Festivāls «Zobens un Lemess» startēs ar Ukrainas slavenāko metālgrupu «Nokturnal Mortum» 

 (Raksta Dethecrator) Saukas dabas parkā Sēlijā, Viesītes novada Lonē šī gada 10. un 11. jūlijā tiks iedibināts jauns festivāls «Zobens un Lemess», kurš apvienos divu senāku festivālu tradīcijas, kas ekonomiskās krīzes dēļ pēdējos gados bija apsīkušas. 

No vienas puses, «Zobens un Lemess» turpinās leģendārā Blomes metāla festivāla tradīcijas, kuras izbeidzās pirms pieciem gadiem, taču sabiedrība pieprasa tā atjaunošanu. Vienlaikus jaunais pasākums kalpos kā turpinājums «Baltijas Saulei», kura arī nav notikusi nu jau vismaz trīs gadus. «Zobens un Lemess» apvienos autentisko un postfolkloru, smago mūziku un seno cīņu rekonstrukciju klubus. Blakus ezeram būs seno amatnieku apmetne, karotāju pilsētiņa un senlaiku ēdienu grāpji. 

Uzstāsies vairāk nekā 25 muzikālie kolektīvi, no kuriem viens no galvenajiem būs Harkivas pagānu blekmetāla lielmeistari «Nokturnal Mortum». Šī grupa jau gandrīz 25 gadu garumā kausē kopā ukraiņu tautas melodijas ar mūsdienīgi eksperimentālu blekmetālu, iegūstot kulta statusu. 

«Pagājušajā gadā mēs spējām sniegt tikai vienu koncertu ārpus Ukrainas,» stāsta grupas līderis Jevhens Hapons. «Mēs piedalījāmies vietējā Eiromaidanā, kur mūsu Harkivā katru dienu stāvēja piecus tūkstošus liela demonstrācija par Ukrainas vienotību — un tikpat liels Antimaidans. Es pats trīs reizes dabūju bēgt no tituškām, kas man dzinās pakaļ ar mietiem un armatūras stieņiem. Pēc tam mēs nevarējām tūrēt apkārt, jo kuru katru brīdi mūsu pilsētā varēja iebrukt krievi — bija jābūt gataviem katru dienu ar ieročiem aizstāvēt savu ģimeni, pilsētu un valsti. Kā brīvprātīgie palīdzam apgādāt armiju un Nacionālo gvardi, rūpējamies par bēgļiem. Tagad, kad pamazām stājas spēkā Minskas vienošanās, mums ir cerība, ka vardarbība atslābs, un mēs varēsim domāt arī par mūziku!» 

Šobrīd «Nokturnal Mortum» pabeidz noslīpēt jauno albumu «Istina», taču Sēlijā skanēs arī dziesmas no ļoti pieprasītā iepriekšējā albuma «Holos Staļi», kā arī senākajiem ierakstiem «Ņehrist», «Mirovozzreņije» un citiem. 

Festivālā vēl spēlēs tādas grupas kā «Frailty», «Green Novice», «Obscurus Orbis», «Urskumug», «Wagars», «Darrva», Sovvaļnīks, «Ūkanose» un citas, saraksts tiks papildināts. Uz festivāla norises vietu tiks norīkoti speciāli autobusi, kā arī abās festivāla dienās aties vietējie autobusi no Jēkabpils autoostas un Krustpils dzelzceļa stacijas. Biļešu iepriekšpārdošanaticketshop.lv, biļetes no 15 eiro, vēlāk tās kļūs dārgākas! 

Festivāls: www.zobensunlemess.lv/ 

Biļetes: https://www.ticketshop.lv/site/events/view/1454

«Nokturnal Mortum» koncerta video dziesmai «Україна»: 


https://www.youtube.com/watch?v=2T2H-YGmHSM

Komentāri: