EARTH — Angels of Darkness, Demons of Light I (2011)

(Raksta Dethecrator) Dilans Karlsons, metālistiem pazīstams kā «drone doom» apakšžanra vienpersonisks izgudrotājs, tikko nācis klajā ar jauno EARTH albumu "Angels of Darkness, Demons of Light I”.

EARTH daiļrade sastāv no diviem ārkārtīgi atšķirīgiem posmiem: astoņdesmito beigās un deviņdesmitajos EARTH spēlēja ļoooooooooooti lēnu un ļoooooooooooti zemu, supermasīvu un minimālistisku eksperimentālo «doom», šad tad ņemot talkā NIRVANAs Kurta Kobeina vokālus — vēlāk šis žanrs ieguva nosaukumu «drone» («zumēšana»). Iestājoties šim gadsimtam, EARTH sāka spēlēt ļoooooooooooti gaišu, atmosfērisku un minimālistisku postroku, pārsvarā bez vokāliem. (Iepriekšējā recenzija līdz ar lielāku rakstu par EARTH šeit: http://karametals.lv/z... )

Jaunais albums (pretstatā pagājušogad iznākušajai veco lenšu un vinilu kompilācijai «A Bureaucratic Desire for Extra-Capsular Extraction») turpina pēdējā laika tendences: Karlsons ierakstījis piecas mierīgas, nesajaucami «karlsoniskas» instrumentālās kompozīcijas, kuras sastāv no nesafūzētas ģitāras, basa, čella un ļoti pieticīgām perkusijām. Subjektīvi gribētos izcelt albuma tituldziesmu (platē gan tā ir pati pēdējā) un ievada kompozīciju «Old Black», pavilka arī «Father Midnight».

Albums atgādina savu priekšgājēju «The Bees Made Honey in the Lion's Skull» tādā ziņā, ka šķiet — viss albums sastāv no vienas milzīgas dziesmas, kas savukārt sastāv no diviem neprātīgi lēni spēlētiem akordiem. Vokāla iztrūkumu kompensē čella melodijas: šķiet, tas tā darīts speciāli, lai čella tembrs (kas ir ļoti tuvu cilvēka balss tembram) radītu ilūziju par teksta esamību dziesmās.

EARTH ir pasaules čempioni reizē vismonotonākās un visaizraujošākās mūzikas ieskaņošanā.

Šai grupai tipiskā stilā kopš iepriekšējā ieraksta izlaišanas EARTH sastāva puse nomainījusies: tagad Karlsonam (ģitāras) un viņa sievai Adrienei Deivisai (sitamie) var pieskaitīt Karlu Bleu (bass) un čellisti Lori Goldstounu — tā pati, kas spēlēja ar NIRVANA šīs grupas pēdējos divus pastāvēšanas gadus (tā ir viņa, kas piedalās leģendārajā «MTV Unplugged in New York»). Šīs mūzikas pārzinātājiem iesaku izlasīt EARTH mājaslapā publicēto Goldstounas un Karlsona sarunu: http://www.thronesandd...

Kā jau ierasts, arī šo albumu ir izdevusi EARTH mācekļu SUNN O))) izveidotā izdevniecība «Southern Lord», un nosaukums vedina domāt, ka albumam gaidāma arī otrā daļa. Rekomendēju — kamēr var, kampiet ciet sarkano vinilu leibla mājaslapā (šī versija — tikai 1000 gab.!), tikai rēķinieties, ka viņi nez kāpēc plēš žīdiskas cenas par pasta pakalpojumiem.

Cipari: mūzika 9.0 no 10, noskaņa 10 no 10, albuma vāks 8.5 no 10
Kopējais: 9.5!

www.myspace.com/eartho...

Komentāri:

 • Vilmsaaas (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  The Bees Made Honey in the Lion's Skull man patika labāk, bet jaunais arī ir izcils.

 • RR (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  drusku pa un ne tēmu:

  Mūzikas un skaņu mākslas pasākumu organizētāji, biedrība Skaņu mežs, gatavojas atvērt jaunu, pastāvīgu projektu- telpu Miera ielā 12, kura apvienos mūzikas ierakstu veikalu, nelielu koncertu un izstāžu norises vietu un kafejnīcu. Šāda centriņa esamība ļaus biežāk rīkot mazizmēra novatoriskas mūzikas koncertus, prezentēt skaņu mākslas darbus un uzturēt pieejamu platformu informācijas apmaiņai un izplatīšanai. Programmā arī plānotas skaņu mākslas un mūzikas darbnīcas dažādām auditorijām, kā arī lekcijas un tikšanās ar pazīstamu neatkarīgo izdevniecību pārstāvjiem.

  Ar uzmanību ir izraudzīti ieraksti, kas būs iegādājami mūzikas veikaliņā kā vinila, tā kompaktdisku formātos. Tā ir visdažādākā mūzika, ietverot svaigākās aktualitātes novatoriskajā popmūzikā, laikmetīgo klasiku, elektroniku un skaņas eksperimentus, pasaules mūziku un citus aktuālus žanrus. Mūziku, kas tiks izplatīta Skaņu meža veikaliņā, vieno uzdrīkstēšanās, kvalitāte un radošums. Tā tiek atlasīta no respektablākajām novatoriskās mūzikas izdevniecībām, tostarp, Type, Warp Records, Not Not Fun, Drag City, Southern Lord, Staubgold, Honest Jon’s Records, Domino Records, Cronica, Entr`acte. Veikalā būs pieejami arī interesanti latviešu un līdz šim Latvijā neizplatītu Austrumeiropas mūziķu ieraksti.

  ttp://www.skanumezs.lv