DESTRÖYER 666: “ir vienas vienīgas pasaules bēres” (ekskluzīva intervija)

Speciāli karametals.lv saitei ienākušies jaunumi no šīs zārkmetāliskās brigādes. Briest vispasaules bēres. Ne velti - uz skatuves pie mums šajā saitā uznāk DESTRÖYER 666 komanda. Uz speciāliem trīspadsmit karametals.lv jautājumiem atbild komandas dziedātājs/ģitārists un reizē līderis KK Warslut.

Pēc tam, ka vienība deva pa dzelžiem gan “Kilkim Žaibu 2011” pie braļukām Lietuvā, gan “Inferno 2011” karamūzikas saietā Norvēģijā - tad saprotam, kārtīga kapraču komanda ir mūsu krastos. Dzied - vai tad kādi komentāri vajadzīgi – par “Satanism, War, Nihilism, Blasphemy“. Un arīdzan ļoti starptautiska banda - radusies Austrālijā, bet tagad dzīvojas pa Eiropu, daži dalībnieki atsevišķi mitinās Vācijā un Lielbritānijā. Tūrē cauri visai pasaulei. Un arī albumu frontē – nekādi iesācēji. Pieci lielriņķi jau muguras, dienas kārtībā jaunie ieraksti. Un šis ir nr. 666 rakstu materiāls mūsu Karametāla saitē, tātad – kapu smagie vāki aizveras no visām pusēm. Nāk aukstums... … tagad pats pēdējais laiks ir sarunai!

1. 666 – kā daudzi zina – apzīmē Zvēra ciparu, visvairāk jau kristietiskajā pasalē. Kāda ir jūsu fiziskā un emocionālā saistība ar šiem cipariem?

KK Warslut (KK) - Viss nāk caur vārdu "vilkacība”. “Vilkacība” veido manu pasaules negrozāmo sajūtu. Kopumā esam mežonīgi, domājams, reizēm saprātīgi dzīvnieki. Visu darām un visus lēmumus pieņemam instinktīvi, emocionāli...

2. Ko jūsuprāt vispār nozīmē – tas darbību kopums zem nosaukuma "Deströyer" un "666"? Kas notiek, ja no 666 atņem vienu un paliek pāri 665?

KK – Kopumā tas nozīmē: mums bieži ir jāiznīcina viss, lai atkal visu atjaunotu. Iznīcināt un atjaunot morāles ierobežojumus – caur dzīvniecisku meditāciju.

3. Droši vien skaitlis "13"- arī ko jums nozīmē?

KK – nenozīmē neko īpašu. Šķiet, tas ir izgudrots, lai zaimotu ciparu 12. Kas savukārt saistīts ar ticību Kristum. Liekas arī: 13 ir saistībā ar kādu vīru, kas tik daudz reizes nodarbojies ar kāršanu.

4. Black metal – runā, ka tas maitājot muzikālo jaunatni. Vai piekrītam šādai jautājuma nostādnei? Ticami, ka jums ir savs viedoklis...?

KK – Nē, nesenā pētījumā tika atklāts, ka neko nemaitā. Vācijā pētījumā pierādījies - metālmūzikas “matainie” fani kopumā ir ļoti veiksmīgi gan mācībās, gan darbā. Šiem cilvēkiem darbībā ir lielāka atdeve, un te šodien netiek “bojāta” jaunatne.

5. Cik daudz jūsu dzīvē aizņem bēru ceremonijas? Vai bēru izvadīšanas mūzika skan cauri arī jūsu albumiem?

KK – Tā ir neizbēgama dzīves sastāvdaļa. Bēres domātas vairāk dzīvajiem nekā nomirējiem. Daži D666 teksti ir kā himnas pasales galam. Vai – pasaules bērēm.

6. Interesanti, vai bēres vispār jūsuprāt, ir cilvēku dzīves noslēgums? Bet varbūt sākums kam citam?

KK - Man nav viedokļa šajā jautājumā. Viss liecina: mūsu pasaulē viss ir galīgs. Viss pārējais ir veltīgas cerības vai naivas spekulācijas.

http://www.youtube.com/watch?v=06KWP4OsZKo

7. Ko jūs sacītu, ja jūsu mūziku atskaņos reiz – cilvēku izvadīšanas reizēs, tajās pašās bērēs?

KK - Domāju- dažas dziesmas pat derētu šādās reizēs, turklāt par šādu mūsu mūzikas izmantošanu zināmā mērā būtu pagodināts.

8. Vai pati muzicēšana jau nav sadomazohistiska padarīšana, kaut vai – pašam izbaudot skaņu zāģējošās orģijas?

KK - Tā jau runā- ka visa vērtīgā māksla nāk no ciešanām. Bet prieks var tikt ietilpilnāts arī jēdzienā “sadomazohisms”. Nav gan pārliecības, ka šādas analoģijas var pielietotot. Bet šādā virzienā varam attīstīt domas.

9. Ko jūs visvairāk vēlaties no publikas, jūsuprāt- ar kādām domām viņiem jāiet mājās no jūsu grupas koncertiem?

KK – Mežonīgu trakumu, pēc tam padošanos Dionīsa skavās (Dionīss – ir viena no sengrieķu dievībām, kurš bija arī vīndaru aizbildnis. Tā, ka sapratāt... - R.S.).

10. Tagad par praktiskākām lietām – kā sokas darbs pie jaunā albuma?

KK – Ļoti strādājam pie tā. Vispirms plānos ir mini albums pirms pilnā riņķa.

11. Ir dzirdēts- jūsu mūzika ir "melnais caurums" kā Kosmosā, kas visu sevī iesūc... kā komentētu šādus apgalvojumus?

KK – Esmu pārāk daudz iekšā visā, lai dotu kādu objektīvu atbildi šajā lietā. Tas ir tiešs jautājums klausītājam. Es vēlētos sacīt: mēs esam parāk daudz apkrāvušies ar visādām ietekmēm, lai uzdrīksētos atbalstīt šādu domu, vai vispārināt lietas tik viegli...

12. Vai ticat pasaules galam kādā brīdī? Vai šajā dienā arī – rīkosiet kādu koncertu?

KK – Tam uz planētas jābūt ļoti ilgi nolemtam iepriekš, lai no zemes virsas pazustu dzīvība. Paietu miljoniem gadu, kamēr attiecīgie kosmiskie efekti pārveidotu pasauli – kad dzīvošana uz Zemes vairs nebūtu iespējama. Cilvēce var paātrināt attīstību, vēsture rāda- ir liela ticamība, ka tā patiešām paātrināsies, apstāsies un beidzot nomirs... Es pasaulē neko citu neredzu. Domāju, “pasaules gala” koncerts netiks rīkots, drīzāk rīkošos – lai izdzīvotu elskremālos apstākļos.

http://www.youtube.com/watch?v=w5O4NVvEAu8

13. Kur mūziķi nonāks tad, kad būs pametuši Zemes virsu, pēc sava darba pabeigšanas?

KK - Tai pašā vietā, kur nonāk visi nomirušie...

Saites: tiešā; "Metāla arhīvi", myspace.

Komentāri: