Folkmetāla divdiennieks šonedēļ «Melnajā Piektdienā»!

(Raksta Dethecrator) Piektdien (30. septembrī) «Melnā piektdiena» pirmo reizi cels priekšā Dienvidamerikas folkmetālu — Argentīnas SKILTORN, kam sekos folkmetāla bandas no citām eksotiskām vietām: Polijas, Preiļiem un Daugavpils! 

SKILTORN sevi dēvē par «folk power metal» grupu, kura izveidota 2004. gadā Buenosairesā. Rīgas koncertā grupa prezentēs savu jauno albumu «Legacy of Blood», kas tieši koncerta dienā — 30. septembrī — iznāk caur vācu ierakstu kompāniju «Trollzorn Records». 

Pirms argentīniešiem kā īpašie viesi uzstāsies Krievijas folkmetāal grupa KALEVALA. Nosaukums no Somijas nacionālā eposa tika patapināts, ņemot vērā grupas vokālistes somu saknes. Līdz ar to mūziķi ietekmējas no somu un sāmu tautas mūzikas, somugru leģendām. «Aizraujošs, dziļš un emocionāls sievietes vokāls apvienojumā ar izsmalcinātām un melodiskām ģitāras partijām un dažādiem tautas instrumentiem fonā ir grupas KALEVALA mūzikas formula,» kārdina koncerta organizatori. 

Savukārt nākamajā vakarā tematika turpināsies ar Polijas «Biały Viteź» («Baltais Bruņinieks») no Gdaņskas. Viņi spēlē pagānu folkmetāla žanrā, dziesmu tekstos skarot pagānisma, varonības un nacionālisma tematiku, kas balstīta ietekmēs no tautas mūzikas, leģendām un vēstures. Plašāk klausītāji grupu iepazina, pateicoties kopējam ierakstam «Ogień Wilczych Serc» («Uguns no vilku sirdīm») ar leģendāro Polijas pagrīdes grupu «Graveland» 2012. gadā. Bet pirms nepilna gada beidzot tika izdots arī ilgi gaidītais grupas debijas albums «Odejść By Wiecznie Zyć» («Lai paliktu dzīvajos mūžīgi»). 

Video dziesmai «Ojcowizna» («Tēvzeme»): VIDEO

Vēl piedalīsies GREEN NOVICE no Preiļiem — grupa ar lēnu startu 2005. gadā, toties spēcīgu turpinājumu vēlākos gados, jo īpaši atzīmējot albumu «Padebeši». Šobrīd GREEN NOVICE strādā pie jaunā albuma, kura dziesmas varēsim ievērtēt koncertā! (Lieki piebilst, ka GREEN NOVICE ģitāristu Alvi SKYFORGER ir izvēlējušies kā savu jaunāko dalībnieku.) VIDEO.

Būs arī Daugavpils vikingi VARANG NORD, kas divu gadu laikā kopš rašanās spējusi izdot divus labi novērtētus ierakstus (EP «Fire of the North» 2014. gadā, pilns albums «Master of the Forest» 2015.), bet šobrīd atrodas astoņu koncertu tūrē Krievijā. VIDEO. 

Kluba durvis vaļā 19.00, koncerta sākums 20.00

Biļešu cena no 6 eiro iepriekšpārdošanā ticketshop.lv, kamēr koncerta dienā kluba kasē — nedaudz dārgāk.

https://www.ticketshop.lv/site/events/view/1909

http://www.melnapiektdiena.lv/events/01102016

Komentāri: