Esam pārpeldējuši pandēmijas upi

Kad nu visas maskas un mutes aizsēji krituši, cerams uz neatgriešanos, tad nu atjēdzamies citā un viltīgā pasaulē. Kas atkal pilna ar nākamajiem fatālajiem izaicinājumiem. Tomēr trakmūzikas censoņi vēl neguļ zārka vākos. Jo....

 

1. Cilvēkiem arī pēc šīs bada upes nav pārgājusi vēlme muzicēt. Šo es rakstīju gan pirms 30 gadiem, gan arī šodien. Bet- kas gan ir trīs desmitgades mūžīgajā pasaules skrējienā. Tāds “čiks” vien ir, tomēr šīs “ciks” ir piesātināts ar mūzikas skaņām. Nav aizmirsts ne ģitāras mediators, ne bungu vālīte, ne balss mikrofons. Un tas ir pats galvenais :)

2. Toties kāda cita tendence – paātrinājās. Lielās disku firmas no aizvadītā gadsimta 90tajiem: mirst, izdvešot pēdējos elpu sēcienus. Līdzīgi kā ar grāmatām šodien, tās kāds lasīs arī pēc 100 gadiem, bet tas vairs nav pelnošs bizness. Tāpat arī ar kompaktdiskiem: tos kāds izdos, kāds arī pirks, taču naudu caur mūzikas skaņām grābs kādi citi. Kuri aizvien uzlabos dažādus tīkla mūzikas servisus. Tā ir tendence uz tuvāko desmitgadi.

3. Kāda cita lieta atdzimst no nebūtības – tie ir graujošās mūzikas festivāli. Pandēmijas dēlis šo darīšanu bija piespiedusi pie “zemes”. Tagad dažāda kalibra organizatori atkal ceļas no kapsētas un dara koncertlietas. Protams, daži pamanījās kaut ko darīt arī apstākļos, kad c19 slimība mums mutes bija aizsējusi. Šodien dzimst arī jauni pasākumi, jaunas tradīcijas, arī jaunas mūzikas rokkomandas. Kurām visa nākotne ir priekšā...

4. Bet nākotne atkal virzās nevienmērīgi. Kaut kādās netālās robežās notiek karadarbība, kaut kur vērojas dažādas ekonomikas grimases. Bet mūzikas bandām un notikumu organizētājiem atkal jālaužas cauri notikumu džungļiem. Būs jāpacīnās par pastāvēšanu.

5. Protams, kādu neilgu laiciņu roka dinozauri vēl atzīmēsies stadiomu koncertos. Nākotne pieder festivāliem un nelieliem klubu koncertiem. Tamdēļ – ka nu caur dažādiem soc-tīkliem nāk pie cilvēkiem, nevis cilvēki čāpo uz klātienes liel-pasākumiem.

6, Galu galā – šīs smalkās tehnoloģijas mums dod iespēju daudz ātrāk iepazīties ar jauniem un vēl nezināmiem mūziķiem. Visa informatīvā apmaiņa ir krietni ātrāka salīdzinājumā ar pāris desmitgažu senu pagātni. Par daudziem jaunās paaudzes mūziķiem mēs vēl dzirdēsim.

Aiziet!

Komentāri: