Disku minirecenzijas - 2. daļa

Nu jau pilnībā pievēršos 2010. gada mūzikas riņķiem. Tie jau janvāra mēnesī klajā atrādījušies pietiekami, daži pelna ievērību... Jaunākais no Antares Predator (attēlā), Abigail Williams, Valkyrja, Stramonio Velenoso, Gännondorf.

Tātad...
* Antares Predator - Twilight Of The Apocalypse (2010)
Daži arīdzan no Keep of Kalessin te ņem dalību, bet tas šoreiz nav svarīgi. Svarīgi ir tas: ka te risinās cirvjveidīgs un taisnvirzienisks uzcirtiens. Bez liekiem taustiņu, saksofona, vējlodziņu, vara tauru uzpūtieniem. Bet arī bez visa tā: skaņa ir cieta - kā "war-thrash" slīpējums, pietiekami aizbaidoši. Reizēm lauzīti treš-frāzes atsvaidzinās ar vienmērīgiem bleka driblējumiem.
Mūziķu vietne: http://www.myspace.com...
Mūzika 6.8 no 10; noskaņa 6.7 no 10; vāks 7.9 no 10
KOPĀ 7.2 no 10

* Abigail Williams - In The Shadow Of A Thousand Suns (2CD, 2010)
Gargabalnieks divu disku garumā. Šī mūzika patiks visiem, kuri pie sirdīm un garajiem matiem grib pielikt kādu krāšņu rotu... Paši sakās esam: "ietekmējušies no Emperor", bet tas jau neprasa nekādus komentārus un reizē visu saliek pa vietām. Simfo-trakmetāls te plosās bez robežām, kā tādā mūžamežā. Daudz un dikti šie uzdarbojas tur, kur citiem spēka būtu aptrūcies. Tāds "yes" tikai ar melnu krāsu novelmēts. Drīz šie būs jāpiekarina pie kapsētas galvenā zvana.
Mūziķu vietnes: http://www.myspace.com... un http://www.abigailwill...
Mūzika 8.3 no 10; noskaņa 8.0 no 10; vāks 7.7 no 10
KOPĀ 8.0 no 10

* Valkyrja- Contamination (2010)
Zviedri, kuri droši virzās slavenās Dark Funeral pēdās. Nu tā: ar plašu melnu zobenu visu noslauka savā ceļā. Ne vēsts un pat ne kādi mājieni no absolūti nepamatotas līrikas. Ja kādi ir bleka sliktie zēni, tad šie par tādiem nosaucami pavisam noteikti. Taisās par graušanas zārkmeistariem. Zvērā dod bleka iekšās.
Mūziķu vietne: http://www.myspace.com...
Mūzika 8.5 no 10; noskaņa 8.3 no 10; vāks 7.7 no 10
KOPĀ 8.2 no 10

* Stramonio Velenoso – Capitolo III (2010)
Itāļi no dziesmotās dzimtenes. Bet arī šeit dažiem smadzenes iegrozās tā, ka nekādi neiet kopā ar Sanremo tradicionālo guldzēšanu trijās notīs. Šiem kalnos sanācis tāds gurkstains uzbrauciens. Vispirms pieklauvē saviem līdzpilsoņiem, kuriem nu miegs ir traucēts vietuļajos kalnu ciematos. Uztrūkdamies sēdus nakts vidū, šiem vispirms liksies - kārtējā fatālā zemestrīce ar sekojošu iezārkošanu. Nē, tikai šie zēni kaimiņu garāžā velmē savas melnās dziesmas, kas stiepjas garum garas kā vientuļu vilku kaucieni. Gudrie to sauc par "melno ambient".
Mūziķu vietne: http://www.stramonio.a...
Mūzika 7.8 no 10, noskaņa 8.8 no 10; vāks 7.5 no 10
KOPĀ 8.1 no 10

* Gännondorf – Throne Through Time (2010)
Ja kāds nu reiz par visām reizēm ilgojas savu prātu kastrēt caur sajauktā un reizē uzmācīgām bleka skaņām, tad šis albums kā reiz vietā. Pārējiem jācīnās ar mežonīgu vilku, kas iežmiedzies stūrī un drīz vien dos kādu neprognozējamu lēcienu. Skābais, kā industriālais lietus, bleks te lēnāk, te ātrāk rullējas uz priekšu. Nedzied, bet tikai indīgi šņāc kā viesulis. Melns ritējums no zvana līdz zvanam. Un vispār cilvjus ar vājiem nerviem no dotā garadarba jātur lielgabalšāviena attālumā. Arīdzan tādi eksperimentātori, tikai vienīgi viņiem patīk vienā zupas katlā samaisīt kādas častuškām līdzīgas melodijas, vokālo uzbļāvienu, pēc naftalīna smakojošas romances, gaisīgu dūmaku virs mežiem, lodlampu un smirdīgas vecas zeķes. Nekā tomēr nesaprotu. Un Maikla Džeksona "Thriller" koverēšana...!
Vietne: http://www.myspace.com...
Mūzika 8.3 no 10, noskaņa 7.7 no 10, vāks 7.8 no 10
KOPĀ 7.7 no 10

* Kur sestais šās dienas albums? Tas jāiedomājas pašiem, te vieta un vaļa jūsu fantāzijām... Un reiz alu iedzersim uz mūziķu veselību. Viņiem jāstrādā un jāražo produkcija aumaļām! Vai ne?

=====

Šai Saules riņķī reiz uzlūkotie albumi - 2010. gada nepabeigts tops
* Troll - Neo-Satanic Supremacy, vērtējums 8.5
* Valkyrja- Contamination, vērtējums 8.2
* Stramonio Velenoso – Capitolo III, vērtējums 8.1
* Abigail Williams - In The Shadow Of A Thousand Suns, vērtējums 8.0
* Sigh - Scenes From Hell, vērtējums 7.8
* Gännondorf – Throne Through Time, vērtējums 7.7
* Ihsahn - After, vērtējums 7.3
* Antares Predator - Twilight Of The Apocalypse, vērtējums 7.2
* Throwdown - Deathless, vērtējums 6.4

Komentāri: