Fonā kaut kur līķis guļ… TORIA — «Octave»

(Raksta Dethecrator) Igauņu postroks… jau atkal? Nē, šoreiz vismaz izrādījies mūsējais pašu, latviešu! Nu rauj viņu Ragainais, klausīsimies arī, kas tad tai TORIAi būs sanācis.

Sanācis ir mērens, mierīgs, instrumentāls postroks — tātad muzička, kurai līdzīgas ir vismaz 666 citas grupeles un projekti. Reinis Rijnieks (ģitāra), Tīna Tilčika (bass), Rihards Špacs (sitamie) un Oskars Liukis (ģitāra/elektronika) pieaicinājuši palīgā vismierīgāko skaņu burvi no mūsu šturmistu pagrīdes — AON. Viņš uzkrāmējis melodiskajam postrokam pa virsu un apkārt gar malām dažādus atmosfēriskus slāņus, kas varētu būt tas unikālais elements, kurš «Octave» atšķir no neskaitāmajiem citiem postroka ierakstiem. Kā arī kvalitāte ir nomāsterēta līdz perfekcijai — to izdarījis KS studijas saimnieks Kārlis Šteinmanis (RELICSEED).

Kur šādai mūzikai ir pielietojums? Vokāls šeit neieskanas nekur, pat ne sampla veidā. Kas viņu varētu klausīties, kam tādu vajadzētu? Skaidrs, ka atsevišķi šīs kompozīcijas kāds diez vai baudīs uz savām deviņdesmitniecēm. Bet šī varētu būt īstā mūzika, kurai skanēt fonā dažādiem videoklipiem: derēs gan ekstrēmo sportu video, gan dažādu sponsorētu komerciālu klipu noformējumam.Piemēram, ja jūsu uzņēmums par 100 eiro nolīgtu kādu no maniem jaunākajiem brāļiem, lai safilmē un uztaisa glītu videotūri pa jūsu uzņēmuma ražotni vai ēkām, vai būvobjektiem utt., tādā gadījumā TORIA-veidīga mūzika būtu tā, kas beigās skanētu fonā. Un visi klausītos ar domu: «Kur viņi tādu iederīgu mūziku atraduši? Kas tas varētu būt?»

Tas ir, izņemot gabalu «Urban Wasteland». Šis jēli popsīgais dabsteps (jājā!) ne tikai ņem paraugu no žanra pretīgākajiem eksemplāriem, bet pat no pavisam konkrētas dziesmas: otrais rifs izklausās pēc dvīņubrāļa KORN un SKRILLEX kopgabala «Get Up!» iesākumam. Pārējā kompostzīcijas garumā, par laimi, līdzība ar kādu citu iepriekš dzirdētu oscilatora jākli konstatējama nav. Un pēc tam jau aiziet atkal normālais postroks — «Water of the Sun» (jājā, nosaukumi šeit ir apmēram tādi…), un līdz albuma beigām ir miers no visādiem sviestiem. Vārdu sakot, tas dabsteps pašā «Octave» vidū ir tā kā suņa sūds pavasarīgas taciņas vidū — kā vienreiz pāri pārkāpsi, tā mierīgi ej tālāk!

Kopvērtējums: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ — vairāk par 5 galvaskausiem šitam nevar likt. Klausieties un vērtējiet paši! Gan jau daudzi liks vairāk!

Albums: http://toria.bandcamp.com/

Komentāri: