Esi līķis vai nē, tev būs KAPAKMENS — «Anti–Pozitīvs»!

(Raksta Dethecrator) Ejot ar sēņu grozu gar mežā noslēptajiem Raudas kapiem, netālu no Draņķozola starp Tukumu un Jēkaba gravu, ik pa laikam jākonstatē: «Atkal jauns kapakmens parādījies!» Latvijas metālainava ir tikpat trekna kapsēta: nesen bija jākonstatē — parādījies jauns KAPAKMENS!

Uz mūsu metālscēnas KAPAKMENS parādījās ātri, smagi un nav vairs izkustināms prom — ir uz palikšanu. Vēl pagājušogad divos piegājienos klajā nonāca divas dziesmu porcijas, kuras pirms Ziemas Saulgriežiem tika salipinātas kopā un iepresētas debijas albumā «Anti–Pozitīvs», pavisam 14 gabali plus divas salkanas līķa smakas apdvestas akustiskās versijas.

Smaga pankmūzika ar «garoziņu» — tā varētu latviskot «crust punk» žanru, kurš pagājušogad uzrādīja vislielāko izaugsmi starp vietējiem metālžanriem (tas ir, tagad mums šajā žanrā ir veselas 2 grupas, kas nozīmē pieaugumu par 2 gab. — no nulles). No titulgabala līdz pat beidzamajam skaņdarbam KAPAKMENS debijniekā mūs apšļāc sarkasma un negatīvisma izvirdumi, pie kam tie nekļūst garlaicīgi, jo visi ir trāpīgi un aktuāli ar savu sociāli psiholoģisko komentāru (ja vien neskaita dažus tekstus albuma sākumā, kuri izklausās pēc pārlieku jauneklīgiem). Sākot ar «Nāves disko» un «Nezālēm», albuma liriskā kvalitāte pieaug un nostiprinās līdz ar «Pozitīvisma zombijiem» un gabalu «Nāves lietus». Dziesmā «Grasos dzīvot vēl 100 gadus» sabiedrības slimīgā apsēstība ar veselīguma kultu izsmieta tik trāpīgi, ka gribas jautāt — kā neviens iepriekš nebija pamanījis šo ķēmību un apspēlējis?

Mūzika — taisns, smags, vienkāršots rokenrols, kas lielās devās jau šķiet vienveidīgs. Vietām kāds grūvīgs elementiņš, bet ne tik ļoti, lai izrautos no žanra robežām. Albuma nosaukums ir izdevies, it jo īpaši, ja pieņemam, ka svītra iekš virsraksta «Anti–Pozitīvs» nav vis domuzīme, bet gan mīnusa zīme.

Izsakoties viena bieža klausītāja vārdiem, «KAPAKMENS vienmēr piegādā!» Likumsakarīgi, šī ir tā grupa, kuru tauta klausīsies gan ierakstā, gan dzīvajā, ja vien projekts nepajuks. Un, ja šī mūzika tev neiet pie dūšas, tad iedzer vēl un saki sev: «Jo es esmu Alus–Pozitīvs!»

Kopvērtējums: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ 7 galvaskausi! Būtu licis astoņus, bet vienu galvaskausu KAPAKMENIS pazaudē dēļ šādas lirikas rindām: «Lai sabrūk viss/Kas uzcelts līdz šim…» — nu nevar nepilnu mēnesi pēc Zolitūdes traģēdijas izlaist albumu ar šādu tekstu!!! Domāt arī vajag, ko dara!

http://kapakmens.bandcamp.com/

Video:

http://www.youtube.com/watch?v=9j1ZGdHK5jI#t=29

Komentāri: