Elektroniskās mūzikas un formastērpu fetišistu saiets «Nakts Maiņa V» notiks «Melnajā Piektdienā»! 

(Raksta Dethecrator) (UWAGA! ACHTUNG! MAINĪTA NORISES VIETA!) Kā ikkatru gadu, arī šogad naktī no augusta pēdējās sestdienas uz svētdienu jau piekto reizi notiks industriālās mūzikas un formastērpu fetiša saiets «Nakts Maiņa». 

«Nakts Maiņā» skan smagā elektronika: industriālā, trokšņu, EBM un cita mūzika, kuras mērķis ir aiznest klausītāju ritmiskā pulsācijā, kas savienojas ar zemapziņu un ieved mūs transā. 

Šogad norise pārcelta no Andrejsalas peldošās remontdarbnīcas (baržas) uz «Melnās Piektdienas» klubu, jo barža šogad jau ir aizņemta ar kaut ko citu. Piektdien lielkoncertu aizsāks tādi ritmisko trokšņu mākslinieki kā THINNER un SKD, spēlēs arī ļoti reti dzīvajā skatāmais viena cilvēka EBM/«aggrotech» projekts NAV SAULES — ar savu ritmiski hipnotisko skaņas vilni tas spēj uzkurināt uz lēkāšanu pat komā guļošos. Klausīsim arī samērā jaunu projektu MIND ABYSS un pagrīdes slapstoņu LS TUR. Par mierīgāku atmosfēru atbildēs HEZZEL. 

«Nakts Maiņas» viena no naglām šogad būs Vācijas WINTERKAELTE — rūpniecisko skaņu mūzika, kas dažam labam klausītājam ir likusi savureiz bēgt no koncertu norises vietām. Latvijā WINTERKAELTE spēlēs pirmoreiz. 

Savukārt pēc vairāku gadu pārtraukuma pašu mājās spēlēs pagrīdes kulta grupa CYBERPUNK — šī grupa ir aktīva jau kopš deviņdesmito beigām. Tā nekad nav izlaidusi pilna garuma albumu, toties tā var lepoties ar visu laiku izcilākajiem mūzikas video Latvijā, jo grupas dalībnieki ikdienā strādā par vizuālo efektu meistariem filmām, TV raidījumiem un reklāmām, tāpēc CYBERPUNK klipos var redzēt krietnu profesionālas kinematogrāfijas pieskārienu. Pēdējos gados šie bāleliņi spēlējuši Eiropā, Kanādā, Jaunzēlandē utt., kamēr dzimtenē bijuši redzami vien pāris reizes. 

«Nakts Maiņas» festivāli vienmēr kalpojuši par izrādīšanās vietu visiem militārisma un formastērpu stila piekritējiem, kā arī kibergotiem un citiem visoriģinālāko subkultūru piekopējiem. Taču apmeklēšanai nebūs šķērslis arī jebkurš cits stils! 

Interesanti, ka «Nakts Maiņā» kā dalībnieki izziņoti «Erica Synths» — tie nav vis mūziķi, bet gan jauns latviešu mūzikas iekārtu ražotājs, kas ražo elektroniskajai mūzikai nepieciešamos ekvalaizerus, sekvencerus, miksēšanas pultis un visu citu aparatūru, kas mūziku rada ar elektroniskā signāla manipulācijām (pretstatā instrumentu spēlēšanai un dziedāšanai). 

Biļetes piektdienas vakarā «Melnās Piektdienas» (Brīvības ielā 193c) kasē 10 eiro, savukārt ar lidoni — 9 eiro (lidonis saņemams «CityTattoo» salonā Šķūņu ielā 8 Vecrīgā, vai arī mūzikas veikalā «Randoms»), bet līdz 20:00 ieeja 8 eiro. 

Video: «Cyberpunk» dziesma «Work for Industrial» 


https://www.youtube.com/watch?v=HJ5t6qF9xL4Video: «Cyberpunk» dzīvā versija gabalam «What Do You Feel» 


https://www.youtube.com/watch?v=UzTndThO9c4Video: «Winterkälte» — pilns koncerts 


https://www.youtube.com/watch?v=zdonWVYuBoQAfiša:

http://www.sturmmandat.com/component/content/article/99-events/602-nightshift-v

Latvijas «šturmistu» jaunie izdevumi: 

http://www.sturmmandat.com/mandates

Komentāri: