Gada atklājums «Pizģec, ku kruta» kategorijā: SUN DEVOURED EARTH!

(Raksta Dethecrator) Laikam jau katrā valstī nepieciešams viens mūzikas daudzrakstītājs — daudzkomponētājs nenosakāmā post-black-ambient-industrial stilā, kas vienatnē gada laikā saraksta vairāk labu mūziku, nekā 7 grupas, esot pie pilnas apziņas un saprašanas, normāli to spēj.

Šeit labākie piemēri ir tie, par kuriem visi post-žanru mīlētāji sajūsminās: Justin K Broadrick (JESU/GODFLESH/FINAL/GREYMACHINE/ex-NAPALM DEATH) Apvienotajā Karalistē, Malefic (XASTHUR) un Wrest (LEVIATHAN/LURKER OF CHALICE/KRIEG) Amerikā, Sin Nanna (STRIBORG/PENTEMPLE) Tasmānijā, Mories (GNAW THEIR TONGUES) Nīderlandē, Hugin (URUK-HAI/HROSSHARSGRANI) Austrijā. Protams, pie šīs šlakas lielā mērā iederas arī visiem zināmais BURZUM Norvēģijā un ar darbiem mūždien apsēstie Greg Anderson/Stephen O)))Malley.

Sērfojot pāri līdzīgām grupām, uztrāpīju vienu, kas saucas SUN DEVOURED EARTH un spēlē ne vairāk, ne mazāk kā post-everything. Brīžiem šī mūzika ir gaiši skumīga kā JESU, brīžiem — drūmi skumīga kā trīssimt citas grupas. Mūzika savā smaguma pakāpē variē no postroka līdz postmetālam, vienubrīd izklausīdamās pēc shoegaze, nākamajā brīdī — jau robežojas ar riktīgu post-black. Arī precīzi dozēti noise elementi neizpaliek!

Izsmeļoši šo mūziku raksturot diemžēl nav iespējams aiz tā iemesla, ka kopš darbības uzsākšanas pirms diviem gadiem SUN DEVOURED EARTH diskogrāfija metālarhīvos izskatās precīzi šāda:

2009
Transition to White (Demo)

2010
The Black Death (EP)
Sun Devoured Earth (S/T LP)
Demos (Compilation)
End of Hope (Full-length LP)
Winter Songs (EP)

2011
Good Memories Are the Hardest to Keep (Full-length LP)
I Wish I Would Never Wake Up (EP)
Verwüstung/Sun Devoured Earth/Loli Vomits Split
All Things Come and Go, But We Won't Break (EP)
Untitled (EP)
The Sunshine Always Fades (Full-length LP)
Apathy and Hopelessness (EP)
Pop Songs for the Suicidal (EP)
Day After Day, Year After Year, When Will It End (4 CD — all previous releases in one box set)

(Un šis gads vēl ne tuvu nav beidzies…)

Radās, protams, interese uzzināt: kas tas par Supermenu, kas viens pats spējīgs saražot tādu daudzumu tik daudzveidīgas mūzikas — turklāt arvien pieaugošā kvalitātē? Un šeit nu gaidīja lielākais pārsteigums: tas ir Vadims Vasiļjevs, 19 gadi, no Aizkraukles!

Pēc ilgākiem mēģinājumiem sadabūt rokā SUN DEVOURED EARTH beidzot izdevās atrast vismaz virtuālu kontaktu. Savu mūziku Vadims raksturoja lakoniski: «Что именно про SDE хочеш узнать? Просто один грустный человек дома делает грустную музыку для грустных людей, хаха.»

Svarīgākie plāni — ja paveiksies, tikšot savākta nepieciešamā aparatūra (un drosme), lai SUN DEVOURED EARTH varētu sākt spēlēt dzīvajā. Tikmēr jaunāko ierakstu izlaidis leibls «Handmade Birds», kurš švakus ierakstus neizdod — internetveikalā atrodamas plates no tādiem meistariem kā BLUT AUS NORD, DER BLUTHARSCH un BLACK BONED ANGEL. Jā, un visiem kolekcionāriem par škrobi: aktuālā kastīte ar 4 CD, kas satur visu līdzšinējo aizkrauklieša veikumu, jau ir pilnībā izķerta, palikuši tikai T-krekli.

Vārdu sakot, par šo neparasto projektu mēs vēl dzirdēsim daudz! Tikmēr — klausāmies tiešsaistē: http://soundcloud.com/...

Leibls: http://www.handmadebir...

Komentāri: