Festivāls "Zobens un Lemess 6" 'kroņa' vīrusa ietekmē maina norises datumus!

Ziņas par vietējās trakmūzikas jaunumiem. Visiem labi zināmais "Zobens un Lemess" festivāls kurš parasti notiek jūnija sākumā Bauskā, "kroņa" vīrusa iespaidā mainījis norises laiku uz augusta sākumu.

Nenoliedzami, šis negantais Ķīnas vīruss ir piespiedis ikvienu mainīt savus plānus. Praktiski visi vasaras festivāli ir atcelti vai pārcelti. Tomēr trakmetālisti vienmēr bijuši skarbi ļaudis kuri daudz nerunā, tikai rūc garajās bārdās un spītīgi cer iet pret šo "9 vilni"

Tātad, smagās mūzikas kūrētāji saka: ja nevar jūnijā, tad ceram uz 7.- 9. augustu Bauskas pilskalnā! Programma viss paliek pa vecam, vismaz pagaidām. Preses relīzi lasam zemāk un ceram uz to "kroņa" vīrusa drīzu aiziešanu... Aizsaulē.

Festivāls “Zobens un Lemess” VI: vai esat gatavi tikties augustā?

Izklaides sfērā pasaulē šobrīd ir dramatiska situācija, vasaras festivālus, koncerttūres un klubu koncertus atceļ vienu pēc otra. Mūsu kolēģiem tie nav bijuši viegli lēmumi.

Latvijā ārkārtējā situācija ir pagarināta līdz 12. maijam. Situācijas pavērsieni un varbūtējie drošības pasākumi arī pēc Covid-19 izplatības pakāpeniskas samazināšanās vēl nedēļām būs atvērts jautājums. Arī pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas kultūras pasākumu ierobežojumi, vistcamāk, turpināsies. Tāpat vēl nav skaidrs, kad atvērs robežas, lai varētu ierasties viesmākslinieki un mūzikas cienītāji, arī "Zobens un Lemess 2020" biļešu iepriekšpārdošana ir pilnībā apstājusies. Visi šie apstākļi norāda - iepriekš izsludinātajos datumos "Zobens un Lemess 2020" sekmīga norise nav iespējama.

Nākam klajā ar paziņojumu par sestā festivāla “Zobens un Lemess” perspektīvu, par kuru esam smagi un ilgi domājuši, meklējot pareizo un iesaistītajiem pieņemamu risinājumu:

1. Organizējam festivāla pārcelšanu uz 7. un 8. augustu. Tā ir vienīgā iespējamā nedēļas nogale šovasar. Svarīgi! Ffestivāls šovasar notiks, ja jau laikus būs skaidrs, ka to drīkstam un varam darīt.

2. Ja apstākļi to neļaus, jūlijā izziņosim festivāla pārcelšanu uz 2021. gada jūniju.

Diemžēl esam apstākļu ķīlnieki, tādēļ, situācijas normalizēšanās gadījumā festivāla norisei augustā ļoti svarīga ir arī pietiekama publikas interese un biļešu iepriekšpārdošanas rezultāti.

Mēs zinām, visi šajā nesaprotamajā situācijā ir apjukuši, taču gribam, lai esat droši - jūsu nauda nekur nepazudīs un sliktākā scenārija gadījumā jūs to saņemsiet atpakaļ!

Festivāla priekšdarbos ir ieguldīts daudz darba un līdzekļu, ne katrs festivāls var atļauties to pazaudēt, tāpēc mēs esam nolēmuši mēģināt izmantot vienīgo iespēju šovasar.

Kāpēc tieši šie datumi? Festivāla sekmīga norise ir atkarīga no milzums iesaistīto pušu sadarbības un pasākumā to ir ļoti daudz - mūziķi, mākslinieki un senā ciema dalībnieki, aparatūra un tās apkalpojošā komanda, apsardze, ēdinātāji, neskaitāmi tehniskie darbinieki un, protams, norises vietas un to apkalpojošā personāla pieejamības jautājums. Tādēļ, vienīgā iespēja šovasar festivālu sagatavot pienācīgā kvalitātē, ir 7. un 8. augusts.

Lielākā daļa iepriekš izziņoto grupu jau ir apstiprinājušas dalību festivāla jaunajos datumos, turpmāk sistemātiski ziņosim par situācijas attīstību un jaunumiem.

Iepriekš iegādātās biļetes būs derīgas!

SVARĪGI:

Festivāla komandas galvenā prioritāte - mūsu visu veselība un drošība. Situācijas pavērsieni un varbūtējie drošības pasākumi arī pēc Covid-19 izplatības pakāpeniskas samazināšanās vēl nedēļām būs atvērts jautājums, jo tos noteiks konkrētie apstākļi un tiem atbilstoši valsts institūciju lēmumi.

7. un 8. augustā festivāls notiks TIKAI tādā gadījumā, ja līdz tam situācija ar Covid 19 būs normalizējusies, ārkārtas situācija būs atcelta, valsts noteiktie publisko pasākumu ierobežojumi tiks atcelti vai pietiekami mīkstināti, kā arī dzīve būs daudzmaz nostājusies uz vecajām sliedēm.

Pretējā gadījumā vasarā izziņosim sestā festivāla pārcelšanu uz 2021. gada jūniju.

Lai mums visiem veicās, tiekamies Bauskā!

Pateicībā par uzticību mūsu lieliskajai publikai, festivāla “Zobens un Lemess” komanda

https://www.facebook.com/events/450919575627245/

BATUSHKA - Black Metal, PL

NOKTURNAL MORTUM - Symphonic Black / Folk Metal, UA

SKYFORGER - Pagan Folk Metal, LAT

KHORS - Heathen Dark Metal, UA

URSKUMUG - Death Black Metal, LAT

VERMILIA - Epic Scandinavian Pagan Metal, FIN

DOWNCROSS - Black Metal, BLR

BESTIA - Pagan Black Metal, EE

VĖLIŲ NAMAI - Post Industrial / Dark Folk / Ritual Ambient, LT

LIETIS - Ethnic Rock, LT

DELVE - Folk, LAT

Komentāri: