlāk uzaicināja Iscariah.

Būtībā Demonaz un Abbath ir vienīgie pastāvīgie IMMORTAL dalībnieki, un grupu uztver kā savu ģimeni. Tas nav arī joks, jo Abats bija precējies ar Demonaz māsu un no laulības ir arī dēls, kam ir jau 18 gadi.

Demonaz ir galvenais IMMORTAL tekstu un albumu konceptu autors, pēc slimības no grupas nekur nav aizgājis un tagad darbojas kā turneju menedžeris, joprojām paliekot kā neformālā grupas dvēsele. Viņš arī redzams visos Immortal video klipos, arī jaunākajā "All Shall Fall".

Kad grupas darbībā 2003. gadā iestājās panīkums, Immortal tika aizlaists papuvē.

Brīvajā laikā viņi kopā ar Abbath izveidoja heavy/black metal projektu I, un 2006. gadā iznāca pagaidām vienīgais albums "Between Two Worlds", kas pasaulē tika negaidīti labi novērtēts.

Kā redzams, visi tie paši I dalībnieki tagad veido arī DEMONAZ kodolu. "All Blackened Sky" ir apliecinājums, ka ziemeļos viss ir pa vecam un aprīlī gaidāms jauns albums ar tikai IMMORTAL piemītošo skanējumu un tikai DEMONAZ raksturīgajiem tekstiem.

Grim un Frostbitten vietnes:

http://www.myspace.com...
http://www.immortaloff...
http://www.myspace.com...

Komentāri:

 • Church Burner 665 + 1 (Church_Burner) @ 24.12.2011 - 03.33

  Aizdomas, ka arī šoreiz norvēģi neliks vilties.

 • Raitis Sametis (sametis) @ 24.12.2011 - 03.33

  norvēģi nekad nepieviļ - ja runājam par mūzikas kalējiem (šī doma ir pārbaudīta).

 • Klucifers (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  … vienīgais izņēmums ir pāris Darkthrone albumi, piemēram — pēdējais.

 • boris (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Nu nu. Darkthrone ir manta, kuru ir jāizprot. Ja nesaproti, tad noklausies velreiz. Ja nesaproti arī tad, tad varbūt ir jāpagaida. Albums iraid labs imo.