"Fresh Blood 1" iekš Melnās Piektdienas: atrādījās nevis līķi, bet dzimstošas rokbandas

29. septembra vakarā Rīgas smagākajā mūzikas klubā "Melnā Piektdiena" atvērās jaunās "Fresh Blood" sezonas  jeb jauno un neapzināto rokkomandu pirmais vakars. It kā ikdienišķs pasāciens, bet dažiem mūziķiem varbūt šī ir izsķiroša diena - izvēlē lai turpinātu vai neturpinātu garo ceļu rokmūzikā.


Kopumā uz skatuves pabija sešas vienības, bet runāšu šajā rakstā par piecām.
Un tātad...


OVERCAST RAIN. Smacelīgs roks, kur ritms ritmiski pumpējās lielos vilcienos. Prātā sajauktas skaņu rindas, kuras nosacīti var nosaukt kā melodijas, drīzāk vālē pa asinīm kā smags atskaldāmais āmurs. Priekšā gan bija vizuāls "sātana krusts", bet gaisā tricinājās visai tradicionāli bliezieni.


GRANUM. Vēl nejaukāk kā iepriekšējie, dūmakaina šizofrēnija danco kā smagi pulsējošas asinis smaga vājprāta gadījumā. Komanda ieskrienas kā ... / fantazējiet paši tālāk/.


HYPERVERT. Līdzās tam, ka roks aizvien ir atsitienos, bija padomāts par dažiem šova elementiem. Dziedāja ar skaļruni, kā arī divi ģitāristi spēlēja ar rokām uz kreiso pusi - ne tuvu ne katrā bandā redzēts skats. Mūzika arīdzan zēvelējās smalkākā versijā, jau pa druskai prom no cirvja līmeņa.


STAGNANT PROJECT. Bija pa pusei galvas tiesu pārāki par pārējiem... Šīs dziesmas jau varēja uzskatīt pa pieslīpētiem mākslas darbiem. Kurus nevar spēlēt "tāpat vien". Smalkais piegājiens liecina par komandas nopietniem nodomiem arī turpmākajā trakajā skaņu pasaulē. Papildus "saldajā ēdienā" niansi iedeva taustiņu skanējums, kas šos trakos gitārskaņu uzvilcienus padara vēl asākus.


CLOSEWARMTH. Vienīgie laikam vakarā, kuri neiekļāvās "formātā",  prezentēja atvieglinātu ģitārroku. Kas šamējiem patiesi izdevās. Protams, ja ilgākā laikā pie savas mūzikas piestrādās un, runājot slavenā mūziķa Vjačeslava Mitrohina vārdiem, atradīs savu noti - tad viss var notikt arī daudz plašākos atpazīstamības apvāršņos.


Oficiālie skatītāju balsojuma rezultāti: Hypervert - 44; Overcast Rain - 23; Closewarmth - 9.
Šo rindu autora TOPs ir: 1)STAGNANT PROJECT; 2)HYPERVERT; 3)GRANUM; 4)OVERCAST RAIN; 5) CLOSEWARMTH.


Un vēl... kas liecina par tās vai citas rokbandas jaunību tā sākot... Kad aizvien angliskojamies gan nosaukumā, gan arī dziesmās. Vispār tā laikam ir "bērnu slimība", kad gribam kādam otrajam līdzināties.
Priekšā ir "Fresh Blood" nākamais koncerts.

Ieskaņai arī viens nefiltrēts video no vakarēšanas.

Komentāri: