Es palikšu es, kaut man par līķi jāpaliek! ESCHATOS — Hierophanies

(Raksta Dethecrator) Cik nu no Latvijas nākuši blekmetāla pilnmetrāžas ieraksti, tiem ir viena kopīga pazīme: tie ir vidusmērā kvalitatīvāki un interesantāki nekā citu valstu caurmēra bleķis (nerēķinot virsotnes, protams). Tātad, lai izceltos uz mūsu ierastā līmeņa, grupai jāliek priekšā kas patiešām oriģināls. Ko uz to atbild ESCHATOS? Atskan dēmoniski Kristiānas smiekli: «Hāhāhāhāhāāāā! Tas mums tā kā divus pirkstus… tev nocirst!!!»

«Hierophanies» albums satur piecas savā starpā ļoti atšķirīgas kompozīcijas. Haotiskā un disonējošā «Into Coherent Void» pa gabalu atbaida visus nejaušos klausītājus, liekot viņiem doties tālāk uz Vasarsvētku draudzes saiešanas namu. Un no trešās albuma minūtes aizrīb «One That Divides the Time»: kompozīcija, kas iezīmē ESCHATOS progresīvi melno stilu, kurš visumā ir daudz paciešamāks nekā ievadgabals! «Crusaders of Sodom» dodas savā parādē teju 11 minūšu garumā, seko «Hierophanies» (pārsteigums! Pusotru minūti garš klaviergabals…), un beigās deviņu minūšu «Erset La Tari». Interesanti, oriģināli elementi ir praktiski katrā dziesmā visa albuma garumā. Piemēram, īsts atklājums un odziņa (hmm! mellene vai… progene, kā to odziņu nosaukt?) ir ritma ģitāras aritmiskā rifošana «One That Divides the Time» izskaņā — skatiet video!

Interesanta ir abu žanru sapludināšanas formula: no progresīvā gala paņemta skaņas tīrība un precizitāte, kamēr no bleķa — bezkompromisa attieksme. Viss pārējais (ģitāru tembri, tēmas, solo, ritmi, vokāli utt.) pēc vajadzības variē no tīra blekmetāla līdz tīram progmetālam. ESCHATOS spēks ir tajā, ka šim kolektīvam nepiemīt gatava formula, kā tagad nu štancēs dziesmas: nē, šie banālie, ikdienas maizes darbu nopietni ņemošie, izglītību augstu vērtējošie, ģimenes-pāri-visam-stādošie vidusšķiras jaunieši ir savā starpā notvēruši to netverami melno, pēc asinīm un melnzemes dvakojošo sajūtu, kura ļauj viņiem ar necaursitamu spēku rakstīt mūziku, kāda vēl nekad nav dzirdēta.

Metālscēnai sekojošie jau zina, ka ESCHATOS sastāvā ir biedri no OPIFEX, GRONDH, VELNA KRUSTIEM un OCULARIS INFERNUM. Pieredzītes esamība nozīmē, ka dalībnieki straujas mērķī izšaušanas vietā ir izvēlējušies rādīt stabilu, mērķtiecīgu progresu — jo zina, ka tā tiks tālāk. «Hierophanies» albums paceļas pāri mūsdienu Latvijas Mordorai kā Saurona tornis (tas tur — ar to nabaga aci, kas visu laiku spiesta blenzt tālumā, un kam pat īsti aprunāties nav ar ko). Jau šobrīd ESCHATOS ir pagājuši savā ceļā vēl drusku tālāk, kas nozīmē, ka koncertos varam gaidīt ne tikai «Hierophanies» dziesmas, bet vēl arī šo to pavisam svaigu. Piemēram, jau šosestdien «Melnajā Piektdienā» pirms NEGURA BUNGET!

Pie albuma negatīvajām iezīmēm minams sekojošais: (1) ESCHATOS dēļ, cik jūtams, ir kanibalizēta daža laba dziesma vai vismaz dziesmas aizmetnis, kam bija jābūt OCULARIS INFERNUM albumā, bet kas līdz ar to diez vai kādreiz tiks pabeigts; (2) piecu savā starpā ārkārtīgi dažādu kompozīciju esamība nedod iespēju tās izkārtot vienmērīgā albuma veselumā, jo titulgabals ļoti lec ārā… bet tur nu neko nevar padarīt — liec viņu, kur gribi; (3) un kopumā «Hierophanies» ir tāda radošā veiksme, ka tauta tūlīt prasīs vēl!

Kopvērtējums: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ (9 galvaskausi)!

Pirkt un novilkt: http://eschatoslv.bandcamp.com/

Koncerta biļetes: https://www.ticketshop.lv/site/tickets/stand/339

Skatīties un brīnīties: http://www.youtube.com/watch?v=LG0sPejIcL0

Komentāri: