Ekspressviedoklis: "Mēs gribējām izmainīt pasauli" - viņi filmu beidzot nopelnīja

Nekādi tur "kroņa" vīrusi nebija par šķērsli, lai filmas.lv portālā visai negaidīti atrādītu virsrakstā piesaukto filmu. Kur galveno varoņu lomās ir INOKENTIJS MĀRPLS dalībnieki "Dambis" (Raimonds Lagimovs), "Skrips" (Ivo Stankēvičs) un mūzikas apskatnieks, tagad arī DJ Uldis Rudaks.

Uz reizi raisās kāda ķecerīga doma: ja jau reiz filmu par kādu cilvēku (-kiem) taisa, tad radošais mūžs šamējiem ir beidzies, un atlikušos saules riņķus nodzīvos atmiņās un kaut kādos rakstītos / runātos memuāros. Filmā gan ne vārda par kaut kādām "karjeras beigām". Taisni otrādi, gandrīz pa tiešo tiek uzsvērts - alternatīvais dzivesveids būs līdz pašām pēdējām dienām.

Alternatīvisms ir tāds savāds veidols, kas lielum lielai sabiedrības daļai būs nesaprotams. Filmā arīdzan jūtams, mūžs reizēm ir - kur pat pusstundu uz priekšu neko nevar paredzēt. Bet dzīve nav nekāda vieglā pastaiga. Kādam ir smagā krimināllieta, citam smagais alkoholisms - no kura ar pūlēm tiekam ārā. Cik labi, ka mammas ir šai saulē, un 50-gadīgiem puišeļiem aizvien var noglaudīt galvas ne gluži gaišajās dienās. 

Tātad, filma ir vienas dienas (patiesibā 2 gadu) ieskicējums no pasaules, kas ir līdzās mums. Kaut kādos bēniņos, dzīvokļos - kuri netiek afišēti, ielās un rokkoncertos, kas nepadodas kādām pārdomātām analīzēm. Kaut kāda sabiedrības sētas puse, vai ne?

Vispār caur šo filmu ir nojaušams - INOKENTIJS MĀRPLS ir ikona. Un ir veikts savs trekns skrāpējums mūzikas / un Latvijas vēsturē. Lai arī kādi apskatnieki nākotnē centīsies super attīstītās ierīcēs atreferēt šā laika Latvijas mūzikas norises, tad nu nekādīgī nedrīkstēs apiet mūzikas apvienību INOKENTIJS MĀRPLS.

Un arī Ulda Rudaka devumu mūzikas publicistikā rādīs /varbūt/ kā paraugu jaunajām masmediju reportieru paaudzēm. 

Bet patreiz mūsu dzīve rit, 21.gs. otrās desmitgades izskaņā. Un aizvien ir aktuāls jautājums "par pasaules iekarošanu". Vispār jāsaka, atteikšanās no šāda mērķa liecina par vecuma iestāšanos. Bet šās filmas varoņiem tas ir /bija/ tāds sauklis, kas liek pasaulei saprast - ka ir sadzirdēti. Un pašā filmas izskaņā atskanējušais teiciens "pasaule iekaro mūs"... ne par ko neliecina vairāk: arī alternatīvā dzīve ir pasaules sastāvdaļa. 

KOPSAVILKUMS: filma ir draudzīgs sveiciens visiem, kuri vēlas būt paši. Un patiesi. 

https://www.youtube.com/watch?v=8IzwWkzp81w

Komentāri: