Diseim - Holy Wrath (recenzija)

Soundtreks pasaules galam!

(Raksta Dethecrator) Ievērtējot šīgada Latvijas metālražu, viens no galvenajiem pretendentiem uz Metālmūzikas gada balvu vismaz kādā no kategorijām būs DISEIM debijas albums «Holy Wrath», kurš laikam gan var lepoties ar vistālāko iespiešanas vietu — Amerikas izdevniecību «Abyss Records».

Jau pirms sava debijas CD iznākšanas DISEIM bija labi pazīstama vienība uz Latvijas skatuvēm, un arī visas dziesmas dzirdētas koncertos, tāpēc interesanti klausīties, kā Imants Vovers (bungas), Dmitrijs Bulavskis (ģitāras), Alekss Makarovs (bass) un Sergejs Stavro (vokāls) pārvērtuši savas astoņas kompozīcijas vienotā studijas veselumā. Pirmā lirikas rinda var drusku atsēdināt pieredzējušus klausītājus: «There’s no turning back/World is turning black!» — nu kas ar tādu banalitāti iesāk albumu? Taču enerģija, kas vienādi nāk no instrumentālistiem un dziedātāja, uzreiz padara arī šādu tekstu par spēcīgu dziesmas iesākumu!

Noskanot albuma tituldziesmai un tālāk ieklausoties dziesmās «Sinner», «Insanity», «Son of the Winter» — un tā caur «Witch» līdz «Agony», kļūst skaidrs, kāpēc DISEIM mūzika ir tik grūti raksturojama. No vienas puses — smaguma ziņā tas ir vecais, labais miroņmetāls, no otras puses — mūzika ir lēni plūstoša un mainīga, tātad tajā ir daudzi zaņķa («sludge») elementi, kamēr ritma sekcijā skan d-bīta gabaliņi. Grupas dalībnieki paši par savu kategorizāciju rausta plecus — sak’, tas viņus maz interesē, bet piebilst, ka tas viņiem paņēmis zināmu laiku, kamēr atrasta konkrētā izdevniecība: iepriekš dažas gribējušas, lai DISEIM spēlē «tīru» miroņmetālu, kamēr citi — tipiskāku «sludge», un tamlīdzīgi.

Albuma vāka pamatmotīvam meksikāņu mākslinieks Gragoth licis 21. decembra motīvu: tumšsarkanas uguns lodes gāžas pār saplaisājušu zemi, dedzinādamas un melnus dūmus kūpinādamas. Vizuālais motīvs sasaucas ar IN FLAMES dziesmas «Come Clarity» videoklipu, kurā tādas pašas ugunsbumbas redzamas lidojam tuksnesī stāvošajiem zviedriem pāri galvām. Tomēr DISEIM albuma vāks ir nevis parafrāze par šo vizuālo simboliku, bet gan domas turpinājums — «Holy Wrath» vāks rāda, kas notiek, kad Debesu Sods™ ir beidzis plivināt pa gaisu un sasniedzis Zemi. Karametāla.lv apskatniekam tas izskatījās pēc norakstīta satelīta nogāšanās, uz ko Vovers atbildēja — brīva doma katra klausītāja paša vērtējumam!

Vērtējums: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ (9 galvaskausi!)


http://www.youtube.com/watch?v=cmu3kDQG9jA

Izdevniecība: http://ej.uz/Diseim
Albums: http://ej.uz/HolyWrath

Komentāri: