Elli apkurina, dedzinot līķu taukus: VELNEZERS — «Pagātnes Raktuves» 

(Raksta Dethecrator) Jaungadā pusnaktī sakustas Velnezera melnā virsma, no ūdens izlien pats Nelabais un jautā ar ilgpilnu cerību balsī: «Nu ko, blekmetāls gatavs? Tiešām? Ir? Jēēēēēē!» 

VELNEZERA ieraksts ir viens no retajiem albumiem, kurš tiešām sākas ar tituldziesmu — «Pagātnes raktuves». Smuks, netīrs, dubļains blekmetāls! Bez lielām inovācijām, bez pašmērķīga ekstrēmisma un sātanisma, toties ar krietnu apcerīguma un pārdomu devu. 

Otrā dziesma «Meita» ir īpaši lakoniska, pat aprauta, jo beidzas pēkšņi un bez brīdinājuma pie 1:58. Tālāk «Rēta virs rētas» ierauj mūs ātrā «black'n'roll» ritmā, kamēr astoņarpus minūšu gabals «Dod man, Dievs... dzīves liesmu» aizved filosofiskā apcerē (pa vidu iesamplēti fragmenti, kā izklausās, no kādas neidentificējamas filmas), un šajā daudzveidīgajā dziesmā starp mainīgiem ritmiem parādās pat akustiskā starpspēle. 

Šajā vietā VELNEZERS (īstajā vārdā Roberts Blūms) mūsu ausīm dod atelpu, jo «Ziemeļblāzma» sastāv no vēja šņākoņas un kāda nosaluša ceļinieka elšanas putenī. Pēc pāris minūtēm pievienojas klusa instrumentāla melodija, kamēr ceļinieks plēš papīrus, gatavodams iekuru ugunskuru. Acīmredzot viņam tas izdodas, jo nākamais gabals saucas «Liesmu taka». Tajā īsi, toties iedarbīgi uzdarbojas soloģitāra, kamēr tekstā tiek apcerēta dvēseļu drebelēšanās, slājot cauri liesmām Viņsaulē. «Kvintesence» un «Velnkalpojums» noslēdz šo vienotā konceptā izturēto ierakstu, vēl tikai beigās MAYHEM «Freezing Moon» kaverīts. 

Neapšaubāmi, priecē pieeja — dziedāt tikai latviski, un šajā albumā nav atrodama neviena vāja dziesma! Pat iesamplētie filmas teksta fragmenti ir latviski. Arī bleķa parastā sērga — garlaicība dziesmu vienāduma dēļ — šeit gājusi secen. 

Sācies kā garāžas projekts, šobrīd VELNEZERS jau spējīgs uzstāties dzīvajā, tā kā nepalaidiet garām koncertus! «Pagātnes raktuves» par brīvu novelkamas no «Beverīnas» lapas Bandcampā: 

http://beverina.bandcamp.com/album/velnezers-pag-tnes-raktuves-2015

Kopvērtējums: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ (8 galvaskausi)!

Komentāri: