Dzied circenītis Aizkrauklē: septiņi ieraksti gada laikā, divi nominēti Gada Balvai

(Raksta Dethecrator) Latvijas Metālmūzikas Gada Balvai izvirzīti arī divi (no septiņiem…) pagājušā gada laikā iznākušajiem SUN DEVOURED EARTH ierakstiem.

Melanholisks, mierīgs, rezignēti eksperi-mentāls (bet ne pārmērīgi uzkrītošs vai sakāpināts) post-black-ambient: tāda ir formula, pie kuras pāris gadus pieturas SUN DEVOURED EARTH, īstajā vārdā — Vadims Vasiļjevs no Aizkraukles. Metālmūzikas Gada Balvai izvirzīti ir tikai divi ieraksti, lai gan arī visi pārējie ir līmenī — acīmredzot «Good Memories Are the Hardest to Keep» un «The Sunshine Always Fades» izvēlēti tāpēc, ka skaitās pilnmetrāžas albumi, savukārt pārējie četri ir EP un spliti. (Formāli izvirzīt tiklab varēja arī Amerikas leibla Handmade Birds izdoto kastiņu, kurā uz četriem CD sapakoti visi Vaģika skaņdarbi, kādi iznākuši līdz pagājušā gada beigām.)

Albumu uzbūvē Mr. Vasiļjevs acīmredzot cenšas sekot līdzīgai formulai: mierīgs, rēns ambientais ievada gabals, reizēm pat bez vokāla, un tad pamazām safūzētas ģitāras nāk iekšā, ritms kļūst izteiktāks, noskaņa — blīvāka. Tad pāris dziesmas tālāk skaņas intensitāte atslābst, lai pēc brītiņa atgrieztos atkal. Tāda lēna, mierīga okeāna viļņošanās. Vai Pļaviņu ūdenskrātuves — kas viņiem tur Aizkrauklē bija?

Pat ja šie ieraksti neiegūs uzvaru citās kategorijās, domāju — SUN DEVOURED EARTH ir pretendents uz gada labākās jaunās grupas godu! Vērtējums — no 7 līdz 9 (neizceļot un nenoliekot atsevišķus ierakstus vai gabalus).

Ieraksti pa brīvu klausāmi un novelkami šeit: http://sundevouredearth.bandcamp.com/

«Show Me Road to Joy» klips:

http://www.youtube.com/watch?v=cknw2SoH7jI

Garāks raksts par SUN DEVOURED EARTH no Karametāla:

http://karametals.lv/zinas/gada-atklajums-pizgec-ku-kruta-kategorija-sun-devo-615/

Balsošana par metālmūzikas gada balvu: http://ejuz.lv/metal

Leibls: http://www.handmadebirds.com/store/HB-027.php

Komentāri: