Disku minirecenzijas - pirmā daļa

Vēl iznākuši daudzi diski, kuri jāievērtē būtu kārtīgam karametālistam. Šajā reizē caurzēģelēts horonoloģiski pēdējais veikums no Atritas (attēlā), Lost Dreams, Bethlehem, Absu, Séance, Atritas, Skeletonwitch.

* "Celestial Decay" - Atritas (2009). Kapu betona pārvalks veras vaļā, un jauna dedzinātāju armija jau rāpjas ārā. Ātrs un biezs bleks uzaust kā sarkana saule pie debesīm. Ātri - arīdzan kā fašisti (man pazīstama fotogrāfa izteiciens). Uz kārtīgi nodriblētā ritma pamata uzvelmēts biezs un skaļs virsvalks, kas kopā rada pamatīgu fatalitātes un neizbēgamības sajūtu. Šo rindu autors nolēmis sekot šīs bandas tālākām aktivitātēm. Reizēm arī trakās simfonijas uzsprāgt kā atomlādiņi. It kā plāno disku uz 2010.to arīdzan, tad jau tas būs jāpiekarina pie Lielā Zvana.
Cipariņi: mūzika 8.7 no 10, noskaņa 8 no 10, vāks 8 no 10
Kopā 8.2 no 10
www.myspace.com/atritasbs

* "Absu" - Absu (2009). Šie nekad savu latiņu zemu nenolaidīs, un šā reize nav nekāds izņēmums. Smagi un ātri izdribļets cauri black vismelnākajiem vārtiem, no otras puses - nav nekādi lieki sagruzījumi tur ar "blakus" instrumentiem. Visi intro no mūžamežiem salikti īstajā vietā un īstajā laikā. Vīri ar melniem cirvjiem turpina dzimt garos un melnos leģionos.
Mūzika 8.8 no 10, noskaņa 8 no 10, vāks 8 no 10
Kopā: 8.9 no 10
www.myspace.com/absu

* "Sacrificial Offering to the Kingdom of Heaven in a" - Bethlehem. (2009) Sajāts pshiho-sātanisms. Vispār kādā citā paralēlā realitātē šie eksistē. Intravertās skaņās ietvera neaptēstiem neaptverama pasaule, un šīs saules primitīvie labumi priekš šiem ir tikai tukša skaņa. Smagais grunge tikai maļ un maļ kā melna gaļas mašīna, neatstājot ne kaulus, ko pārējiem aprakt. Un tad jau klauvējiens pie zārka naglām noslēdz visu.
Cipariņi: mūzika 7.2 no 10, noskaņa 6.9 no 10, vāciņš 8 no 10
Kopā 7.0 no 10
www.myspace.com/bethle...

* "Wage Of Disgrace" - Lost Dreams (2010) . "Lost Dreams" - no angļu valodas nu būtu "pazaudētie sapņi". Šā lielriņķa gadījumā būtu jāsaka: "sapņi vēl nav atrasti". Pagaidām banda šī mēģina sekot citiem tai "death-core" straumē, kur jau pirms viņiem kāds peldas. Peldēšana šāda notiek nesteidzoties, notiek vēl ar kāju pēdām skarot drošo (bet nebrīvo - domās) dibenu. Melnās neziņas siekstas vēl pa kājām šai bandai maisās. Maisās un neļauj augt līdz brīdim, kad daudzi sekos VIŅIEM, nevis - kā šodien - vēl pašiem jāseko "ko tie lielkungi darīs". Palēnām, un ar laiku varbūt viss nāks?
Cipariņi: mūzika 6.5 no 10, noskaņa 4 no 10, diska vāks 7 no 10
KOPĀ: 5.8 no 10

Lost Dream vietne: http://www.lost-dreams...

* "Breathing the Fire" - Skeletonwitch (2009). Ātrs atdrāziens kā Zasulaukā (viena pašmāju mūziķa izteikums). Viss balstās uz superātra ģitāras zēģelējuma, kam tikai otrā plānā pieslēdzas veiklas bungas, un standarti rēcošs vokālists ir fons. Stils ir ātrs, bet nedaudz nokavēts. Cerībās...
Cipariņi: mūzika 6.8 no 10, noskaņa 6.9 no 10, vāciņš 7.3 no 10
Kopā 7 no 10
www.myspace.com/skelet...

* "Awakening of the Gods" - Séance (2009) Uzgrāvējums - viens rindā, kuru citi visai līdzīgi. "Core": laikam šis būs tas precīzākais apzīmējums. Govju auri kompānijā ar uzbudinātu instrumentējumu. No rīta līdz vakaram, no zvana līdz zvanam.
Cipariņi: mūzika 7.0 no 10, noskaņa 6.5 no 10, vāciņš 7.3 no 10
Kopā 6.9 no 10
www.myspace.com/seance...

Komentāri:

  • Arnolds (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

    Deathcore takš nav zārkmetāls...

  • sametis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

    Nezināju...